pátek 29. března, 00:07 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Volba prezidenta

Datum: 11.01.2023 10:09
 

V případě letošní volby prezidenta jsem naprosto bezradná.

Máte někdo už favorita a případně důvody, proč ano nebo proč někoho určitě ne?

Musím říct, že jsem v situaci, kdy budu volit "nejmenší zlo", nezamlouvá se mi žádný z nich. confused smiley

 

Původně se mi na tu pozici líbil "generál", čím víc získávám informací, tak se začínám bát toho, že by to vyhrál. (A musím říct, že tento obrat nastal u spousty lidí v mém okolí, kteří z původního nadšení velmi ochladli.)

Tak jsem si říkala - budu se ubírat slovenskou cestou a dám to Nerudové. Tudy ale zjevně cesta taky nevede. Sledovala jsem Superdebatu a tam mě rozhodně nepřesvědčila. Mladík Diviš byl na mě příliš horlivý, chvílemi až arogantní. U Bašty se obávám, že bude podobně senilní jako ten současný, ač mu neupírám, že to třeba i myslí s naší zemí upřímně.

Hilšer je na mě moc "mouchysněztesimě", Středula se odstředil sám, ale tomu bych to stejně nedala, Zima je nevýrazný, takže mi nakonec z toho výčtu nejméně škodlivý vyšel Fišer. Nespatřuji v nikom z nich skutečnou osobnost, o které bych si řekla, že je na to místo jako dělaná. eye rolling smiley

Babiše nezmiňuji, ač mi paradoxně ve volební kalkulačce vyšel jako favorit. eye popping smiley Ale jako reprezentant státu je pro mě nepřijatelný. Už pro tu jeho čechoslovenštinu. thumbs up

 
Upraveno 3 krát. Naposledy upravil Anavi (11.01.2023 10:16)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 14
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 23.01.2023 09:02
     

    Počet hlasů vyšší než počet obálek vznikne snadno, když někdo z komise přehlédne, že tam občan vložil dva lístky. Pak už nelze zjistit které dva to byly. confused smiley 

    Někdo prostě chce podvádět a někdo si nevšimne, že vzal dva listy, je to tištěno prakticky na "toaletním papíru". Taky jsme pár dvojic Bašta+Babiš dávali do neplatných.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Volba prezidenta

     
     
  • Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 23.01.2023 09:20
     

    Hano, ironie míří trochu jinam. Možná jsem to úplně jasně nenapsala.Že se to stane pitomým buranům někde v zapadákově, to je přece jasná věc. Ale těm nejchytřejším ve městě a ještě tak velkém a osvíceném městě. jakým je Brno.? smiling smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 23.01.2023 09:33
     

    Regi, teď musím reagovat - i kdybych nechtěla .... pitomí burani někde v zapadákově mohou být zodpovědnější a pečlivější - dát do neplatných - než ve velkém Brně .... jednak, není tam tolik voličů, není tolik členů ve volební komisi ... taky velké Brno je rozděleno na spoustu volebních okrsků, u nás, téměř kdysi v zapadákově, máme dva ... tohle se stalo v Bystrci - městská část - téměř zapadákov kdysi, dnes velice lukrativní a dobrá adresa ... u nás byli (aspoň v tom volebním okrsku kam spadám) pravděpodobně studenti nějaké školy, znala jsem jen jednu - od nás .... tlak, kdo stihne spočítat nejdřív a mnoho a mnoho dalších vlivů - zažila jsem kdysi tady ... ne senior, ne adolescent (dnes se píše teeneger), člověk vzdělaný - hodil do volební urny občanku a do papíru na skartaci volební lístky - omyly postihují i neburany.

    Jooo ještě - může být víc obálek než je hlasů - někdo se potřebuje předvést, že k volbám šel (znám takové) a hodí obálku prázdnou .........................

    A už jsem zažila i čachry machry s přenosnými volebními urnami angry smiley .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (23.01.2023 09:34)
     
  • Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 23.01.2023 09:46
     

    Eli, pro mě burana je to tak, že všude žijí lidé. Zlí, dobří, chytřejší a méně chytří, šikovnější a méně šikovní. Prostě v zásadě stejní. Bohužel to není samozřejmost. Mnohé elity se vyjadřují trochu jiným způsobem. Zcela bez znalosti věci proč jsou některé regiony takové nebo makové.

    Co se týče falšování. Určitě k němu může dojít ale nedomnívám se, že ve velké míře hlavně díky způsobu voleb. S korespondenčním hlasováním si rozhodně tak jistá nejsem.A nerada někomu upírám nějaká práva. Ale domnívám se, že z ciziny by měli volit lidé, jejichž pobyt je tam skutečně dočasný. Ti ostatní neponesou následky a důsledky své volby.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 23.01.2023 09:50
     

    Opravdu, všude žijí lidé a jsou různí, bez obhedu na region ...

    Ale takhle zmanipulované, neférové, agresivní .... volby jsem ještě nezažila, a to pamatuju docela dost, neviním kandidáty ... viním média.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 23.01.2023 10:23
     



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Eli, pro mě burana je to tak, že všude žijí lidé. Zlí, dobří, chytřejší a méně chytří, šikovnější a méně šikovní. Prostě v zásadě stejní. Bohužel to není samozřejmost. Mnohé elity se vyjadřují trochu jiným způsobem. Zcela bez znalosti věci proč jsou některé regiony takové nebo makové.

    Co se týče falšování. Určitě k němu může dojít ale nedomnívám se, že ve velké míře hlavně díky způsobu voleb. S korespondenčním hlasováním si rozhodně tak jistá nejsem.A nerada někomu upírám nějaká práva. Ale domnívám se, že z ciziny by měli volit lidé, jejichž pobyt je tam skutečně dočasný. Ti ostatní neponesou následky a důsledky své volby.

    To s Tebou souhlasím. Nevím proč nám má kecat do voleb někdo ,kdo tady nežije XX let a ani nemá v plánu se vrátit.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 23.01.2023 11:01
     



    babkaela napsal(a):

    Opravdu, všude žijí lidé a jsou různí, bez obhedu na region ...

    Ale takhle zmanipulované, neférové, agresivní .... volby jsem ještě nezažila, a to pamatuju docela dost, neviním kandidáty ... viním média.

    Média nabízí dramata, protože to mnoho lidí chce. Takže můžeme vinit i čtenáře a diváky. V těchto volbách ale především jednoho kandidáta, Babiše, protože to, co předvádí, nemá dno. To je prostě žumpa.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 23.01.2023 11:57
     

    Ještě trošku ... už však končím .....

    Před pár lety kterýsi z vydavatelů nějakého bulvárního plátku napsal, že píše pro dojičky z Podkrkonoší ... pro mne už tehy bylo úplně dehonestující vyjádření .... tyhle bulváry se píšou všude, zajímají asi ? všechny, asi dost lidí ... jinak by se na novinkách furt neobjevovala Agáta, Matylda Klotylda (občas oko zabloudí, nerozklivámám), kdo má bujnější vnady - kdyby nerozklikával dostatek lidí, nebudou dávat.

    K dehonestaci dojiček - moje švagrová i bráška byli dojiči v Jeseníkách - zaváli je tam různé ... touha po vlastním bytě, neshody s bývalými partnery, neshody v práci (pro bráchu - musíš do KSČ, jinak půjdeš) .. a spousta jiného ... taky třeba okouzlení přírodou a vlastní pozemek, na kterém budou moci chovat ovce, husy .... Nemyslím, vím, moje švagrová je v IQ i EQ víc než thumbs down , bráška, i když byl schopen napsat vidle s tvrdým Y a slyšet s měkkým I ... uměl snad rukama i hlavou cokoliv .... opravit dům, vymyslet a vyrobit štípačku na dřevo, traktor, krerým ho dovážel, uvařit, zašít, ušít, uplést ... navíc ... vychovali spolu rovnou, nesmírně šikovnou a pracovitou dceru ... sice váži snad (ve svých 37 letech) 120 kg, ale čestnějšího a slušnějšího a pracovitějšího a ... člověka snad neznám (vyjma mých synů - jsou moji a taky opravdu umí).

    Náš nejmladší má diagnostikovánu dysgrafii, dyskalkulii, dyslexii - je zaměstnán, váží si ho, je vyučen v oboru nastrojář, stará se o rodinu, super.

    Mám kamarádku .. její syn od začátku školy problémy, nějak byl dotlačen .... nepátrám ... má titul magistra na pajdáku ... za celých 15 let snad byl zaměstnám půl roku, nikde se neuchytí, vždy nějaký problém ... za přepážkou na poště by byl hvězda hvězd ... tam ho maminka ovšem nepusí (no,,je mu 47).

    A tady hovoří za vše, nadprůměrně inteligentní ... [cs.wikipedia.org].

     

    Mančo, Babiše opravdu, ale opravdu .... nemusím nebo spíš nemůžu ... ale tady už si nejsem zcela jistá, zda média nevrtí psem .....

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (23.01.2023 12:40)
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 23.01.2023 12:14
     

    Žumpa jsou media, připadá mi to, jak kdyby začínala opět totalita sad smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 23.01.2023 13:05
     

    Pavel je jasný vítěz. Jen se trochu bojím, co bude dál.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (23.01.2023 13:17)
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 23.01.2023 13:20
     

    No, naděje je, že když PP zvítězí, snad se podaří vyvětrat na Hradě. Mám takový dojem, že nebude nikomu vázaný, sehnal si podpisy, na rozdíl od AB, kterého podpořilo ANO poslanci, který za sebou tak čistá leta nemá a nutně potřebuje imunitu, moc dobře to ví. Včera večer v televizi byla taky ukázka rozdílů vystupování a blekotání.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 23.01.2023 13:22
     



    babkaela napsal(a):...nesmírně šikovnou a pracovitou dceru ... sice váži snad (ve svých 37 letech) 120 kg, ale čestnějšího a slušnějšího a pracovitějšího a ... člověka snad neznám (vyjma mých synů - jsou moji a taky opravdu umí).

    Tady trochu kecám ... znám vícero takových lidí .... pokud nahlídnu za dvéře či budou nějaké žabomyšárny ... všichni jsou, ach jo, z pohledu mýho, ale je ten můj správný ... netuším ... asi tak jako všichni jsou blázni, jen já jsem letadlo ... i moji synové jsou občas na ach,jo. Naštěstí ne ve věcech zásadních ... a volba prezidenta zásadní pro mne určitě není, jsem egoista a vím, že on toho zas tak moc nezmění ... každý ať si prvotně před vlastním prahem zamete.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 23.01.2023 13:57
     

    Pavel pěkne mluví , je fešak, a to je velké plus. Takhle oblbnul lidi Fiala a jaký zmetek prolhaný se z něho vyklubal. Všimněte si. Jak za ten rok sestarnul

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 23.01.2023 15:21
     

    Fiala si akorát nezapomíná upravit patku eye rolling smiley, ten vsadil na úlisnou slušnost. Ale občas nějaký sluchový záznam ze sněmovky ukázal, že je taky sprostej.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 23.01.2023 20:20
     

    A do téhle doby já si zrovna vybrala na čtení ... I. Klíma: Moje zlatá řemesla, E.M.Remarque: Černý obelisk a rozečteno, na 3/4 týž autor Noc v Lisabonu ... všechny opravdu povzbuzující a nedeprimující, ach jo .... ale jo, zatím to tak hrozně nevypadá .. u Kímy jsem se dozvěděla pár věcí, které jsem nevěděla, jsem hned předala dál ... Tondě (jen profesních, bez souvislostí s dobou). ... nooo, občas člověk, ve víru událostí a jiného, čte i knihy, které by ho přečíst nenapadly ... byly po ruce ... jo, mohla jsem přečíst i pohádky, kuchařky (i ty byly), knihy o zahradě (ty znám už snad nazpamněť) .... mraky jsou jich na jiném místě, ne v dosahu ... taky rozpletený svetr, na ten nechtějí ruce poslouchat ...

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.