pátek 19. dubna, 06:01 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Vřesoviště

Datum: 18.04.2007 14:17
 
p1010693.jpg

Máte některá?

Dám sem foto nově založeného z loňska a pak přidám letošní fotky.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 20
  • Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 28.10.2018 18:29
     

    Gabco, než ho začneš shánět, okoukni ho celoročně. Jak vypadá po většinu sezony. Většina javorů se krásně zbarví na poměrně krátkou podzimní dobu. A ještě zjara při rašení. Pak už to zase taková sláva není.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vřesoviště

     
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 28.10.2018 19:00
     



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Gabco, než ho začneš shánět, okoukni ho celoročně. Jak vypadá po většinu sezony. Většina javorů se krásně zbarví na poměrně krátkou podzimní dobu. A ještě zjara při rašení. Pak už to zase taková sláva není.

    Nevím, jestli je to na mě nebo na Lusitu. ten javor, co se mi líbil bude nejspíš Orange dream. Koukala jsem po něm už kdysi, snad jsem ho i jednou koupila a zmrznul mi.

    Většina javorů není v létě nijak barevně zajímavá. Ale zrovna ten můj Ryusen a Orange dream jsou nejzajímavější na podzim. takový Atropurureum je červený celoročně. Někdy víc zářivý, někdy míň. Ale o tom to je. V každém období zdobí něco jinýho.

     
  • Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 28.10.2018 20:45
     
    j.j.1.jpg
    Další fotografie:

    Gabco, myslela jsem, pokud jezdíš častěji, tak růstu. Japonské javory povětšinou nemají třeba sloupovitý růst. Vyjma Dissect, která rostou hodně pomalu a celkem úpravně, jsou bez tvarování trochu jako roští, pokud se dožijí vyššího věku.Zdánlivě bezpracně vypadající kompozice prolínajících se javorů je výsledkem letitého tvarování korun. Tři vedle sebe zasazené by tohle nevytvořily. A mají u pěstitelů dost špatnou pověst. Ne kvůli zmrznutí. To se neděje příliš často. Ale pro jednu z chorob, kdy i letité úsilí může být zmařeno. Neznám skoro nikoho, kdo by kvůli výše popsané chorobě o nějaký nepřišel.Spíš o několik. To spíš pro Lusitu. Nejsou to právě levné rostliny a je otázka, jestli kvůli zase ne tak dlouhé době, kdy zdobí barevně, je nutno je mít. smiling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 29.10.2018 15:55
     

    Mám tento a je barevný celou sezónu. Pak mám ještě roubovaný převislý žlutooranžový a je barevný také celou sezónu, název si z hlavy nepamatuji. Jenom je napřed světleji barevný, v létě do podzimu sytěji winking smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 30.10.2018 15:02
     
    img_20181030_130153.jpg

    winking smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 30.10.2018 19:41
     
    img_20181030_130153.jpg

    winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 31.10.2018 07:40
     

    Kordulko, to nově buduješ?

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Vřesoviště

    Datum: 31.10.2018 08:03
     

    Ja jsem vcera nasla mega diry po celem vresovisti, prospikovane skrz na skrz. To snad ani nemuze byt hryzec.. fakt uz jsem z toho nestastna a nevim, co delat... sad smiley angry smiley Navic ted pred zimou, kdy tam prestaneme jezdit a ja jen budu trnout, co se tam deje pod snehem..

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 31.10.2018 12:12
     



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Kordulko, to nově buduješ?

    ......Regi, ono tam už někdy bylo, jen jsem tam vytrhala všudepřítomný břečtan a dosadila vřes

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 31.10.2018 12:17
     
    images.jpg



    Betas napsal(a):

    Ja jsem vcera nasla mega diry po celem vresovisti, prospikovane skrz na skrz. To snad ani nemuze byt hryzec.. fakt uz jsem z toho nestastna a nevim, co delat... sad smiley angry smiley Navic ted pred zimou, kdy tam prestaneme jezdit a ja jen budu trnout, co se tam deje pod snehem..

    Kup si ten gel Stop škůdcům, naplň ty díry a přikryj třeba kamenem. Mně to pomohlo. Když tam nemáš venku domácí mazlíčky, nebála bych se toho.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 31.10.2018 12:20
     

    Kordul, máme najít 5 rozdílů? grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 31.10.2018 13:43
     

    Betas, mně to také pomohlo, více jak 3 roky jsem bojovala s krtky a hryzci, nic nezabíralo. Od použití tohoto prostředku mám pokoj winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 31.10.2018 14:07
     
    wp_20181031_12_45_23_pro.jpg
    Další fotografie:

    Dnes tady svítí tak sluníčko, že se mně nedaří zaostřit. Vyfotila jsem asi 5x stejný záběr a všechny takové. Letos dostalo vřesoviště zabrat, ale podařilo se mně dodělat celý kout-do minulého týdne tam rostl pouze plevel grinning smiley

    Nebo odchází foťák grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ivik11 (31.10.2018 18:06)
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 31.10.2018 16:43
     



    iriska napsal(a):

    Kordul, máme najít 5 rozdílů? grinning smiley

    ..... posunutý pařez

    ......v pozadí zlatý cypřišek,

    ......přestěhované šutry,

    .....aby bylo místo na Cornus a na pařezu chybí hrnec s muškátem

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Vřesoviště

    Datum: 31.10.2018 19:27
     

    Gabco, Iviku, urcite? No tak to by byla parada! A kde ze to kupujete? Musi to byt presne tento, ju? Ja totiz onehda sondovala v Hornbachu, nejake takove tuby...,, a pani prodavacka rikala, ze je to k nicemu, a ze ji tam lidi chodi nazpatek rikat, ze to jsou vyhozene penize, ze jim to vubec nefungovalo... confused smiley

    Tak jsem k tomu byla skepticka... Ale na vas bych rozhodne dala!! winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.