středa 24. dubna, 18:06 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Volba prezidenta

Datum: 11.01.2023 10:09
 

V případě letošní volby prezidenta jsem naprosto bezradná.

Máte někdo už favorita a případně důvody, proč ano nebo proč někoho určitě ne?

Musím říct, že jsem v situaci, kdy budu volit "nejmenší zlo", nezamlouvá se mi žádný z nich. confused smiley

 

Původně se mi na tu pozici líbil "generál", čím víc získávám informací, tak se začínám bát toho, že by to vyhrál. (A musím říct, že tento obrat nastal u spousty lidí v mém okolí, kteří z původního nadšení velmi ochladli.)

Tak jsem si říkala - budu se ubírat slovenskou cestou a dám to Nerudové. Tudy ale zjevně cesta taky nevede. Sledovala jsem Superdebatu a tam mě rozhodně nepřesvědčila. Mladík Diviš byl na mě příliš horlivý, chvílemi až arogantní. U Bašty se obávám, že bude podobně senilní jako ten současný, ač mu neupírám, že to třeba i myslí s naší zemí upřímně.

Hilšer je na mě moc "mouchysněztesimě", Středula se odstředil sám, ale tomu bych to stejně nedala, Zima je nevýrazný, takže mi nakonec z toho výčtu nejméně škodlivý vyšel Fišer. Nespatřuji v nikom z nich skutečnou osobnost, o které bych si řekla, že je na to místo jako dělaná. eye rolling smiley

Babiše nezmiňuji, ač mi paradoxně ve volební kalkulačce vyšel jako favorit. eye popping smiley Ale jako reprezentant státu je pro mě nepřijatelný. Už pro tu jeho čechoslovenštinu. thumbs up

 
Upraveno 3 krát. Naposledy upravil Anavi (11.01.2023 10:16)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 14
  • Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 15.01.2023 08:16
     

    Kiko, válka na Ukrajině je velice složitá věc a její počátky se táhnou až k majdanu. Barevné revoluce ve světě známe, známe jejich konce a výsledky. Totální rozvrat státu. Afghanistán je posledním příkladem.I u nejbrutálnějších vražd zasedne soud a zkoumá příčiny, které k činu vedly.I norimberský tribunál tak postupoval Snad jen padesátá léta a druhá světová válka jsou synonymem soudů, kdy byl viník předem znám, polehčující a vysvětlující okolnosti žádné. Tahle doba je mi cizí. Umím si představit humanitární a diplomatickou pomoc Ukrajině. Zásadně nesouhlasím s dodávkami zbraní žádné straně konfliktu, to nikdy nevede k žádným koncům. Rozhodně nechladí rozpálené hlavy.Jen skýtá pohádkové zisky zbrojařským lobby. Boj s terorismem se stal synonymem pro vpády některých dominantních států a vojenských uskupení. Irak, Syrie a zmiňovaný Afghánistán. Téměř analogické k Ukrajině byly národnostní rozpory v bývalé Jugoslávii.Konce známe a pamatujeme.

    1999 - Jugoslávie. Přes pohrdání pravidly mezinárodního práva, obcházení OSN a Rady bezpečnosti, USA silami NATO zahájily kampaň 78denního bombardování suverénního státu Jugoslávie. Agrese proti Jugoslávii, která proběhla pod záminkou „zabránění humanitární katastrofě“, způsobila největší humanitární katastrofu v Evropě od druhé světové války. Během více než 32 000 bojových vzletů byly použity bomby o hmotnosti 21 tisíc tun, což odpovídá čtyřnásobku síly atomové bomby na Hirošimu. Více než 2 000 civilistů bylo zabito, 6 000 zraněno a zmrzačeno, více než milion zůstalo bez přístřeší a 2 miliony bez zdroje příjmů. Akce vyvrcholila převratem v Bělehradě a svržením Miloševiče.

    Pokud se naše dětí dožijí dalších padesáti let, tak s největší pravděpodobností nebudou bojovat s agresorem zvenku ale s islámskou komunitou zevnitř.

    Současná vláda je z jednou z nejaktivnějších v Evropě co se týče vojenské pomoci. Diplomatická řešení sama aktivně nehledá, ani v době našeho předsednictví jsem nezaznamenala nejmenší snahu nastololit toto téma jako evropské.Jen upozorním na kontext posledních událostí, kdy si už v pátek v první den voleb pětikoalice odhlasovala v Poslanecké sněmovně pokračování projednávání novely ústavy, která má vládě umožnit vyslat již bez schválení parlamentu naše vojáky do zahraničí tedy i do ostré akce. 😡Proto jsou pro mě prezidentští kandidáti, které podpořila, logicky nositeli stejného řešení. Nepamatuju, že by se některý vymezil tímto směrem. Proto nikdy nemůžou být mou volbou

    Dnes už jsme dál. Známe výsledky prvního kola. Zcela ale zcela výjimečně se musím ztotožnit s Kalouskem. Jako národ jsme si vybrali dva bývalé komunisty. O jednom nevíme, jestli chodil udávat, o druhém víme, že byl cvičen proti nepřátelským osobám bývalého zřízení. Elity a morální autority - s komunisty se nemluví- jednoho podporují. Je to morální bahno.

    Proto je pro mne jedinou možností volit toho, kdo o diplomatickém řešení mluví a je schopen o něm jednat. Bývalý voják, kdysi jedna vojenská aliance, pak druhá, není zárukou mírového řešení. Není zárukou samostatného myšlení a minulost dotyčného nesvědčí o žádné morální integritě. Za mě by klidně velel i islámskému vojsku. Je na to jeden termín v české kotlině. Zelený mozek.

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (15.01.2023 11:03)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Volba prezidenta

     
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 15.01.2023 08:54
     

    přesně tak --- zlatý Babiš.. thumbs downten zelený mozek se jistě bude snažit předvádět a zatáhne nás ještě do války. angry smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (15.01.2023 08:57)
     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 15.01.2023 08:57
     

    Regi,to jsi napsala dobře.Já s tebou souhlasím.Volit menší zlo.

     
  • Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 15.01.2023 11:53
     

    Jojo mám to podobně, války se bojím a nesnáším ji, ale agresorům se ustupovat nesmí.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 15.01.2023 11:59
     

    Je to všechno politická špína. Na př. Bašta, v programu měl ,že odvolá Fialovu vládu, / to by asi stejně nešlo /,ale když prohrál, tak dá " svoje hlasy " Pavlovi Fialovému. A to udělal prakticky zbytek kandidátů. Tak asi tu svoji kandidaturu nebrali opravdu vážně.

     
  • Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 15.01.2023 12:28
     

    Jajo, už nějak složitého moralizování nechám. K agresorům tohle. Je to jako klukovská pračka na ulici. Jeden napadne druhého, nejlepší bývá, pokud se do toho další nemíchá. Synátor býval ve škole občas bit. Tenkrát nebyla šikana tak rozšířený problém. Doma jsme ho vedli dost pacifisticky. Dokonce mě třídní na tohle upozorňovala. A po čase jsem měla podepsat poznámku, že synátor zfackoval jednoho spolužáka.Naštěstí jsme se s druhou rodinou domluvili bez zásahu dalších osob.Ne vždycky je agrese nevyprovokovaná. Situace se zklidnila. Analogie vidím i v případě současného konfliktu.

    jaja99 napsal(a):

    Jojo mám to podobně, války se bojím a nesnáším ji, ale agresorům se ustupovat nesmí.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (15.01.2023 12:33)
     
  • Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 15.01.2023 13:08
     

    Kordulko, politika jsou sračky. Povětšinou. Ale Baštovi bys křivdila. Pokud bymorální intgrita byla jediným předpokladem pro výkon prezidentské funkce, je ze všech kandidátů nejmorálnější. Podepsal Chartu, nikdy na tom nikterak nezbohatl. Nedal hlasy Pavlovi, to by prostě nikdy morálně neudělal ale stejně tak je těžko může dát Babišovi. To chápu. Vyzval voliče ať volí prázdným lístkem. Ale to je problém alternativy v republice, že není schopná vytvořit nějakou jednotu . Vždycky je třeba určitý kompromis. Nakonec to máme v dějinách, že v jednotě je síla. Svatoplukovy pruty. Chápu sama za sebe, že je pro část alternativy nesmírně těžký zapomenou na covidovou dobu. Ale zase chápu, že část, která se covidu strašně bála, byla v určitou dobu schopná i na mě koukat přes prsty. I když jsme třeba v náhledu na to, co se v současnosti děje ve vládě na jedné lodi. Občas je mi ovšem docela záhadou jednání SPD. Hlavně Okamury. Někdy to vypadá tak, že už nemá ani cíle, kterých by pomalými kroky dosáhl. Beru co bylo jako jednu věc ale v současnosti vidím jako zásadní prioritu budovat pokud možno co nejsuverenější stát bez velkých bratrů za zády.

    kordula napsal(a):

    Je to všechno politická špína. Na př. Bašta, v programu měl ,že odvolá Fialovu vládu, / to by asi stejně nešlo /,ale když prohrál, tak dá " svoje hlasy " Pavlovi Fialovému. A to udělal prakticky zbytek kandidátů. Tak asi tu svoji kandidaturu nebrali opravdu vážně.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (15.01.2023 13:14)
     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 15.01.2023 20:23
     

    Vřele doporučuji získávat informace jinde než v této diskusi. eye rolling smiley

     
  • Autor: JaniV
    Status:

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 15.01.2023 20:33
     



    HanaK napsal(a):

    Vřele doporučuji získávat informace jinde než v této diskusi. eye rolling smiley

    Vřele souhlasím.

     
  • Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 15.01.2023 20:51
     

    O tom žádná. Také se připojím. Momentálně snad nejsou žádné servery zablokované. Tohle není informační rubrika, jedná se o názory.A každý, kdo chce nějaký názor posudit, buď s ním souhlasit či nikoliv. by měl čerpat informace. A pokud možno z co nejvíce zdrojů. Takže čtěte, čtěte, čtěte!!! smiling smiley

    A díky za podnětnou připomínku.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (15.01.2023 20:52)
     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 15.01.2023 20:56
     

    Takže až tě na ulici napadne dvoumetrový stokilový chlap, tak nechceš, aby ti kolemjdoucí pomohli?

    To je totiž analogie k válce na Ukrajině. Rusko už vedlo válku snad se všemi sousedy, někde opakovaně. Postupně okolní národy požírá a vytváří impérium. I Ukrajině odpírá status samostatného státu a svébytného národa. S Ruskem není možná mírová dohoda - pouze kapitulace.

    Evropa a USA se nevydržely dívat na zabíjení, mučení, znásilňování. To je to, co z nás dělá lidí, že máme s ostatními soucit. Na mír musí být dva, a Rusko spravedlivý mír nechce. Chce nové území, moc. Odradí ho jenom silnější. Pro nás je záruka existence NATO a není pro mě momentálně lepší volba hlavy státu a vrchního velitele armády než člověk, který má v této oblasti zkušenosti.



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    K agresorům tohle. Je to jako klukovská pračka na ulici. Jeden napadne druhého, nejlepší bývá, pokud se do toho další nemíchá.

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 15.01.2023 20:57
     

    Ano, také souhlasím, informace jsou důležité.

     
  • Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 15.01.2023 21:08
     

    Manco, samozřejmě bych ráda nějakou pomoc ale pouze v případě, že bych to napadení nevyprovokovala.Ale máš na svůj názor právo. Mohla bych jen argumentovat vojenskými základnami USA po celám světě a řadou intervencí. Ale to je právě o těch informacích. Jsi podstatně mladší, takže už příliš nepamaruješ intervenci v Koreji, Vitnamu a další. Ono už se to tak moc neučí ve škole. A jsme u těch informací a dávání si do souvislostí. Žádný z těchto konfliktů neskončil vítězstvím jedné nebo druhé strany,bez ohledu na oprávněnost střetu jen po letech plných útrap muselo dojít k diplomatickému vyřešení, které vždycky přináší kompromisy. Povětšinou jen světové války končívají bezpodmínečnou kapitulací jedné strany.Ale ta by v případě třetí světové jaderné války byla už bezpředmětná.

    Takže čtěte, čtěte a nenechte si zdroje cenzurovat.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (15.01.2023 21:29)
     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 15.01.2023 21:39
     

    K volbě prezdenta. smiling smiley

    Bude mi 60 (co naděláš → je to jednosměrka) a jsem rád, že mohu vybírat z více kandidátů (ne vždy to bylo). Pokud kolega v práci, nebo někdo jiný volí někoho jiného, TAK to je jeho volba, na kterou má právo a nenaseru se na něj, protože je dobře, že k volbám vůbec šel.

    Chvíli jsem coural na FB a tolik blbostí k volbě jsem dlouho neviděl. A to se týkalo obou kandidátů. Lidé se nechají snadno ovlivnit.

    Běžte volit a volte TAK, ať z toho máte dobrý pocit. thumbs down

    Je to jen prezident a zase tolik pravomocí nemá. winking smiley

     
  • Autor: JaniV
    Status:

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 15.01.2023 21:51
     



    Manca napsal(a):

    Takže až tě na ulici napadne dvoumetrový stokilový chlap, tak nechceš, aby ti kolemjdoucí pomohli?

    To je totiž analogie k válce na Ukrajině. Rusko už vedlo válku snad se všemi sousedy, někde opakovaně. Postupně okolní národy požírá a vytváří impérium. I Ukrajině odpírá status samostatného státu a svébytného národa. S Ruskem není možná mírová dohoda - pouze kapitulace.

    Evropa a USA se nevydržely dívat na zabíjení, mučení, znásilňování. To je to, co z nás dělá lidí, že máme s ostatními soucit. Na mír musí být dva, a Rusko spravedlivý mír nechce. Chce nové území, moc. Odradí ho jenom silnější. Pro nás je záruka existence NATO a není pro mě momentálně lepší volba hlavy státu a vrchního velitele armády než člověk, který má v této oblasti zkušenosti.



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    K agresorům tohle. Je to jako klukovská pračka na ulici. Jeden napadne druhého, nejlepší bývá, pokud se do toho další nemíchá.

    Jen malá oprava-napadení ne na ulici,ale u tebe doma,tam,kde bydlíš.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.