čtvrtek 25. dubna, 13:41 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Volba prezidenta

Datum: 11.01.2023 10:09
 

V případě letošní volby prezidenta jsem naprosto bezradná.

Máte někdo už favorita a případně důvody, proč ano nebo proč někoho určitě ne?

Musím říct, že jsem v situaci, kdy budu volit "nejmenší zlo", nezamlouvá se mi žádný z nich. confused smiley

 

Původně se mi na tu pozici líbil "generál", čím víc získávám informací, tak se začínám bát toho, že by to vyhrál. (A musím říct, že tento obrat nastal u spousty lidí v mém okolí, kteří z původního nadšení velmi ochladli.)

Tak jsem si říkala - budu se ubírat slovenskou cestou a dám to Nerudové. Tudy ale zjevně cesta taky nevede. Sledovala jsem Superdebatu a tam mě rozhodně nepřesvědčila. Mladík Diviš byl na mě příliš horlivý, chvílemi až arogantní. U Bašty se obávám, že bude podobně senilní jako ten současný, ač mu neupírám, že to třeba i myslí s naší zemí upřímně.

Hilšer je na mě moc "mouchysněztesimě", Středula se odstředil sám, ale tomu bych to stejně nedala, Zima je nevýrazný, takže mi nakonec z toho výčtu nejméně škodlivý vyšel Fišer. Nespatřuji v nikom z nich skutečnou osobnost, o které bych si řekla, že je na to místo jako dělaná. eye rolling smiley

Babiše nezmiňuji, ač mi paradoxně ve volební kalkulačce vyšel jako favorit. eye popping smiley Ale jako reprezentant státu je pro mě nepřijatelný. Už pro tu jeho čechoslovenštinu. thumbs up

 
Upraveno 3 krát. Naposledy upravil Anavi (11.01.2023 10:16)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 14 z 14
  • Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 08.02.2023 22:39
     

    grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Volba prezidenta

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 09.02.2023 08:15
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley Realita našich dnů za pár let.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 09.02.2023 09:06
     



    Pinka napsal(a):

    Myslím, že se to hodí právě sem... smiling smiley

    Hodí,je to směšné zároveň smutné.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 09.02.2023 09:46
     

    To je, doufám, že k tomu nedojde.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 09.02.2023 10:09
     

    Teď mě namíchlo jak se Fiala třepe radostí nad schůzkou se Zelenským angry smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 09.02.2023 10:54
     


    Stejný pocit. Oni jsou jak malí haranti někdy...

    iriska napsal(a):

    Teď mě namíchlo jak se Fiala třepe radostí nad schůzkou se Zelenským angry smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 09.02.2023 11:14
     

    No první, co mě napadlo- debil .

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 09.02.2023 15:35
     

    thumbs down

    Pinka napsal(a):

    No první, co mě napadlo- debil .

    thumbs down thumbs down

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 09.02.2023 15:58
     



    kordula napsal(a):

    thumbs down

    Pinka napsal(a):

    No první, co mě napadlo- debil .

    thumbs down thumbs down

    Napadlo mne totéž ....

    Ale ... tady už není o prezidentovi, tady je to opravdu v moci snad nás všech, kteří mohou nebo mají děti školkou či školou poviné (omlouvám se, dnes mi nějak nedochází zda jedno nebo dvě n) ... tohle je pro mne už zvrhlost [www.prahain.cz] jde o to, že většinou nejsou děti, které jsou šikanující (nikoliv šikanované) , z nepřizpůsobených či monoritních rodin ... dávno tomu, téměř ve středověku (pro mladší ročníky) jsem na SŠ navštívila v rámci praxe partát diagnostický ústav pro mládež ... již tehdy (téměř před 40ti roky) byla většina "klientů" (tak se tomu dnes, aby nedošlo k nějakým dehonestacím, říká) z rodin, které byly vzdělanější, majetnější ... ne minoritní. Probůh, kde jsme udělali chybu ...... sad smiley

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 09.02.2023 16:16
     

    Kordul, tohle jsme také zažili s dětmi na základní škole. Jenže ti agresoři jsou z většiny z rodin, kde to rodiče prostě neřeší (bez ohledu na ekonomickou situaci rodiny). Škola nemá téměř žádné pravomoce a pokud to rodiče agresora nehodlají řešit, tak se prostě nic nezlepší. Dost často to vyřeší jen odchod na jinou škou, pokud ta možnost je.

     
  • Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 09.02.2023 18:06
     

    Eli, hlavní chyba je myslím ohromná anonymita a nezájem co se děje kolem. Děti už spolu pomalu nechodí normálně do školy a ze školy. Jsou stále jen jako balíky někam stěhovány.Peníze jsou zlatým teletem a kolem movitých rodičů se chodí po špičkách i ve škole.I když něco podobného bylo i před těma čtyřiceti lety kolem rodin zasloužilých straníků. Tam ovšem byla určitá brzda, protože určitým protipolem byl i těžce dělnický původ a když se pak srazila rodina zasloužilého straníka s nějakou údernickou rodinou, nebylo jasného vítěze.

    V každé společnosti je určité procento nezvladatelných jedinců ale obrovská anonymita, nechuť se do něčeho míchat situaci jednoznačně zhoršuje. A nakonec se vrátíme i tady k tomu prezidentovi. Skutečně nám byla stále vtloukána do hlavy jako základní hodnota společnost žijící v míru. Já si osobně nepamatuju, že by prezident třeba dával vyznamenání některým bojovníkům z dob války ve Vietnamu, ačkoliv byl Severní Vietnam jednoznačně podporován východním blokem.Násilí jako takové bylo obecně odsuzováno v mnohem větší míře celkem obecně. Dneska se trestné činy, hlavně násilné, některých skupin společnosti , zatloukají,bagatelizují...Pomalu a jistě se násilí stává normální součástí společnosti. A to je špatně.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (09.02.2023 18:14)
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 09.02.2023 21:02
     

    Regino, tehdy, dodatečně jsem dopočítala, 45 let, nešlo o to, kdo byl tehdy zasloužilým straníkem ... jen, tak jako teď, honilili svoje kariery, měli peníze ( a ty "až na prvním místě", samozřejmě, jako i teď) a děcka byla vhodná do podoby "spořádané rodiny" . že na ně nebyl čas, proč taky, že je vozili po všech možných kroužcích, no a co, máme na to, že měli tehdy značkové tuzexové hadry, ti šmejdi kolem je nemaj .... mohla bych pokračovat, nechci ....

    Nezvládnutelní jedici jsou samozřejmě dáni i genetickou výbavou, ale tady jde většinou o .. nadřazenost ... pro mne fuj ... nebo volnou výchovu ... máme tady dvě rodiny, obojí po 3 dětech, dvě sestry si vzaly "Brity" (nevím, z které části VB jsou) - absolutně volná výchova, děti jsou osobnosti a nelze je omezovat - když příjdou náhodou do restaurace u nás, po jejich odchodu musí si dát půl hodku pauzu, zavřít z techických důvodů hospodu, aby po nich mohli uklidit .... jídlo je všude, děti skáčou po stolech, roztahané, co se roztahat dá ... rodiče jsou nadmíru spokojení, jak mají šikovné děti, personál se je bojí okřiknout - byla by to možná diskriminace, třeba, ty dvě matky jsou docela aktivistky ... cestu dětí ve školce a škole neznám, jsou mladší než Tonda, a snad ani raději nesleduji .... a měli jsme tady Dalgrena ...

    A ? ... občas nakouknu, opravdu jen koutkem oka a snad v součtu 5 min. denně ... pokud nejsou reklamy, nasilí, sex, zkreslené informace ... to je TV ... aspoň co kouká dědek, občas i Tonda, nevím, ani vědět nechci ... na co koukají její vrstevníci ... umístíme je k TV, mobilům, tabletům, pokud je nerozvážíme po různých kroužcích či jiných debilních aktivitách .. podstatné je ... dají nám pokoj .... proč je tedy máme? nebo mají ? ... nežijí spolu ale vedle sebe ............. ach jo ... už raději se dál rozepisovat nebudu ...... bylo by snad na knihu ... ale ty už napsali schopnější a znalejší ... vzpomínala jsem Kukolíka [www.databazeknih.cz] opravdu stojí za to přečíst.

     
  • Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 10.02.2023 07:49
     

    Eli, jsme stejně staré. Možná tu dobu vidím idealizovaněji. Nešvary, které popisuješ u papalášských dětí bych ale posunula do vyššího věku. V mateřské školce a nižší stupeň základní školy bych viděla jako celkem méně problematickou část. Případ, který uvádíš z novin, je skutečně zarážející právě věkem. A vůbec skutečně hrubé násilí v současnosti v tak nízkém věku musí mít i jiný faktor než jen přílišná vytíženost rodičů.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.