pátek 19. dubna, 22:04 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dotazy a rady
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Dotazy a rady
Diskutujte! Pro všeobecné rady, které se většinou týkají všech kategorií a dotazy na rostliny
 
 
 
 
Autor: REN
Status: začátečník

vrba-prosím poradte co s ní

Datum: 24.04.2014 09:10
 
p1160901.jpg
Další fotografie:

Dobrý den, prosím o radu s toutou vrbickou..mám jí asi 8 let,nikdy jsem jí teda nijak nestříhala,jen když už byla moc dlouhá,tak jsem zkratila. vždy kvetla a byla v pohodě...min.rok jsme se stěhovali a já jí tam nechtěla nechat( byl to dárek od tchýně :-)takže jsem jí v říjnu vykopala, teda kořeny měla snad k sousedům...a hned dala na nové místo...žádné jiné upravy či hnojivo a tak jsem nedávala..protože tomu vůbec nerozumím :-( můžete mi prosím poradit co s ní, jestli ostříhat,nějak ošetřit, či co s ní :-( vypadá že je něčím napadnuta,nebo co to tam na ní je ?!moc děkuji Ren

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123
    Aktuální stránka: 3 z 3
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: vrba-prosím poradte co s ní

    Datum: 25.04.2014 15:32
     



    drahus napsal(a):



    Missi napsal(a):

    No proto jsem se ptala, jak to kvete ....... já si také myslím, že to je Caragana arborescens Pendula confused smiley . Koukněte na ty větve a pupeny - ty si myslím zaměňuje REN za kočičky.

    REN - koukni se na google, zda to není čilimník!

    Čilimník nebo čimišník? Tak se domluvte děvčata

    Drahuško Čimišník ....... já se upsala stydlin smiley - ale mám to tam latinsky správně. ....... no i Anavce to bylo jasný winking smiley love smiley .

     
  • Autor: Reklama

    Re: vrba-prosím poradte co s ní

     
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: vrba-prosím poradte co s ní

    Datum: 25.04.2014 15:42
     

    Ren - ten rybíz vykopat a spálit (nebo odvézt ze zahrady). Pokud ten čimišník má živé větve - to lehce poznáš na tom střihu, tak obrazí. Po střihu jsi to měla zatřít štěpařským voskem, aby větve nevysychaly.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: vrba-prosím poradte co s ní

    Datum: 25.04.2014 15:49
     

    Missi, já hned pomocí strýčka Gůgla porovnávala, jestli je to totéž nebo ne, protože čilimník jsem jeden čas chtěla, víš smiling smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: vrba-prosím poradte co s ní

    Datum: 27.04.2014 20:11
     

    Ren dyť píšu, že to mám i na stromech a nevadí jim to winking smiley

     
  • Autor: jabraka
    Status:

    Re: vrba-prosím poradte co s ní

    Datum: 31.03.2016 13:50
     

    Ach jo!Rybíz udržujeme v plodném stavu tím,že ho zbavujeme jen odplozených větví,a to jsou větve,starší tří let.Mladé letorosty zastřihneme max.o 1/3 a necháme růst.

    jabraka

     
  • Autor: Sindi123
    Status: začátečník

    Re: vrba-prosím poradte co s ní

    Datum: 08.07.2018 20:20
     

    Ahoj, po dlouhé době si jdu pro radu, minulý rok jsem zasadila na podzim vrbu Jívu, je to ta převislá a ona mi najednou začala celá reznout, prostě mi listy schnou a reznou a to i ty nové co raší tak jsou už nějaké divné, co s tím? Máte prosím nějaku radu? mám to ostříhat nebo nechat být? předem moc děkuji smiling smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: vrba-prosím poradte co s ní

    Datum: 08.07.2018 20:38
     

    Sindi, nejspíš to bude rzivost. Mívám to na jívě taky. Buď musíš provést postřik, ale možná už bude pozdě nebo prostě ty napadené lístky otrhej. Ničemu to nevadí, na jaře ti zase poroste bez problémů.

    Nemáte někde poblíž napadenou hrušku rzí? U nás ano, hostitelem téhle choroby jsou jalovce, takže náprava nijaká žádná. Já postřik někdy udělám, někdy ne, ale vyjde to téměř nastejno. Jenom, že to vypadá nehezky.

     
  • Autor: Sindi123
    Status: začátečník

    Re: vrba-prosím poradte co s ní

    Datum: 08.07.2018 20:43
     

    Gabčo, moc děkuji za radu, no proti rzi jsem jí už stříkala a nepomohlo to tak asi je na postřik pozdě, já jí mám zasazenou pod velkou ptáčnicí a ta má rez taky tak to bude od ní :-( a já se na tu vrbu tak těšila moc se mi líbí, zkusím jí přesadit na jiné místo, třeba to pomůže co myslíš?

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: vrba-prosím poradte co s ní

    Datum: 08.07.2018 20:48
     



    Sindi123 napsal(a):

    Gabčo, moc děkuji za radu, no proti rzi jsem jí už stříkala a nepomohlo to tak asi je na postřik pozdě, já jí mám zasazenou pod velkou ptáčnicí a ta má rez taky tak to bude od ní :-( a já se na tu vrbu tak těšila moc se mi líbí, zkusím jí přesadit na jiné místo, třeba to pomůže co myslíš?

    Zkus provést postřik příští rok hned po odkvětu a uvidíš. Ona ta rez má dosah až 300m od hostitele, takže pokud má někdo v blízkosti 300m jalovce, moc si s přesazením nepomůžeš. winking smiley

     
Stránky:  123 | <<předchozí komentáře
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dotazy a rady (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.