pátek 19. dubna, 15:49 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Vřesoviště

Datum: 18.04.2007 14:17
 
p1010693.jpg

Máte některá?

Dám sem foto nově založeného z loňska a pak přidám letošní fotky.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 20
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 31.10.2018 19:38
     

    Betas, u mě to teda fungovalo. thumbs down Škoda jen, že jsem na to nepřišla dřív, než mi ten zmetek vyžral skoro všechny krokusy u toho kamene. A použila jsem ho i vzadu na zahradě, kde to byla samá díra a za mě fakt dobrý. Do tý doby jsem používala vše možné, od vlasů, hoven od koček, karbit, plyny z výfuku a nic...

    Kup přesně tento, ať máš záruku, že to funguje. winking smiley Mám pocit, že já měla tento zelený.

    Ha, tady píšou, že byl prodej zakázán... thumbs up

    [www.hubeni-skudcu.cz]

    Ale jinde mají tento a dobrý :

    [prostredky-proti-skudcum.heureka.cz]

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vřesoviště

     
     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Vřesoviště

    Datum: 31.10.2018 19:41
     

    Jeee, no vidis, jeste to zakazou... sad smiley

    A s tim druhym mas taky zkusenost?

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 31.10.2018 19:42
     

    tady ho mají :

    [eshop.skudci.com]

     
  • Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 31.10.2018 19:45
     

    Ten zelený jsem použila já, opravdu mně pomohl winking smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Vřesoviště

    Datum: 31.10.2018 19:57
     

    Taky jsem ho ted nasla ;-)

    [www.farmercz.cz]

     

    Diky moc, tak to jdu zkusit - taky jste objednavaly na netu? Asi bych nenarazila nekde v prodejne...

    Priste zkusim nafotit ty diry, opravdu by me zajimalo, co je to za velke obludy. Kez by to zabralo!! To bych vam klidne i ruce i nohy libala grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     

    Nemusela bych uz v ZOO zadonit o rysi trus eye rolling smiley, ktery mi stejne nejspis vubec nepomaha...

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 31.10.2018 20:24
     

    Já to Betas kupovala u nás v zahradnických potřebách na doporučení prodavače. Dost tomu všemu rozumí, takže jdu vždy za ním pro radu. Ale musíš na to mít doma tu vytlačovací pistoli ( chlapi to většinou mívají doma na silikon ).

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Vřesoviště

    Datum: 31.10.2018 21:00
     

    To joo, pistoli doma urcite mame thumbs down

    Gabi prosim jeste "detail" stydlin smiley - rikas nastrikat a prikryt kamenem... Proc nezahrnout hlinu zpet? Pan ve videu rika, aby nebyla hlina kontaminovana lidskym pachem... To plati i pro praci v rukavicich? Jak mam to vresoviste v kopci, je ta hlina hrozne moc rozorana a popadana dolu, pres ostatni vresy, nebo mezi vresy az dolu kamsi. Je to dost pracne to vse dostat nazpatky a rozhodne k tomu potrebuju obe ruce (ikdyz v rukavicich) a nestaci mi nejaky klacik z ohniste, abych jim diru zahazela... Musim i vsechny vresy nazpatek primackavat, aby nebyly ve vzduchu, apod... Mam to tedy nejdriv jen natlacit do der a necim malo zakryt a pak az za nekolik dni zacit nahrnovat vsechnu hlinu zpet? A pak uz treba pripadne po case obnovovat tam, kde zacnou vznikat nove diry? Aby to proste bylo spravne, kdyz uz to budu delat..

    Takhle masivne rozorane jsem to totiz snad jeste nemela... Jak kdyby si delali zasoby na zimu, nebo budovali nove nory, ci co... angry smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 01.11.2018 00:06
     

    Betas, já jsem to zahrnula až později. Většinou jsem kontrolovala, zda ten gel mizí.....Ale pokud tam píšou, že se to může zahrnout hlínou, tak asi jo. Já měla spíš strach, abych jim tu chodbičku nezbortila, tak jsem to nechala tak... grinning smiley

    Třeba ještě poradí Ivik.

     
  • Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 01.11.2018 07:08
     
    javory.jpg

    Betas, někomu jsem tenhle preparát doporučovala. Tuším na KR. Jak to tam fungovalo, jsem se už nedočetla.Vyzkoušel ho docela úspěšně kolega. A způsobem podle Gabci. Na nic moc nesahal, úpravy dělal až později, aby bylo co nejméně lidského pachu.

    Byla tu řeč o japonských javorech. Docela náhodou mi přišla pod ruku fotka s docela netradičním použitím. V poměrně formálně upravované zahradě. Některé jsou určitě dost tvarované. Ale tak nějak jinak. V japonských zahradách se úprava spíš zaměřuje na sledování linie stromu a je volnější.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Vřesoviště

    Datum: 01.11.2018 10:15
     

    Tak objednano! Necham to tedy rozorane, treba tak tyden.. Doufam, ze pak nebudu nachazet vsude same mrtvoly eye rolling smiley

    Kez by to pusobilo i odpudive, aby se mi tam brzo nenastehovala dalsi kolonie tongue sticking out smiley

     

    Regino, tohle tedy neni muj salek kavy eye popping smiley

     
  • Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 01.11.2018 14:52
     

    Já jsem to do chodbiček nedávala, vždycky do nějakého "krtičince". Prostě tam, kde chodba končila. Nohou nebo klacíkem jsem opatrně odhrnula, vytlačila trochu obsahu tuby a zase zahrnula. Pokud je to krtek, je to hmyzožravec, nežere to. Ale olíže, jak se ušpiní. Hryzec to asi sežere, ale také se umývá, takže tam natlačit do chodbičky, ale spíše odhadnout, kde začíná. Já to řešila tak, že jsem chodbičky zašlapávala a kde byly obnovené, tam jsem něco vtlačila. Dělala jsem to na etapy, měla jsem rozrývanou skoro celou zahradu. Už je to 2. rok a nevrátili se, je pokoj. A mrtvolky nenajdeš, pojdou v zemi, aspoň já nenašla ani jednu winking smiley

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Vřesoviště

    Datum: 14.11.2018 15:56
     
    363.jpg
    Další fotografie:

    Kousek toho mého

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Vřesoviště

    Datum: 27.11.2018 13:37
     
    img_7441.jpg

    Taky vam kvetou vresovce? :-)

     

    Dnes asi minus dva, ale nepamatuju, ze by touhle dobou jeste nebylo bilo.. eye popping smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Betas (27.11.2018 13:39)
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 27.11.2018 21:19
     



    Betas napsal(a):

    Taky vam kvetou vresovce? :-)

     

    Dnes asi minus dva, ale nepamatuju, ze by touhle dobou jeste nebylo bilo.. eye popping smiley

    Jo, kvetou a je to pěkně naprd, to stejně zmrzne. eye rolling smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Vřesoviště

    Datum: 29.11.2018 07:09
     

    Mate taky holomrazy? Jak vcera do toho svitilo slunicko, tak jsem si rikala, ze je to presne zas to, co me lonskou zimu znicilo cast zahrady sad smiley Navic o vikendu ma do toho zacit hodne foukat, jeste to tak.. A snih porad nikde :-( To u nas opravdu neznam...

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.