středa 24. dubna, 01:56 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Volba prezidenta

Datum: 11.01.2023 10:09
 

V případě letošní volby prezidenta jsem naprosto bezradná.

Máte někdo už favorita a případně důvody, proč ano nebo proč někoho určitě ne?

Musím říct, že jsem v situaci, kdy budu volit "nejmenší zlo", nezamlouvá se mi žádný z nich. confused smiley

 

Původně se mi na tu pozici líbil "generál", čím víc získávám informací, tak se začínám bát toho, že by to vyhrál. (A musím říct, že tento obrat nastal u spousty lidí v mém okolí, kteří z původního nadšení velmi ochladli.)

Tak jsem si říkala - budu se ubírat slovenskou cestou a dám to Nerudové. Tudy ale zjevně cesta taky nevede. Sledovala jsem Superdebatu a tam mě rozhodně nepřesvědčila. Mladík Diviš byl na mě příliš horlivý, chvílemi až arogantní. U Bašty se obávám, že bude podobně senilní jako ten současný, ač mu neupírám, že to třeba i myslí s naší zemí upřímně.

Hilšer je na mě moc "mouchysněztesimě", Středula se odstředil sám, ale tomu bych to stejně nedala, Zima je nevýrazný, takže mi nakonec z toho výčtu nejméně škodlivý vyšel Fišer. Nespatřuji v nikom z nich skutečnou osobnost, o které bych si řekla, že je na to místo jako dělaná. eye rolling smiley

Babiše nezmiňuji, ač mi paradoxně ve volební kalkulačce vyšel jako favorit. eye popping smiley Ale jako reprezentant státu je pro mě nepřijatelný. Už pro tu jeho čechoslovenštinu. thumbs up

 
Upraveno 3 krát. Naposledy upravil Anavi (11.01.2023 10:16)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 14
  • Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 23.01.2023 20:36
     

    Eli, když vyšel tenhle Klíma, bylo to krátce po listopadu, byl člověk ještě plný iluzí. Ale nakonec mohou se tam poučit někteří jak to vypadalo a jak špatné by bylo, kdyby se totalita a zákazy výkonu práce znovu vrátila. Jen pro jiné názory. A není k tomu až tak daleko. Třeba takový profesor Drulák by mohl vyprávět.Ale nakonec i na těch řemeslech našel Klíma něco pozitivního. Docela milá knížka.

    Remarque je prostě klasika. V patnácti jsem ho zhltala pomalu celýho. Byl to oblíbenec mámy.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Volba prezidenta

     
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 23.01.2023 23:24
     

    Regi, Klíma mi přišel poprvé do ruky, nikdy před tím ... Tondě jsem předala jen to, jak práce fungují ... ještě není dost "zralá" na to, abych jí vykládala o totalitě a zákazu povolání.

    Remarque ... pohled z dřívějšího, mladistvého, čtení je jiný než dnešní ... navíc, člověk si snad v druhém čtení všímá víc detailů nebo čte víc mezi řádky, nevím jak napsat ... prostě kniha vyzní trochu jinak ... aspoň podle mne.

    Budu muset ... mám doma ... bude další ochotné trochu nucené zklidnění (pokud dobře dopadne - ťukyťuk, klepy klep) ... vyštrachat z mých mnoha knihoven Axel Munthe: Kniha o životě a smrti, přečetla jsem v době na ZŠ původní překlad, po pár letech se mi dostal do ruky nový překlad - ach, jo, jiná kniha - zkušenosti, špatný překlad - netuším - v době nicnedělání a hlídání budu moci posoudit.

    Ve dvou diplomkách jsem použila citace z Koukolíkových knih ... taky bych je ráda znovu přečetla ... přece jen jsem o pár let starší, doba je jiná .... ale ... zapůjčila jsem je s výslovným - půjčuji a doufám, že se vrátí - nevrátily (i když z téhle adresy se knihy vracely) - Vzpora deprivantů a Život s deprivanty ... některé jeho další mám, budu se muset spokojit s nimi.

    Opět jsem mimo téma stydlin smiley . I když .... s těmi deprivanty tak úplně ne.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (24.01.2023 08:14)
     
  • Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 24.01.2023 08:22
     

    Eli, i to je k tématu jak vidíš. Nakonec vždycky všechno souvisí se vším. A u každé volby a třeba i nevolby souvisí s tím co přečetl, zažil...Samozřejmě je každá knížka jiná ve dvaceti a v padesáti. Ale základní motto je skoro věčné - člověk jako individualita,válka.To Remarque naplňuje vrchovatě. Jeho vnitřně rozervaní jedinci jsou předobrazem třeba právě té Zdi od Floydů.

    Za pár dnů přestane být rubrika aktuální, takže se i odbočením od tématu určitě nepřeplní. Možná si tu budeme za nějaký čas moci zrekapitulovat očekávání a realitu. A právě s tím souvisí jedna z otázek, která nepadla v žádných debatách a odpověď a názor kandidátů by mě zajímal. Penzijní spoření. Horizont je delší než pět let ale už dnes je celkem patrno, že vládní úvaha o zásahu do příspěvků a vysoká inflace, plus nemožnost bez velkých sankcí finance umístit jinak jednoznačně podporuje závěr,,že povinný pilíř v soukromých fondech nebyl dobrý nápad.Mnoha z nás starších teď penzijní spoření končí, výnosy jsou naprosto katastrofální. Zhodnocení je jen ze státního příspěvku. A pokud stát jako garant něčeho mění v průběhu času výši příspěvků v neprospěch středatelů je smutná věc ale člověk měl volbu Kdyby byla ta třetina povinná confused smiley Samozřejmě to není v kompetenci prezidenta ale těch je tak málo, že by debaty neměly prakticky žádný smysl. Ale tady bych souvislost našla. Bankovní rada.

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 24.01.2023 11:49
     



    kordula napsal(a):

    Pavel pěkne mluví , je fešak, a to je velké plus. Takhle oblbnul lidi Fiala a jaký zmetek prolhaný se z něho vyklubal. Všimněte si. Jak za ten rok sestarnul

     

    Kordulo, ale tady přeci nejde o to, jestli je PP fešák a AB ne. Ano, ani jeden kandidát není bez chyb, ale podívej se na fungování obou v posledních letech. Jak AB lže, všechno překrucuje, pro lidi dělá jen to, co očekává, že mu přinese víc oblíbenosti, ale přitom hrabe pro sebe. A co dělal Pavel, jak dostal nejvyšší vojenské Francouzské vyznamenání za záchranu francouzských vojáků. Jak předsedal vojenskému výboru NATO, apod. Ne to, jak vypadá, ale jak se chovají a co za nimi zůstává, je důležité.

     

    A ta prohlášení "jsem pro mír" - všichni tady jsme pro mír. Ale když to vezmu zjednodušeně a hodně do extrému, tak když řeknu "pojďme se domluvit s Islámským státem", tak všichni budou ječet, že to jsou muslimští teroristi. Ale třeba pro mě Putin znamená totéž - terorista, který bez skurpulí a záměrně vraždí civilisty jiné země, muže, ženy i děti. Tady bude prostor pro mír, až teroristovi dáme najevo, co už si dovolit nesmí, ne tím, že mu ustoupíme.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 24.01.2023 12:09
     


    Jeminkote ,já to vím, ale balbičky v domově a spousta lidí to tak bere. Hodně lidí neposlouchá co říka. Ale jak vypadá, Fiala vypadá taky dobře ,i když tu začinající pleš se čím dál dá hůř zakryvat.Tenvrok mu dal zabrat

    Kika napsal(a):



    kordula napsal(a):

    Pavel pěkne mluví , je fešak, a to je velké plus. Takhle oblbnul lidi Fiala a jaký zmetek prolhaný se z něho vyklubal. Všimněte si. Jak za ten rok sestarnul

     

    Kordulo, ale tady přeci nejde o to, jestli je PP fešák a AB ne. Ano, ani jeden kandidát není bez chyb, ale podívej se na fungování obou v posledních letech. Jak AB lže, všechno překrucuje, pro lidi dělá jen to, co očekává, že mu přinese víc oblíbenosti, ale přitom hrabe pro sebe. A co dělal Pavel, jak dostal nejvyšší vojenské Francouzské vyznamenání za záchranu francouzských vojáků. Jak předsedal vojenskému výboru NATO, apod. Ne to, jak vypadá, ale jak se chovají a co za nimi zůstává, je důležité.

     

    A ta prohlášení "jsem pro mír" - všichni tady jsme pro mír. Ale když to vezmu zjednodušeně a hodně do extrému, tak když řeknu "pojďme se domluvit s Islámským státem", tak všichni budou ječet, že to jsou muslimští teroristi. Ale třeba pro mě Putin znamená totéž - terorista, který bez skurpulí a záměrně vraždí civilisty jiné země, muže, ženy i děti. Tady bude prostor pro mír, až teroristovi dáme najevo, co už si dovolit nesmí, ne tím, že mu ustoupíme.

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 24.01.2023 12:13
     

    Ano, to máš, bohužel, pravdu.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 26.01.2023 15:12
     





    ·











    Volba je to, že zajdete k urně a vhodíte do ní svůj jasný a rozhodný hlas.

    Volba je i to, že zajdete k urně a vhodíte do ní svůj nejasný a nerozhodný hlas.

    Volba je taktéž i to, že se rozhodnete k urně nezajít a nevhodit do ní žádný hlas.

    Tolerance je přijmout bez výhrad, ataků, ale i schválení všechny tyto možnosti.

    Myslete na to při každém svém kroku jak doma u klávesnice, tak i v hovorech s přáteli.







     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 26.01.2023 17:16
     

    Spike thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 26.01.2023 17:28
     

    Taku, to je citace od Morgany, ale líbí se mi takovýto střízlivý a smířlivý postoj.

     

    Včera jsem někde dokonce četla výkřik, že bude-li děda volit Babiše, nikdy už neuvidí svoji vnučku. Člověk by nevěřil, jak extrémně vážně to někteří berou. Bohužel i ve chvíli, kdy mají oba kandidáti máslo na hlavě (no uznávám, že ten jeden i v hlavě, ale to je můj náhled a nikomu ho nevnucuji, ani oponenty neházím přes palubu a neškrtám z okruhu svých známých).

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 26.01.2023 19:47
     

    Spike, viděl jsem už ten citát od tebe na FB thumbs down

    Příkladem je moje tchýča. Neuznává jiný názor, než ten svůj, ať se týká čehokoliv. Manželce přibouchla dveře před nosem, když jí řekla koho bude volit. Už zase komunikuje sad smiley , ale nesmí se říci slovo volby smiling smiley. Přitom to jsou pouze volby.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 26.01.2023 20:14
     

    V rodině snad nikoho takhle radikálně vyhraněného snad nemáme a s ostaními přáteli a známými se o volbách bavím opatrně. Vlastně ani nevím, koho volily děti (samozřejmě tuším, i když v tomto případě to nebylo v prvním kole zdaleka jednoznačné), ale vím, koho určitě nevolily. V případě ostatních Vvm, s kým jedu na stejné vlně a kde se naopak dostáváme na tenký led, tam to raději nepokouším. Přesvědčovat je nehodlám a od nich se taky přesvědčovat nenechávám. Máme jiná témata, kde se naše názory setkávají.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 26.01.2023 20:17
     

    Já jsem schopná pochopit volbu obou, když to dává smysl argumentačně. Třeba nějaký důchodce, co se o politiku nezajímá, vidí, že se mu za Babiše zvedal důchod, mu to prostě hodí.

    Ale ve svém okolí mám dva lidi, co se nechali normálně zblbnout. Jeden starší se bojí války a abychom my mladší nemuseli narukovat, tak to chtěl hodit Babišovi. Voják z povolání mu to vysvětlil, k volbám teda radši nepůjde, protože s klidným svědomím nemůže vybrat ani jednoho. Druhý nemá rád EU, tak chce volit Babiše, protože Pavel je kandidát vlády a ta je pro EU. Takováto konstrukce, když je evidentní, jak ANO volí v europarlamentu a Babiš sosá dotace...

    No a tito se urazí, když jim člověk řekne, co to je za nesmysl. Když nikdy Babiše nevolili, nadávali na něj...

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 28.01.2023 16:38
     

    Tak to dopadlo, jak to dopadlo. Nebyl to můj favorit, ale zatím mluvil pěkně, rozumně , tak aby to dodržel. Na rozdíl od toho zmetka Fiali, nechal na pokoji Babiše.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 03.02.2023 11:55
     



    kordula napsal(a):

    Tak to dopadlo, jak to dopadlo. Nebyl to můj favorit, ale zatím mluvil pěkně, rozumně , tak aby to dodržel. Na rozdíl od toho zmetka Fiali, nechal na pokoji Babiše.

    Občan Pavel už vystrkuje růžky, namyšlenej zmetek , jak se říka " dej blbci funkci" a to ve funkci ještě není.

     
  • Autor: maguska
    Status:

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 03.02.2023 12:24
     

    Budoucí prezident ale né pro český lid, tak se mi jeví už od začátku zvolení. Český lid bude jen na doplnění české kasičky.

    Proč musí jít důchodci zpátky do práce, no aby měli čím zaplatit poplatky a z čeho žít když je tak draho hlavně ti co jsou sami. Ne že chtějí být aktivní ve svém věku, to je hanba tohoto státu.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.