čtvrtek 25. dubna, 01:58 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahradní povídání
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahradní povídání
Diskutujte! pro takové všeobecné povídání
 
 
 
 
Autor: elenwen
Status: začátečník
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Výměna semínek

Datum: 19.03.2008 16:50
 

Ahojte, jsem tak trochu blázen do semínek a do kytiček, keříků a tak podobně. Protože nemám peníze, napadlo mě, že bych mohla semínka vyměňovat. Mám jich hodně, hlavně letničky a trvalky, ale taky třeba semínka katalpy. Tak kdybyste chtěli, tak se ozvěte. :-) A nebo si můžem jen tak popovídat. Mějte se.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123 | další
    Aktuální stránka: 1 z 3
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Výměna semínek

    Datum: 19.03.2008 17:04
     
    Ahoj. Katalpu už jsem vysela a leze!! thumbs down Taky vistárii a trubače. Taky se pokouším pěstovat ze semen....ale chce to trpělivost. grinning smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: Výměna semínek

     
     
  • Autor: elenwen
    Status: začátečník

    Re: Výměna semínek

    Datum: 19.03.2008 19:06
     

    Mono, jsi můj člověk. :-D S trubačem to taky zkouším. Ale slyšela jsem, že wistárii se ze semínka pěstovat nevyplatí, protože pak kvete až za 6 a víc let a když je roubovaná nebo z řízku kvete prý o hodně dřív. Takže tu si asi koupím už větší. Ale jinak co ještě třeba zkoušíš? Jseš i na kytičky?

     

    Jo a jak jsi to udělala s katalpou? nějaké speciální vysetí, straticikace? já nevím

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Výměna semínek

    Datum: 20.03.2008 07:19
     

    elenwen...trubače jsem loni vypěstovala z koupených semínek. Loni jsem u jednoho trubače šlohla lusk, nechala dozrát a letos vysela...výsledek zatím nula. confused smiley Takže buď špatná semena, nebo nějaká ašíbka ve výsevu.

    Ty vistárie...no pokus. Já vím, že budou kvést později...ale já mám čas...někam je fláknu a třeba se za pár let dočkám. winking smiley

    Při procházce parkem jsem loni sebrala z katalpy ty lusky, co z ní visí. Letos jsem je docela obyčejně vysela do výsevného substrátu, žádná stratifikace, nic takového. (fotodokumentace v diskuzi Výsevy 2008).

    Jojo, na kytičky také jsem. Teď už se tedy moc nezabývám letničkama (i když i ty dávám), spíš se snažím o trvalky. Takže třeba letos jsem vysela boubelíky, kokardy, vytrvalý len....z keřů pak ještě čilimníky, ale zatím mi vzešla jen jedna rostlinka. eye rolling smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Výměna semínek

    Datum: 20.03.2008 08:06
     

    Elenwen ahojky....také se ráda patlám se semínky...sice jen takové , co nacpu na balkon...

    Každý rok zkouším něco nového...Něco je v loňské diskuzi

    [www.week.cz]

    Letos jsem ve skluzu, tak teprve dopíšu co výsevů ...

     
  • Autor: elenwen
    Status: začátečník

    Re: Výměna semínek

    Datum: 20.03.2008 11:44
     

    Mono... tak na katalpu taky netrpělivě čekám. Když říkáš, že je to tak snadné. Koukala jsem na tvé fotky na výsevech 2008 a gratuluju. :-) Ještě taky letos zkusím Cercis siliquastrum (Zmarlika jidášova), semínka mám taky z jednoho parku a teď jsou v chladu. Je to nádherně kvetoucí polokeř. Jo a trubače zkouším taky - teda z kupovaného, takže doufám, že vyleze.

    Někdy mám ale problém doma s místem - všechny parapety jsou zabraný, nedá se skoro větrat, všichni na mě doma nadávaj. Ale co. :-)

    Ahoj LadoB, kdybys chtěla ještě obohatit sortiment, tak ti pošlu seznam semínek, co mám na výměnu. :-)

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Výměna semínek

    Datum: 20.03.2008 11:55
     

    elenwen...o místu mi povídej!!! Mám sice verandu s velkým parapetem, ale už teď je plný a to mne čekají ještě dubnové výsevy. eye rolling smiley Zrovna teď jsem dělala inventarizaci semen (ještě nevysetých) a po obědě vyseju. Jsou mezi nimi tabák, okrasný tabák, titonie a asi 5 druhů semínek neoznačených (někde jsem je sebrala a neoznačila), takže to bude překvapení. grinning smiley

    Schovávám si pytlíčky semen, které jsem kdy měla a občas to proberu. Teď jsem např zjistila, že nemám svazenku. Je to sice letnička, ale nádherná. Nemáš náhodou?

     
  • Autor: elenwen
    Status: začátečník

    Re: Výměna semínek

    Datum: 20.03.2008 12:21
     
    zahon01.jpg

    Hm, svazenku nemám ani jsem neměla. Jo neoznačená semínka se mi tam taky často najdou. :-) Někdy na nich je napsáno jen: botanická zahrada. Ale pšššt :-D

    Ale pytlíčků mám taky schovaných hodně - abych si pamatovala, kdy vyset a jak jsou ty kytky velké. A taky třeba, co už nekupovat, co za to nestojí. Jako třeba kobea, ta mě vyloženě zklamala. Květů měla tak málo a ještě se týden chystaly aby pak kvetly pár hodin a ještě pevné upadly. :-(

    Ještě připojuju obrázek mého záhonu v roce jeho založení (2005) (taťka mi to konečně dovolil, tak jsem řádila :-) Na tenhle záhon jde většina toho, co vysejvám.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Výměna semínek

    Datum: 20.03.2008 12:57
     

    Joj!!! Tak to je paráda!! thumbs down Kobeu jsem také jednou měla a nějak mi vzešla jen jedna rostlinka a pak zašla. letos zkouším znova...vím, že to jde, Lada ji má každý rok pěknou.

    Mně takhle zklamal kvamoklit...zkoušela jsem dvakrát a nic. Takže už jen koukám na pytlíček. grinning smiley

    Teď jsem vysela ty neoznačené a dala k tomu cedulky ,,něco 1 - 3´´. grinning smiley

    U mne je problém nejen s místem na výsevy, ale hlavně kam to pak dát. Já totiž nemám vyloženě připravený záhon na letničky...tak je šoupu tam, kde je zrovna místo. eye rolling smiley Ale postupně záhony přidělávám, ten hektar snad někdy zaplním. tongue sticking out smiley

     
  • Autor: elenwen
    Status: začátečník

    Re: Výměna semínek

    Datum: 20.03.2008 13:41
     

    Mě úplně stačí ten náš půlhektar... spinning smiley sticking its tongue out Pomalu taky upouštím od čistě letničkového záhonu a snažím se tam dostat čím dál víc trvalek, ale to s sebou nese taky problémy, protože pak musím koukat, kde už něco je, abych to tam nepřekopala.

    Nad tím záhonem je takový rozpadající se strom - ten to trochu kazí, ale jinak ten první rok vyšel nad očekávání asi taky proto, že kvetlo všechno najednou. Loni se to už trochu rozložilo a nebylo to tak efektní, ale mám to ráda.

    A semínek s toho mám požehnaně, protože nestíhám odstříhávat květy, takže většinou dozrajou.

    A co říkáš na to, že někteří výrobci semínek začali semínka přesně počítat. Tak je třeba na sáčku, že je tam 20 semínek a fakt, je jich tam přesně tolik ani o pár navíc. sad smiley Pak jich vzejde půlka a abych si kupovala pytlíky dva. Nechápu, jak ty drobotiny počítaj, vždyť to není skoro vidět.

     
  • Autor: elenwen
    Status: začátečník

    Re: Výměna semínek

    Datum: 20.03.2008 13:44
     

    Jo, teď mě napadlo, že bych sem mohla dát link na seznam semínek, co mám na výměnu. Nevím, jestli půjde otevřít, no uvidíme: [www.blueboard.cz]

    smiling smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Výměna semínek

    Datum: 20.03.2008 13:51
     
    Elenwen díky, ale já i tak pak toho polovinu rozdám, páč nemám místo.....Tak musím velmi opatrně...grinning smiley S Mončou si teda budete notovat..jak jsem zahlídla tvoji zahradu....jste na tom skoro stejně. Měla jsi ji hezky rozkvetlou..thumbs down
     
  • Autor: elenwen
    Status: začátečník

    Re: Výměna semínek

    Datum: 20.03.2008 13:55
     
    Myslím, že už si notujeme... flower smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Výměna semínek

    Datum: 20.03.2008 13:58
     

    elenwen...no však já taky cpu všude trvalky. Přesto některým letničkám neodolám.

    S tím počítáním semen...to nevím, já mám za to, že počítají jen ty velké nebo ,,vzácnější´´...

    Ten polorozpadlý strom bys mohla nějak využít...třeba nechat ho něčím popnout... winking smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Výměna semínek

    Datum: 20.03.2008 14:06
     

    elenwen..jsem koukala na ten seznam. Krásenku nemám. měla jsem ji a je to bomba kytka...když se odstraňujou květy, kvete dlouho. thumbs down

    Všelichu si každý rok kupuju. Ty sbíráš? Jak?

    Můžu nabídnout různé nocenky...těch mám hodně. Pak okrasný tabák, tabák viržinský (obrovské rostliny)...a určitě ještě něco objevím v dubnových výsevech. winking smiley

     
Stránky:  123 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahradní povídání (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.