pátek 29. března, 06:36 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Vřesoviště

Datum: 18.04.2007 14:17
 
p1010693.jpg

Máte některá?

Dám sem foto nově založeného z loňska a pak přidám letošní fotky.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 20
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 21.10.2018 22:16
     
    dsc00073.jpg
    Další fotografie:

    Našla jsem foto, jak bídně vypadala. Zítra ti vyfotím, jak vypadá dnes. winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vřesoviště

     
     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Vřesoviště

    Datum: 21.10.2018 22:35
     

    A vis, jakym fungicidem? Ja na te azalce mam ale jine fleky. Spis mi to prijde jako spalene, ale nevim, jestli od nejakeho mraziku, nebo od hnojiva, nebo nevim... Podobne je jen zvrsku spalena korunatka ve vresovisti. confused smiley

    A kdy jsi to mela na tech vresovcich? Ja mam nektere uplne ok, nektere jen spicky, nekde jsou vetsi mista...

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 21.10.2018 22:40
     

    Betas, neměla jsem to tak hodně jako ty na tý první fotce, spíš na tý druhý, takže jsem to nějak neřešila. Měla jsem suchý právě i ty kvetoucí vršky. Prostě jsem to ostříhala do živýho a ony obrostly. Občas vytáhnu z vřesovce celou uschlou větev. Ale to je asi taky normální. Ten fungicid ti nevím, Dithane? Něco, co jsem doma našla.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Vřesoviště

    Datum: 21.10.2018 22:42
     

    A v jakem rocnim obdobi to bylo? Ted pred zimou se mi prave uz nic strihat nechce :-/

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 21.10.2018 22:46
     

    Tak to si přesně nepamatuju. Ale bylo to suchý, šlo to olámat ručně. Nebudu ti radit, kdy to ostříhat, nejsem žádnej odborník, ale jak se znám, já bych to obrala hned. grinning smiley

    Třeba ti poradí někdo jiný. winking smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Vřesoviště

    Datum: 21.10.2018 22:55
     

    Dekuju ti moc, Gabco! Zatim mi prijde, ze to moje prave suche neni, jehlicky neopadavaji. Proste to jen zhnedlo confused smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Vřesoviště

    Datum: 21.10.2018 23:02
     
    img_7178.jpg

    Nemam detail, ale tady nad ruzovymi vresy je videt, jak je seshora spalena ta korunatka..

     
  • Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 22.10.2018 08:16
     

    Betas, na azalky a rhododendrony užívám celkem osvědčeně Dithane. Jako na růže. Když se dědek uvolí a stříká, bere prakticky všechny, třeba i preventivně. Nezaškodí.

    Vřesy a vřesovce už jsem vzdala. Neprší tu, půda by šla ale zalívám ze studny a zřejmě jim vadí ta voda. Hlavně vřesům. Ale z logiky věci, to zhnědlé už nezezelená. Jestli si dobře pamatuju, nakrýváš vřesy a vřesovce. Tam to položivé uhyne úplně a může začít pod pokrávkou plesnivět a ještě víc poškodit rostliny. Já bych to dala pryč. I když je před zimou. Ale jen teoretická úvaha.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Vřesoviště

    Datum: 22.10.2018 14:57
     

    Dekuju Regi. Zkusim tedy necim postrikat, ikdyz si teda vubec nejsem jista, ze se jedna o nejakou houbu.…

    Vresy na zimu nezakryvam, jen nektere davam pod pletivo kvuli zajicum..

    Jinak ten velky rododendron jsme pokorili a presadili o vikendu.. malem jsme se u toho oba protrhli eye rolling smiley Podarilo se totiz vyryt dost siroke kolo balu, tak to melo snad metrak, ani jsme to nemohli nalozit na kolecko. Rozlomila se jedna dvouvetev angry smiley Tak jsem ji zatim svazala, uriznout je pak muzu vzdycky.. Myslim, ze na novem miste bude mit mnohem lepsi podminky, tak jsem zvedava, jak se predvede. Nejradsi bych ho ale ostrihala, at pekne symetricky nove obroste, ale zase se mi nechce roky cekat, kdyz se mi prave na novem miste hodi vyssi ker kvuli zastineni od cesty. V dosavadnim miste byl bal uplne suchy, ale na novem stoji v zavetri bambusoveho plotu, slunce az odpoledne (do ted skoro cely den, po pokaceni toho velkeho smrku) a navic kousek od strechy, kde se zjara nejdele drzi snih padajici ze strechy.. Na jare pak k nemu presadim jeste dalsi dva mensi rondaky. Snad mi je srny nebudou ozirat, nove misto totiz neni oplocene.. nono smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 22.10.2018 18:20
     



    Betas napsal(a):

    Dekuju Regi. Zkusim tedy necim postrikat, ikdyz si teda vubec nejsem jista, ze se jedna o nejakou houbu.…

    Vresy na zimu nezakryvam, jen nektere davam pod pletivo kvuli zajicum..

    Jinak ten velky rododendron jsme pokorili a presadili o vikendu.. malem jsme se u toho oba protrhli eye rolling smiley Podarilo se totiz vyryt dost siroke kolo balu, tak to melo snad metrak, ani jsme to nemohli nalozit na kolecko. Rozlomila se jedna dvouvetev angry smiley Tak jsem ji zatim svazala, uriznout je pak muzu vzdycky.. Myslim, ze na novem miste bude mit mnohem lepsi podminky, tak jsem zvedava, jak se predvede. Nejradsi bych ho ale ostrihala, at pekne symetricky nove obroste, ale zase se mi nechce roky cekat, kdyz se mi prave na novem miste hodi vyssi ker kvuli zastineni od cesty. V dosavadnim miste byl bal uplne suchy, ale na novem stoji v zavetri bambusoveho plotu, slunce az odpoledne (do ted skoro cely den, po pokaceni toho velkeho smrku) a navic kousek od strechy, kde se zjara nejdele drzi snih padajici ze strechy.. Na jare pak k nemu presadim jeste dalsi dva mensi rondaky. Snad mi je srny nebudou ozirat, nove misto totiz neni oplocene

    Velké baly tahám na loptě..

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 28.10.2018 13:13
     
    dsc00375 (4).jpg
    Další fotografie:

    Posílám poslední letošní foto vřesoviště. Krásně se zbarvil do oranžova javor Ryusen, druhý atropurpureum už je částečně opadaný. Dnes tady fučí, takže zítra bude asi holo. grinning smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Vřesoviště

    Datum: 28.10.2018 15:02
     

    Krasne Gabco! flower smiley

     
  • Autor: Lusita3
    Status:

    Re: Vřesoviště

    Datum: 28.10.2018 15:37
     

    Gabčo thumbs down a ten oranžový javor eye popping smiley asi ho musím mít grinning smiley paráda

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 28.10.2018 16:08
     

    Holky, viděla jsem nádherný sloupivitý javor. Byl žlutý a lemovaný oranžově. Měli ho u domu se světle hnědou fasádou a fakt nádhera. thumbs down

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 28.10.2018 17:15
     

    ...... thumbs down asi se dám na listnáče

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.