sobota 20. dubna, 11:40 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Výchova a péče
hodnocení: 4.30
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Výchova a péče
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: zurina
Status: nováček
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

Výchova obou rodičů

Datum: 04.10.2010 08:26
 

Dobrý den,mám 4 holčičku. Do nynějška jsem vychovávala malou téměř sama, protože tatínek nám jezdí na kamionu. Ve výchově jsem přísnější, hlavně u věcí jako je úklid, oblékání a u věcí, které by měla zvládat sama. S výchovou jsme na štíru, protože je to moje první dítě, tak spolu bojujeme, malá je strašně tvrdohlavá. Nějak jsme to zvládli a malá poslouchala a vše bylo v pořádku. Ted máme tatínka doma a je to katastrofa. Já zakážu, tatínek dovolí, nemůžeme se na výchově absolutně v ničem shodnout, tak toho malá patřičně využívá. Teď momentálně si všechno vybrečí, je to strašné, protože brek nemůže zastavit a je schopná brečet klidně i hodinu, dvě. U tatínka si samozřejmě vše vybrečí. Mě momentálně úplně ignoruje, neposlechne mě v ničem, nemůžu jí ani obléknout, nemůžu vůbec nic jako kdybych neexistovala. Co mám dělat, jak se k ní mám chovat, aby mě takhle neignorovala?

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 10
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 10.10.2010 08:58
     

    Patřím k zastáncům názoru, že plácnout přes prstíky nebo po zadečku, nejlépe pokud předcházelo "třikrát a dost" s jasným a stručným varováním, co bude v případě neuposlechnutí následovat, je funkční a účinná stopka. Používá se, aby dítě pochopilo či se naučilo chápat vymezené hranice rizik a zákazů. Mlácení je stav, kdy je rodič sám vystresován, rozčílen a rozzuřen za únosnou mez, takže hrozí dítěti spráskání vařečkou etc. - aby uchránil dítě i sebe takových skutečně se na psychice podepisujících stavů (včetně ohrožení na zdraví), je důležité vypracovat si funkční metodické postupy, které takové riziko eliminují na minimum. Na každé dítě zabírá malinkato něco jiného, je jedinečné a individuální - leč princip je shodný.

    Samosebou měnit poměry vysvětlování a názornosti úměrně věku, jak už tu bylo vícekrát řečeno. thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Výchova obou rodičů

     
     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 10.10.2010 10:44
     


    Amee, tak jsem nad ranem pocitve premyslela a prisla jsem na to, ze to taky rikam, ovsem z trochu jineho duvodu. Napriklad, kdyz si mladej neda rict a dela neco, co by mu mohlo ublizit, tak mu vzdycky reknu, ze az si namlati, tak ze mu jeste jednu pridam, kdyz bude rvat.grinning smiley

    Jááá to věděla grinning smileygrinning smiley

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 10.10.2010 10:47
     


    Anavi napsal(a):

    Na svou obhajobu bych chtěla uvést, že je velký rozdíl, když je v rodině jedno dítě nebo víc. Při jednom totiž odpadá faktor "rozhodování se mezi dvěma věcmi". Takže - jedno se chce dívat na televizi, druhé chce ven, jedno chce zabočit na procházce doleva, druhé doprava, jedno chce radši zmrzlinu, druhé nanuka atd. Takový bonus navíc.

    Naprosto souhlasím, při dvou a více je to mnohem těžší.

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 10.10.2010 10:50
     


    ty mlátíš malé bezbranné děti????

    A píchám jim špendlíky pod nehty, zavírám je do tmavé komory, občas je topím ve vaně, ale jinak jsou zdravé, veselé a hravé, snášejí to dobře. grinning smileygrinning smileygrinning smiley

    Blbá otázka, blbá odpověď thumbs up

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 10.10.2010 12:34
     

    thumbs down thumbs down thumbs down Samopzrejme ...vsak sme tu zbierka len krkavcich materiiiiii...

    Amee napsal(a):

     

    ty mlátíš malé bezbranné děti????

    A píchám jim špendlíky pod nehty, zavírám je do tmavé komory, občas je topím ve vaně, ale jinak jsou zdravé, veselé a hravé, snášejí to dobře. grinning smileygrinning smileygrinning smiley

    Blbá otázka, blbá odpověď thumbs up

     

    smoking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Keria (10.10.2010 12:35)
     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 10.10.2010 12:47
     


    Amee napsal(a):

     

    ty mlátíš malé bezbranné děti????

    A píchám jim špendlíky pod nehty, zavírám je do tmavé komory, občas je topím ve vaně, ale jinak jsou zdravé, veselé a hravé, snášejí to dobře. grinning smileygrinning smileygrinning smiley

    Blbá otázka, blbá odpověď thumbs up


    Hlásím se do zbierkysmoking smiley smoking smiley

     
  • Status:

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 10.10.2010 14:31
     

    Od kdy jsou malé děti bezbranné? Jejich zbraní je řev, píchnutí tatínka do očíčka, zahazování mobilů a jiných předmětů a jistě se najde ještě hodně jejich zbraní.

     
  • Autor: jabraka
    Status:

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 10.10.2010 18:08
     

    Myslíte,že se rodiče dají ještě převychovat?

    Nadpis přece říká - výchova obou rodičů.

    JABRAKA

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 10.10.2010 20:12
     

    No myslím, že minimálně z pohledu potomstva to potřebujou jako sůl. smoking smiley thumbs down grinning smiley

     
  • Autor: Simi
    Status:

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 11.10.2010 10:47
     

    Tak jsem přečetla celou tuto diskuzi a už se fakt těším až z mého malého skoro hodného miminka bude rozzuřené tornádo. thumbs up Snad mě to mine.please smiley grinning smiley

     
  • Autor: wzteklina
    Status:

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 11.10.2010 11:59
     

    Nebude, čekají na něj "jágrovky"...tam to ze sebe vymlátí a bude se domů vracet jako beránek grinning smiley

     
  • Autor: Simi
    Status:

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 11.10.2010 13:24
     


    wzteklina napsal(a):

    Nebude, čekají na něj "jágrovky"...tam to ze sebe vymlátí a bude se domů vracet jako beránek grinning smiley


    thumbs down grinning smiley

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Ankaj

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 04.11.2010 12:17
     


    Jack napsal(a):
    Ram napsal(a):

    Holčička je svéhlavička, takže si na rozdíl od Irisky myslím, že část viny může být i v její povaze. Mohu to dokumentovat na svých dvou holčičkách a každá z nich je úplně jiná.

    Je třeba se na věc dívat i z pohledu tatínka, který je pořád na cestách a tak chce vidět v těch řídkých chvilkách, kdy je doma svoje děvčátka usměvavá a ne peroucí se a trucující, kvůli nějakému výchovnému problému. Takže ať chceš anebo ne, stejně je drtivá většina výchovy na tobě. Ty musíš být ten, co nepovolí a pláč a křik na něj neplatí. Až tohle zavedeš, tak tatínkova občasná povolení ve výchově nic nezmění. Tatínkové musejí mít pro holčičky slabost, tak už to na světě chodí. Samozřejmě to ale nesmí být podkopávání tvé autority, v tomhle buď tvrdá i k tatínkovi.winking smiley


    1. To dítě se nachází právě ve věku, kdy si zkouší, kam až může zajít a co tím získá, respektive nezíská. Je to normální jednání dětí v tomto období, takže nelze z toho nějak hodnotit její povahu. Tvrdit něco o možné vině dítěte je proto naprosto zbytečné.

    2. Myslím, že všichni rodiče chtějí vidět svoje dítě usměvavé a ne peroucí se a trucující, takže psát něco o tom, že proto jí tatínek všechno dovolí je poněkud alibistické. Tatínkova občasná povolení právě způsobí ten problém, o kterém zakladatelka píše. A právě proto, že dítěti se více věnuje maminka, měla by ta mít poslední slovo. Čímž souhlasím s tvou poslední větou.


    Jacku, ty jsi dětský psycholog? Nebo jsi tatínek vlastních dětí?
     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 04.11.2010 12:55
     

    Ankaj, na to mám vlastní názor, ale nebudu ho prezentovat. Nestojí mi to za to!

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Ankaj

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 04.11.2010 22:32
     


    Ram napsal(a):

    Ankaj, na to mám vlastní názor, ale nebudu ho prezentovat. Nestojí mi to za to!


    Proč?
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Výchova a péče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.