středa 17. dubna, 00:51 Svátek má Rudolf
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Vyhazujete jídlo?

Datum: 02.03.2007 14:35
 

Moje mamka je hodně šetrný člověk a umí hospodařit jak nikdo. Takže já mám někdy výčitky, když jen tak vyhodím brambory (mamka by z toho udělala určitě francouzské), nebo zbytek rýže (to by udělala rizoto) nebo chleba (ten by dojedli jako topinky). Jenže někdy se to takhle prostě nedá - buď mám už k jídlu něco jiného nebo mi připadá, že bych pořád jen dojídala zbytky. Jak to praktikujete (zužitkujete) vy? Nebo vyhazujete s klidem a neřešíte to?

Chleba a rohlíky mi nevaděj, to dávám dál pro králíky nebo na strouhanku. Ale ostatní fakt nerada sad smiley.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 1234 | další
    Aktuální stránka: 1 z 4
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Vyhazujete jídlo?

    Datum: 02.03.2007 14:39
     
    Tak já se v tomhle dost snažím. Brambory udělám buď pečené nebo nějakou omeletu. Když zbyde br.kaše, dělám placky. Pakliže zbyde alespoň jedna porce čehokoli, zamrazím. Pečivo králíkům nebo na strouhanku.  Vypadá to ideálně, ale stejně se těším, až budeme mít slepice, to nepřijde nazmar opravdu už snad nic.grinning smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: Vyhazujete jídlo?

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vyhazujete jídlo?

    Datum: 02.03.2007 14:49
     
    CO jde, tak teď dám psovi - zbytek nějaké nekořeněné polévky po malým nebo třeba rýži, tak z toho nemámt akové výčitky, ale zase na druhou stranu z něj nechci dělat odpadkový koš smiling smiley, i když on by za to byl rád!!! Je to takový věčně hladový zvíře a stejně vypadá pořád vychrtle smiling smiley grinning smiley
     
  • Autor: naba
    Status:

    Re: Vyhazujete jídlo?

    Datum: 02.03.2007 15:02
     
    Naštěstí mám muže, který dojídá zbytky druhý i třetí den, buchty i dýl, takže vyhazuju opravdu minimum. a to ještě slepicím. Tak mám tak nějak čisté svědomí, byli jsme tak vychovaní.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vyhazujete jídlo?

    Datum: 02.03.2007 15:05
     
    naba: u nás jsem na "dojíždění" spíš já, manžel je vždycky natěšenej třeba na bábovku, pak si dá tři kousky k čaji a tím to hasne... Ale já se "obětuju" ráda grinning smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Vyhazujete jídlo?

    Datum: 02.03.2007 15:13
     
    Můj muž miluje ,,okoralé´´ jídlo. Chleba, buchtu, bábovku. Bohužel si to nechává schválně okorat tím, že nechá chléb na vzduchu a tak. To zas trpím já.grinning smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vyhazujete jídlo?

    Datum: 02.03.2007 15:35
     

    hele, já chci tvýho muže doma!!! MILUJU "okoralej" perník! Máma ze mě vždycky šílela, když jsem si nakrájela perník na větší kostky a nechala ho "větrat" na lince, aby mi hezky ztvrdly ty okraje a pak jsem to nábožně pojídala smiling smiley.

    Stejně tak mám ráda třeba zhnědlé banány, schválně jsem si je vždycky pomačkala.. Jo, holt každej máme nějakou úchylku, že jo grinning smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Vyhazujete jídlo?

    Datum: 02.03.2007 15:40
     
    Anavi...kdyby si nechal okorat jen svůj chléb, tak mi to neva. Ale když mám půlku chleba a on ji ,,náhodou zapomene´´ uklidit, radost nemám, blbě se to pak krájí.grinning smiley  Jo a miluje okoralé chlebíčky. Takže na Silvestra jen tak ďobne, zato 1.1. má hody!!!grinning smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vyhazujete jídlo?

    Datum: 02.03.2007 15:44
     
    Manžel nemá rád okoralý chleba, ale uklízet do sáčku ho zapomíná pravidelně. Teď ho ovšem pravidelně napomínám, tak se snaží smiling smiley. Minule to dával do pytlíku se slovy: Abych si zase nevyslech... smiling smiley.
     
  • Autor: jabraka
    Status:

    Re: Vyhazujete jídlo?

    Datum: 02.03.2007 17:00
     

    Nedávno po Novém Roce jsem šel se smetím.jaké bylo mé překvapení,mohu říci,zděšení,v kontejneru se pyšnila krásně vypečená kachna.Myslel jsem,že mám halucinaci,soused,který šel kolem s pejskem ,se ovšem zaradoval.Bude mít/pes/pár dní bezva večeře.

    Jinak u nás se nevyhodí ani kůrka.Vaříme tak,aby nic nezbylo.

    JABRAKA.

     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Vyhazujete jídlo?

    Datum: 02.03.2007 20:10
     

    Někdy zbyde kousek kvasnic, tak je vyhodim.

    Špičky knedlíků a patky chleba suším pro slepice.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Vyhazujete jídlo?

    Datum: 03.03.2007 17:31
     

    Právě jsem udělala ze zbytku brambor placky, moc dobré.

    brambory rozstrouhám, přidám trochu tvarohu, 1 vejce, mouky tolik, aby se těsto nelepilo, špetku prdopeče, sůl a myslím, že by neuškodil mletý kmín. Vyválet, vykrájet placky, osmažit na oleji. winking smiley

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Vyhazujete jídlo?

    Datum: 03.03.2007 17:39
     
    Mona, ty placky vypadají zajímavě. Občas mi  taky zbyde pár brambor. Tak  zkusím.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Vyhazujete jídlo?

    Datum: 03.03.2007 17:45
     
    Vladko..o víkendu je u mne dělala tchýně a dnes mne děti vyloženě uprosily. Zařazuji do svého repertoáru.winking smiley  Příště tam zkusím dát ten kmín, to může být dobré.
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Vyhazujete jídlo?

    Datum: 04.03.2007 14:58
     
    Tak já také nevyhazuju. U nás doma bylo vždycky zbytků hodně a vše se to dávalo slepicím, já se snažím vařit tak, aby toho moc nezbývalo. A když už zbyde tak - zapečené brambory, bramborové omelety s vajíčkem, z masa třeba masové pomazánky, suché pečivo - buď strouhanka nebo na to mám domácí mazlíčky (osmáky, činčilu), snažím se to nějak zpracovat a když už něco zbyde a jde to zamrazit - tak hned s tímd o mrazáku - přítel má jeden týden ranní a druhý týden noční - takže ten jeden týden co má odpolední nevařím večeře - a jen si vyndám něco z mrazáku.
     
Stránky:  1234 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.