čtvrtek 18. dubna, 05:19 Svátek má Valérie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Výchova a péče
hodnocení: 4.30
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Výchova a péče
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: zurina
Status: nováček
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

Výchova obou rodičů

Datum: 04.10.2010 08:26
 

Dobrý den,mám 4 holčičku. Do nynějška jsem vychovávala malou téměř sama, protože tatínek nám jezdí na kamionu. Ve výchově jsem přísnější, hlavně u věcí jako je úklid, oblékání a u věcí, které by měla zvládat sama. S výchovou jsme na štíru, protože je to moje první dítě, tak spolu bojujeme, malá je strašně tvrdohlavá. Nějak jsme to zvládli a malá poslouchala a vše bylo v pořádku. Ted máme tatínka doma a je to katastrofa. Já zakážu, tatínek dovolí, nemůžeme se na výchově absolutně v ničem shodnout, tak toho malá patřičně využívá. Teď momentálně si všechno vybrečí, je to strašné, protože brek nemůže zastavit a je schopná brečet klidně i hodinu, dvě. U tatínka si samozřejmě vše vybrečí. Mě momentálně úplně ignoruje, neposlechne mě v ničem, nemůžu jí ani obléknout, nemůžu vůbec nic jako kdybych neexistovala. Co mám dělat, jak se k ní mám chovat, aby mě takhle neignorovala?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12345678910 | další
    Aktuální stránka: 1 z 10
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 04.10.2010 09:07
     

    nehledej chybu v holčičce , ale ve vás.....vy dva se musíte mezi sebou domluvit.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Výchova obou rodičů

     
     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 04.10.2010 10:13
     

    Než jsem si přečetla celý tvůj příspěvěk až do konce, vytušila jsem, že se budeš ptát co máš dělat s dcerkou.

    A přesně jak píše iriska, dokud se nedomluvíte vy dva s manželem, na společném postupu, neuděláš nic. Je zapotřebí, aby dcerka pochopila, že když něco zakáže máma, zakáže to i táta a naopak. I kdyby třeba tvoje rozhodnutí nebylo až tak správné, měl by tě manžel podpořit.

    Napiš blíže, v čem se třeba nemůžete s manželem na výchově shodnout. To jako třeba, když píšeš, že jí nemůžeš ani oblíknout, že manžel řekne, že se oblíkat nemusí?

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Amee (04.10.2010 10:13)
     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 04.10.2010 10:31
     

    Doporučím fajn knížku Jak žít a nezbláznit se winking smiley od Lidmily Pekařové thumbs down

    ovšem to základní už napsaly holky - vy dva musíte být jednotní.

    Což ty asi dobře víš, ale jak to vysvětli tatínkovi confused smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 04.10.2010 11:27
     

    Holčička je svéhlavička, takže si na rozdíl od Irisky myslím, že část viny může být i v její povaze. Mohu to dokumentovat na svých dvou holčičkách a každá z nich je úplně jiná.

    Je třeba se na věc dívat i z pohledu tatínka, který je pořád na cestách a tak chce vidět v těch řídkých chvilkách, kdy je doma svoje děvčátka usměvavá a ne peroucí se a trucující, kvůli nějakému výchovnému problému. Takže ať chceš anebo ne, stejně je drtivá většina výchovy na tobě. Ty musíš být ten, co nepovolí a pláč a křik na něj neplatí. Až tohle zavedeš, tak tatínkova občasná povolení ve výchově nic nezmění. Tatínkové musejí mít pro holčičky slabost, tak už to na světě chodí. Samozřejmě to ale nesmí být podkopávání tvé autority, v tomhle buď tvrdá i k tatínkovi.winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Ram (04.10.2010 11:36)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 04.10.2010 17:29
     

    zurino, nezávidím...

    Děti umí náležitě využít byť jen nepatrný nesoulad v rozhodnutí rodičů. Jak vidí, že jeden je nalomený, jdou si za tím tvrdě dál a snaží se věc si vymoct.

    Chápu, že tatínek ji doteď vídal málo, tak chce vidět holčičku usměvavou a ne bouřící se. Ale časem by se taky mohlo stát, že se najednou pozastaví nad tím, jak z jeho roztomilé holčičky roste vzteklý capart, který si vše chce vydobít brekem.

    Pokud tatínek nepochopí, že musíte táhnout za jeden provaz, budeš to mít těžké...

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 04.10.2010 17:49
     

    Anavi, jsi taktní, já bych napsala vzteklý hajzlík grinning smiley Jo, děti i rodiče by někdy zasloužili...

    zurino, a to tě ještě čeká puberta, teda nechci tě strašit drinking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 04.10.2010 17:52
     

    Maj, no vzhledem k tomu, že mám občas "vzteklýho hajzlíka" doma, tak si nemůžu moc vyskakovat stydlin smiley eye rolling smiley grinning smiley

    Mám to zvládnuté hlavně teoreticky grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (04.10.2010 17:53)
     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 04.10.2010 21:54
     


    Anavi napsal(a):

    Pokud tatínek nepochopí, že musíte táhnout za jeden provaz, budeš to mít těžké...


    Já bych táhla za provaz pouze pokud by na druhém konci byl pevně omotám kol manželova krkusmoking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 04.10.2010 21:55
     

    Taky jedna z možností... poměrně radikální varianta, ale jistě účinná! Pak už ti do toho konečně nikdo nekecá nono smiley winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: wzteklina
    Status:

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 04.10.2010 22:01
     

    Tohle by zaručeně mohlo pomoct grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 04.10.2010 22:02
     

    jen se musí dobře zahladit stopy, taky by se mohlo stát, že by dítě přišlo nejen o tatínka, ale i o (v cele sedící) maminku eye rolling smiley grinning smiley

     
  • Autor: zurina
    Status: nováček

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 04.10.2010 23:08
     

    To je asi ten největší problém se na výchově shodnout. Tatínek má vizi, že naše Markétka je malá a tudíž by si měla užít dětství a to pro nás jako pro rodiče znamená, že ji budeme obskakovat, aby měla malá, co nejméně starostí. Což znamená, když si rozhází hračky, tak to po ní poběžím rychle uklidit a ona nemusí. Když chce něco k jídlu musí to být podle tatínka hned, takže mám se vším fláknout a běhat okolo malý. Já si to nemyslím. Přece musí být do budoucna trochu samostatná, musí se umět o sebe postarat. Ted je otázkou jak se k ní chovat v téhle situaci, když my dva chceme každý úplně něco jiného. Tatínek už má dítě z předešlého vztahu a to je pěkný hajzlík. Nechci, aby naše malá dopadla stejně.

     
  • Autor: zurina
    Status: nováček

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 04.10.2010 23:15
     

    neshodneme se opravdu na ničem. Oblékání je jen malá část. Např. venku je zima, takže já řeknu, at si malá vezme bundu. Ta se podívá na tatínka a že chce jen vestu, tatínek udělá první pokus odepřít jí to, což mu nevyjde a malá si stojí za svym. Na to konto tatínek chce dát vestu a malá už nechce ani tu vestu. Tatínek řekne, že vestu si vezme, vzápětí malá brečí, dokud si nevybrečí, že půjde jen tak. Když vidím tyhle scénky, tak jsem z toho na nervy, že musím odejít. Protože já v té chvíli neexistuju a cokoliv řeknu je ignorováno jak od tatítnka tak od malé. Tatínkovi to prostě nevysvětlim, už jsme se kvůli tomu tolikrát zhádali, ale on si razí svou. Bezvýchodná situace. Samozřejmě v těch horších situacích mi řekně, že můžu odejít, že mě nepotřebujou, že si vystačí sami. Náš vztah už je u konce, ale malá má pořád tu iluzi, že má tatínka a maminku.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil zurina (04.10.2010 23:18)
     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 05.10.2010 00:37
     

    Že můžu odejít, by na mě manža zkusil jen jednou, protože bych mu ihned oplatila stejnou mincí a zeptala se ho, kam mu mám nechat poslat věci.

    Jak už tu naznačili zkušenější maminy, dokud si tě nebude vážit on, nebude si tě v jeho přítomnosti vážit ani malá, takže začni s převýchovou u tatínka a to pěkně z ostra, jseš přece máma a né nějaký ořezávátko.

     
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Výchova a péče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.