středa 24. dubna, 04:23 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahradní povídání
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahradní povídání
Diskutujte! pro takové všeobecné povídání
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Výměna kytiček

Datum: 03.01.2007 16:40
 

Mám vypsané názvy kytek, které by se mi líbily. Než objednám, poptám se vás, jestli některou nevlastníte a případně by jste trsík nevyměnili za jinou.winking smiley

Tak třeba červené proso.

Z kapradid sleziník, stříbrnou papratku, kapradinu hrálovitou.

Z trvalek a skalniček levísii, koniklec (pokud možno červený, ale je to vlastně fuk, nemám zatím žádný).

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 6 z 8
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Výměna kytiček

    Datum: 12.04.2012 15:23
     

    Ó děkuji flower smiley

    Mám navíc - pro stálé weekaře - 2 zakořeněné beztrnné ostružiny.

    Nejsou, jako maliny, nerozjíždějí se po pozemku, rostou stále z jednoho místa, ale mají hooodně dlouhé šlahouny, které se musí vyvazovat. Jinak je pěstování stejné, jako u malin - plné slunce, odplozené šlahouny odstřihnout. Plodí na jednoletých a hodně

     
  • Autor: Reklama

    Re: Výměna kytiček

     
     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Výměna kytiček

    Datum: 12.04.2012 15:35
     



    drahus napsal(a):

    Ó děkuji flower smiley

    Mám navíc - pro stálé weekaře - 2 zakořeněné beztrnné ostružiny.

    Nejsou, jako maliny, nerozjíždějí se po pozemku, rostou stále z jednoho místa, ale mají hooodně dlouhé šlahouny, které se musí vyvazovat. Jinak je pěstování stejné, jako u malin - plné slunce, odplozené šlahouny odstřihnout. Plodí na jednoletých a hodně

    Drahuško - please smiley please smiley please smiley ale nevím co na výměnu, takže bych si zakoupila, ale nevím, zda jsem už stálý weekař spinning smiley sticking its tongue out stydlin smiley smoking smiley

    Má je naše sousedka a já jí je - v dobrém - závidím flower smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Výměna kytiček

    Datum: 12.04.2012 17:00
     

    Naši je mají taky a naprostá spokojenost thumbs down . Kdysi měli volně maliny a to bylo fakt všude (soused doteď žije z jejich původních zdrojů, nalezlo to k němu pod plotem). Pak taťka zabudoval do země obrovskou plastovou vanu, tam je mají dodnes. Sice se díky tomu nestěhují,ale zase méně plodí. Ale i kvůli těm pár malinám to stojí za to.

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (12.04.2012 17:01)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Výměna kytiček

    Datum: 12.04.2012 17:04
     



    daga napsal(a):



    drahus napsal(a):

    Ó děkuji flower smiley

    Mám navíc - pro stálé weekaře - 2 zakořeněné beztrnné ostružiny.

    Nejsou, jako maliny, nerozjíždějí se po pozemku, rostou stále z jednoho místa, ale mají hooodně dlouhé šlahouny, které se musí vyvazovat. Jinak je pěstování stejné, jako u malin - plné slunce, odplozené šlahouny odstřihnout. Plodí na jednoletých a hodně

    Drahuško - please smiley please smiley please smiley ale nevím co na výměnu, takže bych si zakoupila, ale nevím, zda jsem už stálý weekař spinning smiley sticking its tongue out stydlin smiley smoking smiley

    Má je naše sousedka a já jí je - v dobrém - závidím flower smiley

    Já za ně nic nechci. Píšu weekaře kvůli tomu, že se jako naschvál vždycky vlezli naprosto cizí lidi a chtěli všechno. Dokonce jedna z nich pak dostala od admina zákaz... Starousedlíci vědí, že? winking smiley viz Hvězda thumbs up spinning smiley sticking its tongue out

    Pošli v SZ adresu, jak se uzdravím, pošlu ti obě. Kdyby jedna zdechla. Myslím, že se už asi nikdo neozve. Když ozve, podělím vás.

     
  • Status:

    Re: Výměna kytiček

    Datum: 12.04.2012 17:11
     

    Drahuš, jak jsi je prosím zakořenovala? please smiley Mám taky jednu rostlinu a myslela jsem že se mi rozleze a ona furt jenom z jednoho místa raší. Chtěla bych si ji namnožit, vloni vypadalo, že se mi jeden prut nahřížil. ale potom chcapnul sad smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Výměna kytiček

    Datum: 12.04.2012 17:14
     

    Emilko, mně se množí sama, protože jsem lempl a vždycky se mi nějaká větev dostane na zem a pak zakoření. stydlin smiley Tyhle dvě jsme vytrhli letos zjara už s pořádným chuchvalcem kořenů. V květníku jsou asi měsíc a už pouštějí lístky, takže rostou-

    Možná je lepší je nechat přes zimu, aby jim "máma" pomohla překonat zimu confused smiley ale to jen tipuju

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Výměna kytiček

    Datum: 12.04.2012 17:17
     

    Drahuško, typuješ dobře, vždy, když jsme na podzim odstřihli, zašly, ty, které zůstaly přes zimu spojené pupeční šnůrou rostou - i v trávníku.

     
  • Status:

    Re: Výměna kytiček

    Datum: 12.04.2012 17:26
     

    Díky, vyzkouším. smiling smiley No s tou pečlivostí na tom nejsem taky zrovna nejlépe.. Musím to uhlídat, aby manža nebyl rychlejší a nepřivázal zpátky k podpěře, kterou jsem si tolik vyškemrala. grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Výměna kytiček

    Datum: 15.04.2012 22:19
     

    Popotahuju :-)

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Výměna kytiček

    Datum: 16.04.2012 07:40
     

    Beztrnné ostružiny mám taky, ale mně pokaždé vymrznou a pak sice obrazí, ale houby plodí, ovšem v teplých krajích jim bude dobře.

    Drahuš, ty je na zimu nějak chráníš?

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Výměna kytiček

    Datum: 16.04.2012 08:18
     

    Hani, nic s ní nedělám. Mám jí na plotě za skalkou (to jsem zas jednou měla debilní nápad - pak sklízet a lézt při tom po kamenech) Plot je dřevěný, vysoký a plný, otočený na jih. Zřejmě jí zo chrání?

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Výměna kytiček

    Datum: 19.04.2012 14:45
     

    hup flower smiley

     
  • Status:

    Re: Výměna kytiček

    Datum: 20.04.2012 06:50
     

    prečo sa tu nič nevymieňa?

    ozaj a čo kyti čo som vám posielala vlani,prežili vám?

    a nemám tu u niekoho ešte dlh,že som slúbila a neposlala?

    no tak a terz môžem začať aj niečo pýtať grinning smiley winking smiley please smiley chcela by som ak máte nazvyš neaké ostrožky,lebo už ma prestalo baviť ich každý rok kupovať,neviem prečo mi vydržia najviac dva roky a je po nich sad smiley --moni nemáš niečo? winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Výměna kytiček

    Datum: 20.04.2012 07:35
     

    Ani, zdá se, že moje-tvoje denivky žijí. Tři mi stačilo něco ožrat a pes to nebyl, ale snad vyženou znova. Bohužel mám ostrožku jen jednu a ani zatím nevím, jestli přežila.

     
  • Status: expert

    Re: Výměna kytiček

    Datum: 20.04.2012 11:41
     

    Anino , denivky přežily OK a kdybys viděla jak jsem je zimovala, zabila bys mě. Za mě, denivky vydrží všechno krom hryzce.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahradní povídání (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.