středa 24. dubna, 18:34 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Volba prezidenta

Datum: 11.01.2023 10:09
 

V případě letošní volby prezidenta jsem naprosto bezradná.

Máte někdo už favorita a případně důvody, proč ano nebo proč někoho určitě ne?

Musím říct, že jsem v situaci, kdy budu volit "nejmenší zlo", nezamlouvá se mi žádný z nich. confused smiley

 

Původně se mi na tu pozici líbil "generál", čím víc získávám informací, tak se začínám bát toho, že by to vyhrál. (A musím říct, že tento obrat nastal u spousty lidí v mém okolí, kteří z původního nadšení velmi ochladli.)

Tak jsem si říkala - budu se ubírat slovenskou cestou a dám to Nerudové. Tudy ale zjevně cesta taky nevede. Sledovala jsem Superdebatu a tam mě rozhodně nepřesvědčila. Mladík Diviš byl na mě příliš horlivý, chvílemi až arogantní. U Bašty se obávám, že bude podobně senilní jako ten současný, ač mu neupírám, že to třeba i myslí s naší zemí upřímně.

Hilšer je na mě moc "mouchysněztesimě", Středula se odstředil sám, ale tomu bych to stejně nedala, Zima je nevýrazný, takže mi nakonec z toho výčtu nejméně škodlivý vyšel Fišer. Nespatřuji v nikom z nich skutečnou osobnost, o které bych si řekla, že je na to místo jako dělaná. eye rolling smiley

Babiše nezmiňuji, ač mi paradoxně ve volební kalkulačce vyšel jako favorit. eye popping smiley Ale jako reprezentant státu je pro mě nepřijatelný. Už pro tu jeho čechoslovenštinu. thumbs up

 
Upraveno 3 krát. Naposledy upravil Anavi (11.01.2023 10:16)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 14
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 18.01.2023 10:46
     

    Pan Babiš prý byl inkognito .... [www.stream.cz] místo toho, za co je placen, ANO mělo vyjádřit nedůvěru vládě .... nechápu, nechci

     
  • Autor: Reklama

    Re: Volba prezidenta

     
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 18.01.2023 13:33
     

    Jsi tuším obvod Brno venkov, tak snad tě Tuna nezruší. grinning smiley

    Tuna mi ani v patě neleží, TV nesleduju a krom weeku a občas výběrově, hooodně výběrově, podle novinek, NIC .... Oni si nás trošku všichni pletou, jsme dvojí dědina, noooo ta jedna je větší, zatím byla, u nás se satelity začínáme převládat - téměř stejné jméno, jedna na sever, druhá skoro na jih ... kdysi v pradávnu, před dvěma roky mi vysvětlovala TOP historička (tady bez ironie, ona je opravdu mimořádná) paní Flodrová, to nějak zmršili páni v Praze ... ono takových je víc Blansko kousek od nás a Blansko na Šumavě, třeba ... teď jsme kupovali slepice a taky byl pro syna problém dohledat kterýže místo to je (není debil, ale PSČ jaksi přehlédl) ...

    K věci ... od roku 1970 jsme městskou částí velkého Brna - tudíž Brno-město - proč a jak k tomu došlo, že nejsme samostatní nebo, že jsme se nechtěli (aaaaale chtěli po sametovce) trhnout a být samostatní ... na dlouhé povídání, sociologicko-psychologicko-sociálně-ekonomicko ..... přihoď si co chceš, vše bylo ve hře. Ono to stejně vyjde na stejno.

    Proč ale vlastně píšu ... úplně mimo téma ... zaujalo mne, potěšilo, pozitivní zpráva, bo já opravdu spíš nezávidím a hodně fandím lidem, kteří umí -.. tady trochu čumím, že do toho šli a držím všechny pěsti, aby areál nezrušili, zachovali, opravili, využili ... atd., atd. atd. ............. snad není vše v prdel obrácené ... vždycky doufám v pozitiva (nikoliv u nádorů a covidu) .... [www.seznamzpravy.cz] ... pro mne zatím víc než palec nahoru a klobouk dolů.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 18.01.2023 14:31
     
    fb_img_1674048486952.jpg

    ... eye popping smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 18.01.2023 15:25
     

    teď nevím, jak to myslíš confused smiley Je tam těch lidí málo nebo moc?

    kordula napsal(a):

    ... eye popping smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 18.01.2023 15:50
     



    Anavi napsal(a):

    teď nevím, jak to myslíš confused smiley Je tam těch lidí málo nebo moc?

    kordula napsal(a):

    ... eye popping smiley

    Už jen cinkat klíčema....kdyby to nebylo za Pavla, tak řeknou , ....že to jsou ovce, nebo placený Babišem....

     
  • Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 18.01.2023 20:08
     

    grinning smiley Kordulko, nerozčiluj se tím. Prostě to tak funguje. Co udělá Babiš a ANO je špatně, když totéž udělá Fiala s Pavlem, je to úžasný. Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi. To je jako s tou absencí Babiše v parlamentu. Když tam bude na zdůvodňování snahy odvolat vládu, pravila Pekarová a ta by to jako předsedkyně parlamentu měla vědět, že je to součást kampaně a měl by zasedání zaplatit. Když tam není, tak je to zase špatně. Kdyby se věc řešila právně, určitě v několika instančních stupních, vyšlo by to ještě mnohem dráž. Plat stejně dává na charitu, tak z toho nic nemá. Důchod už má vyměřený.

    Eli,to je výborný nápad.Hlavně aby jim to současná podnikatelsky dost obtížná doba nezhatila.Zaslouží obdiv. thumbs down

     
  • Status:

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 19.01.2023 10:30
     

    Vždyť je to hrůza, mlátíí ve sněmovně prázdnou slámu, předem je jasné, jak to dopadne, proto mám pochopení pro Babiše, že se tohoto trapného divadla nechce zúčastnit. Kdyby poslouchal kecy v parlamenu, utíkaly by mu peníze z jeho byznysu. Tyhle starosti většina poslanců nemá. Státní kasa je platí a ne špatně, Tak se tam flákají, kecají nesmysly a stravování mají po celou dobu jednaní zajištěno za hubičku, občas si k tom dají něco na kuráž, tak proč by se nebavili. A ta nesmrtelná teta - závist - ta je určitě přítomna. drinking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Alenka (19.01.2023 10:32)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 19.01.2023 11:58
     

    Na toto jsem narazila až dnes... by mě zajímalo, jak by to jeho "kličkování" komentovali, kdyby to byl Babiš. A to Babiše opravdu nemám ráda. Jen se snažím být objektivní.

    [www.seznamzpravy.cz]

    video v článku, doporučuji poslechnout

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 19.01.2023 15:04
     

    A dobrovolné předurčení už znáte?

    [mocr.army.cz]

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 19.01.2023 16:20
     



    Anavi napsal(a):

    A dobrovolné předurčení už znáte?

    [mocr.army.cz]

    A je to tady,.....ale pan generál nic takového neříká, sleduje zprávy?

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 19.01.2023 19:55
     

    Zprávy nesleduji, na TV nekoukám ... naskočila mi trochu husina ..

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (20.01.2023 08:35)
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 19.01.2023 20:36
     

    Mě už lezou na nervy oba,....

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 20.01.2023 08:48
     



    Anavi napsal(a):

    A dobrovolné předurčení už znáte?

    [mocr.army.cz]

    Nevím, zda jsem přečetla úplně dobře ... nebo možná pochopila?, dost věcí už při mé smečce doma přestávám chápat (jsem asi egoista - řeším věci, které ovlivnit mohu, ostatní jdou mimo mne, tak nějak)

    Anavi - dobrovolnictví v armádě nebo spíše v domobraně má několik desetiletí dost zemí - kdo chce, projde základním výcvikem, je připraven na obranu země (státu, vlasti ... dosaď si po svém vnímání) - pokud je mi známo funguje ve Švýcarsku opravdu dlouho .... Spíš mne překvapilo ... duplicitní evidence zbrojních průkazů a vlastněných zbraní .... dosud byly pouze v gesci ministerstva vnitra ... nevím proč a z jakého důvodu bude evidovat i ministerstvo obrany ... ty dvě ministerstva spolu nekamarádí, jeden druhému neveří ? ... opět nechápu ... při dnešních technologiích, kdy je schopen se jeden napojit k druhému (mám nedávnou zkušenost ... po zadání mého rodného čísla si můj ortoped "stáhl" rtg. snímky z pracovišť, které jsou od něj daleko, není jejich součástí) a tady snad by mělo fungovat ještě líp . MV a MO. Ale Velký bratr tě sleduje ... asi musí vidět duplicitně.

    Ke Švýcarsku, dohledávala jsem neutralitu, abych úplně nekecala ... [denikn.cz] ... stojí za přečtení.

     
  • Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 21.01.2023 11:34
     

    Smazáno, odesláno duplicitně.

     
    Upraveno 3 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (21.01.2023 11:56)
     
  • Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 21.01.2023 11:52
     

    Eli, řekla bych, že švýcarský způsob je velice rozumný.

    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Já objevila tuhle záhadu. A pak, že jsou na venkově burani. Tohle je z Brna město.Moc nechápu, jak může být víc platných hlasů než obálek.Možná Elenkou zmiňované dublicitní vidění by mohlo být příčinou.

    Blbě se rozhazuje po zkopírování. Pro přehlednost srovnám. Jinak k nahledání [www.volby.cz]

    Odevzdané obálky 515 Platné hlasy 524 %platných hlasů 101,75

    Brno město volí jak stachanovci skoro 102 procent winking smiley

     

    Výsledky hlasování za územní celky

    Kraj: Jihomoravský kraj

    Okres: Brno-město

    Obec: Brno

    Okrsek: 3001

    Okrsek 3001 – souhrnné informace

    Voliči
    v seznamuVydané
    obálkyVolební
    účast v %Odevzdané
    obálkyPlatné
    hlasy% platných
    hlasů 669 515 76,98 515 524 101,75

     

    Z návštěvy generála Pavla v Brně

    Pavla přišli na setkání v Brně podpořit i neúspěšní prezidentští kandidáti Danuše Nerudová a Pavel Fischer. Fischer vyzval lidi, aby přišli i za týden k volbám. Podporu Pavlovi vyjádřili primátorka Brna Markéta Vaňková (ODS), jihomoravský hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL), ale například i herci Ondřej Vetchý nebo Bolek Polívka. Vaňková vyzvala lidi, aby šli k volbám. „Každý jeden hlas bude důležitý. A jen připomenu, že v prvním kole Brno volilo generála Pavla a bude ho volit i v kole druhém,“ řekla.

     

    Řekla bych, že možná někde i na 103% grinning smiley

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (21.01.2023 12:16)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.