pátek 19. dubna, 11:53 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dotazy a rady
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Dotazy a rady
Diskutujte! Pro všeobecné rady, které se většinou týkají všech kategorií a dotazy na rostliny
 
 
 
 
Autor: REN
Status: začátečník

vrba-prosím poradte co s ní

Datum: 24.04.2014 09:10
 
p1160901.jpg
Další fotografie:

Dobrý den, prosím o radu s toutou vrbickou..mám jí asi 8 let,nikdy jsem jí teda nijak nestříhala,jen když už byla moc dlouhá,tak jsem zkratila. vždy kvetla a byla v pohodě...min.rok jsme se stěhovali a já jí tam nechtěla nechat( byl to dárek od tchýně :-)takže jsem jí v říjnu vykopala, teda kořeny měla snad k sousedům...a hned dala na nové místo...žádné jiné upravy či hnojivo a tak jsem nedávala..protože tomu vůbec nerozumím :-( můžete mi prosím poradit co s ní, jestli ostříhat,nějak ošetřit, či co s ní :-( vypadá že je něčím napadnuta,nebo co to tam na ní je ?!moc děkuji Ren

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123 | další
    Aktuální stránka: 2 z 3
  • Autor: hippie
    Status: nováček

    Re: vrba-prosím poradte co s ní

    Datum: 24.04.2014 17:35
     

    To byla Caragana (čimišník) - Walker

    A byla krásná, škoda, že jste jí ostříhala.

     
  • Autor: Reklama

    Re: vrba-prosím poradte co s ní

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: vrba-prosím poradte co s ní

    Datum: 24.04.2014 18:56
     

    Koukla jsem na strýčka gůgla a píšou, že převislý je roubovaný na kmínku, ale toto roubované není confused smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: vrba-prosím poradte co s ní

    Datum: 24.04.2014 19:24
     

    To není čimišník, má to kočičky. A i kdyby byl, tak při tom napadení potřeboval řez. Však obroste, ale je potřeba něco udělat s tím zbytkem, aby se vyléčil, jinak ty nové větve budou opět hned napadené taky.

     
  • Autor: REN
    Status: začátečník

    Re: vrba-prosím poradte co s ní

    Datum: 24.04.2014 20:41
     

    jo,kvetlo to vzdy hezky zlute...jinak ty mensi vetvicky jsem ani nestrihala,odpodavali sami....takze uplne v poradku vazne neni...no uvidim co se stane,jestli vubec neco.... prijde mi cela takova seschla...ani mi nevadi ze jsem to ostrihala,takhle se spis trapila a treba bude lip :-) budu se modlit za zazrak :-)

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: vrba-prosím poradte co s ní

    Datum: 25.04.2014 00:18
     

    Ta caragana me apadla hned,jak misa zpochybnila tu vrbu. Skoda by byla ostrihaneho zdraveho stromu,tohle stejne vypadalo osklive'tak nebylo,co zkazit.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: vrba-prosím poradte co s ní

    Datum: 25.04.2014 00:19
     

    No proto jsem se ptala, jak to kvete ....... já si také myslím, že to je Caragana arborescens Pendula confused smiley . Koukněte na ty větve a pupeny - ty si myslím zaměňuje REN za kočičky.

    REN - koukni se na google, zda to není čilimník!

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: vrba-prosím poradte co s ní

    Datum: 25.04.2014 00:30
     

    tak tenhle lišejník mám na rybízu taky a nevadí mu to. Ale nejen na rybízu. I na stromech.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: vrba-prosím poradte co s ní

    Datum: 25.04.2014 07:48
     



    Missi napsal(a):

    No proto jsem se ptala, jak to kvete ....... já si také myslím, že to je Caragana arborescens Pendula confused smiley . Koukněte na ty větve a pupeny - ty si myslím zaměňuje REN za kočičky.

    REN - koukni se na google, zda to není čilimník!

    Čilimník nebo čimišník? Tak se domluvte děvčata

     
  • Autor: REN
    Status: začátečník

    Re: vrba-prosím poradte co s ní

    Datum: 25.04.2014 08:32
     

    no ty klasicky kocicky,co se pak davaji i do vazy na paradu to nikdy nemelo...aspon jsem si nikdy za tech 8 let nevsimla:-) ale nejdriv je to zelene a pak krasne zlute..tot vse:-) ja vcera hledala jak blazen a nic jsem nenasla..zkusim mrknout jestli nenajdu nejakou fotku kdyz to kvetlo..ale cilene jsem to nefotila..jen deti na zahradce:-)

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: vrba-prosím poradte co s ní

    Datum: 25.04.2014 08:38
     



    iriska napsal(a):

    tak tenhle lišejník mám na rybízu taky a nevadí mu to. Ale nejen na rybízu. I na stromech.

    Není to náhodou rez hrušňová ? confused smiley máme to na jalovcích.

     
  • Autor: REN
    Status: začátečník

    Re: vrba-prosím poradte co s ní

    Datum: 25.04.2014 09:07
     
    vrba.jpg
    Další fotografie:

    tak to asi bude ta zminovaná Caragana arborescens Pendula?!..zadala jsem to do googlu a podle obrázku by to mohlo být ono smiling smiley jinak davam fotecky co jsem nasla(jedna je jeste jako miminko smiling smiley ...zovna to teda nekvetlo,ale treba to z toho poznáte..foto zblízka bohužel nemám...

    a může se tohle taky teda stríhat? já jestli jsem to nezabila uplně smiling smiley jinak ty zlutý fleky jsem si vyfotila,ukažu nekde v zahradnictví, třeba mi s tím poradí...kmen vypadá dost nemocně sad smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: vrba-prosím poradte co s ní

    Datum: 25.04.2014 09:08
     

    Ren, spíš se tedy podívej na fotky na netu podle těch názvů, co ti tu byly nabídnuty, jestli to není něco z nich winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: vrba-prosím poradte co s ní

    Datum: 25.04.2014 11:06
     

    Tak už podle stavby větví je to stopro ten čimišník (Míša se s tím čilimníkem jen upsala, drahuško winking smiley ). Pokud to není nutné, tak se u něj střih nedoporučuje, ale pokud byl jeho zdravotní stav takhle zoufalý, už je to skoro jedno. Střihem se nezničí, jen se naruší ta přirozená stavba větví... si myslím já.

     
  • Autor: REN
    Status: začátečník

    Re: vrba-prosím poradte co s ní

    Datum: 25.04.2014 11:20
     

    jinak to zluty je prej lisejnik...ze je to normalni a stromech se to vyskytuje... tak jo no,asi se budu muset podivat kde prodavaji nove stromky smiling smiley protoze to zrejme nerozdejcha,chudak malej...

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: vrba-prosím poradte co s ní

    Datum: 25.04.2014 12:44
     

    Ren, hlavně vydrž, nic nevykopávej!!!

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dotazy a rady (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.