úterý 23. dubna, 17:43 Svátek má Vojtěch
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Volba prezidenta

Datum: 11.01.2023 10:09
 

V případě letošní volby prezidenta jsem naprosto bezradná.

Máte někdo už favorita a případně důvody, proč ano nebo proč někoho určitě ne?

Musím říct, že jsem v situaci, kdy budu volit "nejmenší zlo", nezamlouvá se mi žádný z nich. confused smiley

 

Původně se mi na tu pozici líbil "generál", čím víc získávám informací, tak se začínám bát toho, že by to vyhrál. (A musím říct, že tento obrat nastal u spousty lidí v mém okolí, kteří z původního nadšení velmi ochladli.)

Tak jsem si říkala - budu se ubírat slovenskou cestou a dám to Nerudové. Tudy ale zjevně cesta taky nevede. Sledovala jsem Superdebatu a tam mě rozhodně nepřesvědčila. Mladík Diviš byl na mě příliš horlivý, chvílemi až arogantní. U Bašty se obávám, že bude podobně senilní jako ten současný, ač mu neupírám, že to třeba i myslí s naší zemí upřímně.

Hilšer je na mě moc "mouchysněztesimě", Středula se odstředil sám, ale tomu bych to stejně nedala, Zima je nevýrazný, takže mi nakonec z toho výčtu nejméně škodlivý vyšel Fišer. Nespatřuji v nikom z nich skutečnou osobnost, o které bych si řekla, že je na to místo jako dělaná. eye rolling smiley

Babiše nezmiňuji, ač mi paradoxně ve volební kalkulačce vyšel jako favorit. eye popping smiley Ale jako reprezentant státu je pro mě nepřijatelný. Už pro tu jeho čechoslovenštinu. thumbs up

 
Upraveno 3 krát. Naposledy upravil Anavi (11.01.2023 10:16)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 12 z 14
  • Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 05.02.2023 22:54
     

    Teda Aleno, asi nemáš horoskop ze Seznamu. grinning smiley [www.seznamzpravy.cz]

    Určitě to jde k lepšímu. grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Volba prezidenta

     
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 05.02.2023 23:19
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley noo, nenapsala jsem, že tam máme letos i stávky, nepokoje a větrné bouře + vodu... grinning smiley

    nj. tohle jsem neviděla, sranda transparent grinning smiley , ještě mě upoutalo ve zprávě, že jsou "buřiči" dobře jazykově vybavení, to není ani náš pan předseda senátu, ale psal v rozhovoru, že to v pracovním zatížení nestihl, proto musí mít tlumočníka, musíme mít pochopení, confused smileynejen on nono smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil alenak (05.02.2023 23:46)
     
  • Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 06.02.2023 07:27
     

    grinning smiley grinning smiley Charakteristika jak z padesátých let.

    Přidám úvahu taky jednoho toho chytrého s jazyky. MUDr Macek. I když taky není vrcholem morálky ale myslí mu to.

    Minulá léta jsem viděl absolutní vládní ponížení. Záda našich páníčků se před tyraniemi farmaceutických, mediálních i korporátních zájmů ohnula tak, že je již nepokládám za naše páníčky, ale za cizí služebníčky.

    Když se navíc v minulém roce vláda ohnula i před lobby energetickými a „naše“ elektrárny začaly sloužit světu namísto nám, nevím CO ještě bych měl bránit? „Naše“ elektrárny? „Naše“ média?

    „Naše“ zemědělství? „Náš“ průmysl? „Naši“ vládu? „Naše“ školství? „Naši“ kulturu…? Možná bych měl bránit naše životy? O ně tu ale myslím nejde, protože ty nám nikdo zvenčí vzít nechce. Ty chce možná naopak (v cizím zájmu) riskovat „naše“ vláda.

    Proč tedy na otázku „zda bych šel bránit naši vlast“ neodpovídám jednoznačné ano? Protože zpochybňuji slovo Vlast. To pochází od slovesa vlastnit a od přijetí něčeho za své. Pokud ale na tomto území vládnou naši správci cizích zájmů, pokud nám vládne cizí politika, pokud nám vládne cizí kultura, pokud si kupuji vlastní elektřinu na cizí burze a pokud nám vládne cizí kapitál, tak již nic nevlastním, ale jsem vlastněn.

    A ještě krátce k valorizacím důchodu. Jen úryvky z vlastního života. Jako odpovědný občan jsem se postarala o vlastní bydlení, jak mi stále odpovědný stát radil. Že investovat do bydlení je velká finanční úspora na stáří. Investované peníze jsem samozřejmě zdanila, jsem zaměstnanec, který má zdaněnou každou korunu. Nehovořím o mnoha vrstevnicích i zde, které si řídily bydlení samovýstavbou a samoopravami. Nadřeli se všichni jako blbci. Takže teď musí být potrestáni všichni ti placením daně z nemovitosti. Naprosto bez ohledu na to, slouží-li nemovitost k bydlení nebo výdělku. Spekulacím. Pokud se ocitnu nouzi a budu stát přes státními úředníky, sdělí mi podle zákonů, ještě máte majetek. Není na tom líp ten,kdo se o nicnestaral?

    Jako ekologicky smýšlející občas jsem přestala topit špinavými zdroji, za drahé peníze zakoupila tepelné čerpadlo a teď mi stát svou nečinností připravil situaci, kdy platím místo šesi tisíc za elektřinu tisích patnáct. Nejsem sama. Jen tady co vím tak je stejně postižená Elenka, Alena s novým vyúčtováním a jistě i další. Několikeré úpravy dlouhodobých spořících produktů v neprospěch střadatelů, které stát motivoval, ani nezmiňuju. Když to všechno spočítám, tak by mi ten důchod museli valorizovat ještě několikrát

    Jak si parlament upravil platy? V téhle době zvýšeno. Neomezený počet náměstků a hromady dalších úřadů.. Závěrem jako memento mladé generaci. Ernst Hemingway. A to je také ještě jedna z věcí, kterou můžete zachránit pro své děti.

    „Věřím, že všichni ti, kteří těží z války a přispívají k jejímu vzniku,

    by měli být zastřeleni hned první den občany své země.“

    Nikdy nevěř tomu, že válka jakkoliv nutná a ospravedlnitelná, není zločin.“

    „Smrtí každého člověka je mne méně, neboť jsem součástí lidstva. A proto se nikdy neodvažuj ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.“

    A to poznal válku kurevsky zblízka Zúčastnil se vylodění v Normandii na Omaha Beach.


     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (06.02.2023 08:15)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 06.02.2023 08:18
     

    „Smrtí každého člověka je mne méně, neboť jsem část lidstva. A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.”

     

    Můj oblíbený citát - John Donne. thumbs down

     

    ***

    Pokud nějak výrazně navýší daň z nemovistosti, připadá mi to jako vrchol arogance. Přesně, jak píšeš - kdo se o sebe stará je dnes v nevýhodě proti těm, kdo čekají, "že to nějak dopadne". Aspoň mi to tak připadá. Spoříš stavebko, zruší státní podporu, spoříš penzijko, sníží příspěvky nebo tě nutí k takovým vkladům, že si to skoro nikdo nemůže dovolit. Takže stále klacky pod nohy.

     

    Mančo, já na něm asi hledám mouchy, protože mi ten člověk něčím nesedí.

    O víkendu jsme s mužem koukali na několik dokumentů o lidech, kteří za hlubokého socíku zdrhli ... Člověk velmi rychle zapomíná, jaké to tady bylo. A když jsme to dokoukali, vrtěli jsme hlavou nad tím, co by tito lidé řekli na to, že při volbě prezidenta jsme měli na výběr ze dvou komoušů. Asi by nechápali, že jsme si zvolili toho, kdo takovým akcím přihlížel a ještě vnímal s čistým svědomím někdy ve 26 letech vstup vojsk (v tomto věku se k tomu vyjadřoval ve svém životopisu) jako by se nechumelilo. Asi by nad naším národem zlomili hůl.

    [echo24.cz]

    Pavel v následném vyjádření zaslaném deníku Echo24 prostřednictvím své mluvčí uvedl, že všechny dokumenty se mají vnímat v kontextu doby, ve které vznikaly. Zmíněný životopis dle svých slov psal jako mladý voják, který politiku a režim bral jako danou věc a nutné zlo. „Chtěl jsem hlavně dělat svou práci, která mě bavila. Do stovek hlášení jsem psal ty stejné fráze, jejichž smyslem bylo jen splnit formální povinnost. Byla to chyba, kterou už nezměním. Jsem ale přesvědčen, že za 33 let služby demokracii doma i v zahraničí, a to i s nasazením vlastního života, jsem tuto chybu odčinil,“ uvedl Pavel.

    (Já to ovšem vnímám tak, že byli tací, kteří ty fráze nepoužívali a šeredně to odnesli. A takové jsme v porevoluční době velebili a odsuzovali ty, kteří se chovali jako Pavel thumbs up ... a dnes je to o velkém odpouštění a toleranci a podobné kecy. Nějak tomu nerozumím. Jsme nepoučitelný národ a vlastně nám patří, co nás čeká.)

    Ale on ten druhý byl bez dvou za dvacet, takže chápu, že spousta lidí volila pro ně menší zlo. Výhra teda z mého pohledu není ani jeden, to mi nikdo nevymluví. Fakt nechápu ty oslavné tanečky nad člověkem, který byl celoživotně kam vítr tam plášť. Jsou lidé úplně slepí? Jsem ochotná akceptovat ho jako to menší zlo, ale rozhodně ho nevnímám jako spasitele.

     
    Upraveno 5 krát. Naposledy upravil Anavi (06.02.2023 08:41)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 06.02.2023 08:31
     

    Češi jsou vlastně velmi šikovný a chytrý národ, jen kdyby to tady nebylo prolezlé korupcí a úplatkářstvím a všem těm, co se mají starat o naše blaho, nešlo jen o vlastní koryta. Jinak bychom se podle mě měli královsky. Ale bohužel by se čas od času musela asi odehrát nějaká defenestrace, jenže vinou naší mírné národní povahy to nenastane.

    Frantíkům chtějí prodloužit důchodový věk z 62 na 64 a už jsou v ulicích. Nám to dali na 65 a mlčíme jako trubky a budeme mlčet, i když nám to schválí do těch 68 let. thumbs up Neumíme se těm parchantům, co berou statisíce, a tím pádem "sytý hladovému nevěři", nijak postavit.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (06.02.2023 08:39)
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 06.02.2023 09:13
     

    Anavi souhlasím - jsi rozumná holka.. důchod mám , botičky nepotřebuju , tanky taky ne... a už vůbec ne zvyšování rozpočtu na zbrojení a toho člověka ve vedení thumbs up

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 06.02.2023 09:28
     

    Čtu, že v červnu se budou opět navyšovat důchody. Chápu, že to souvisí s nastavenou a schválenou valorizací. Ale.. na jednu stranu se řeší, že nebude na důchody pro další generace, na druhou stranu se rozdává stávajícím důchodcům. Já vám to všem velmi přeju, na druhou stranu se pohybuji mezi důchodci, kteří mají příjmy slušné a přidávání již poněkolikáté komentují slovy Co ta vláda blbne? Proč raději nepodpoří mladé, kteří mají malé děti, platí hypotéky??? My nic nebudujeme, většinou máme bydlení splacené, nerostou nám děti. Takže moc tohle nechápou ani ti, co by se paradoxně měli z vyššího příjmu radovat. Připadá jim to nesmyslné. Ale mluvím tady o důchodcích, jejichž příjem je kolem 20-22 tisíc měsíčně. Zaplatí nájem, jídlo, léky a to jsou veškeré náklady. Mají to příjem na hlavu. Samoživitelka má jeden příjem třeba na tři, čtyři lidi, podle počtu dětí a nesnáším argument, že se má postarat i otec a měla si rozmyslet, s kým si děti pořizuje. Kdyby uměla věštit z křišťálové koule, tak by to určitě udělala. Ale každý se nějak vyvíjí a spolehlivost partnera v dlouhodobém horizontu vám opravdu nikdo nezaručí. Důchodce, pokud dále nepracuje, nehradí dopravu na každodenní dojíždění do zaměstnání, znám i případy, kdy se zbavili auta zcela, takže odpadlo povinné ručení, různé opravy, tedy vše, co neodpadne těm mladým. Nemají obvykle ani takové náklady na ošacení jako máma, které děti rostou před očima.

    Takže je tady něco špatně. Kdyby zastavili nesmyslný růst energií a pohonných hmot, závratných cen potravin, nemuseli by valorizovat a nějak by to vše bylo veselejší. Ale nejsem ekonom, nevím, kde je chyba. confused smiley thumbs up

    kaaj napsal(a):

    Anavi souhlasím - jsi rozumná holka.. důchod mám , botičky nepotřebuju , tanky taky ne... a už vůbec ne zvyšování rozpočtu na zbrojení a toho člověka ve vedení thumbs up

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (06.02.2023 09:30)
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 06.02.2023 13:17
     

    Kde je chyba? Ve fungující společnosti nemůže být ve státní správě více peněz na mzdy než v soukromé sféře, pak to je vychýlené. Když nepojede výroba a soukromá sféra a bobtnají úřady - při digitalizaci, průšvih. Jde taky o motivaci lidí, podívej se do registru, kolik lidí končí s podnikáním.... Neslyším návrhy žádného šetření, to by jsi nemohla takhle doma praktikovat. Jenom příjmy, příjmy, ale kde jsou výdaje. Neziskovky, ale zase některé jsou potřebné, v sociální oblasti. Není normální, že neziskovky vč. Člověk v tísni , mají většinou výdajové náklady vč. mzdové v 80%!!!!Tak tohle vše se musí zaplatit, nikde se nešetří. Úvahy o podpoře zrušení stavebka, to už tu bylo za Kalouska, zrušily podpory v uzavřených smlouvách, to nedělá právní stát. Máš smlouvu uzavřenou a ta by měla platit a ne v polovině zrušit nastavení. Nevím, jak to dopadlo, soudili se stavebka se státem, myslím, že ústavní soud to zamítl, ať žije právní stát. Teď se to opakuje. O výdaje na rozkradenou UA raději ani nemluvím, obyčejní lidé jsou tam chudáci.

    Ale dnes mě zas budou president "dojal". Jedná se s Farským ze STAN, teď snad dělá kavárníka po návratu z USA, aby vedl politický odbor na hradě. angry smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 06.02.2023 14:12
     

    Moje milé dámy, občas i některé věci, které ovlivnit mohiu nechávám "vyhnít", nějak síl ubývá i nadšení asi ... tohle, co řešíte ...

    šlápnu zase trochu OT ... koukněte zde, teď jen na chvilku jsem dosedla, zatím nezkoumala, ale ... snad zklidní trochu mysl [email.seznam.cz]

    PS. Zatím jsem nečetla vaše příspěvky, nechám si na večer místo detektivky ...... nebo horroru?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 06.02.2023 17:46
     

    Eli, asi jsi dala odkaz přímo z mailu?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 06.02.2023 17:53
     

    Neziskovky je taky dost zásadní téma, Člověka v tísni nemůžu ani cítit. Mám v rodině příbuzné, kteří přispívali na podobné organizace velké částky. Do doby, než byli pozváni na akci která měla být poděkováním. Mysleli, že vyslechnou proslov, dají si zákusek, kafe a půjdou. Absolvovali party, kde alkohol tekl proudem, raut jako hrom, no bylo jim z toho všelijak. Od té doby si vyberou konkrétní rodinu a předají do ruky potřebným. Byli z toho znechucení.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 06.02.2023 18:16
     

    Neziskovka, to je taky černá dira. Fiala taky jednu má, kde kdo ji má.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 06.02.2023 18:36
     

    Taky znám člověka, který jim přestal dávat...

    Musím pochválit budoucího prezidenta. Prý na oslavě po zvolení si museli účastníci platit ze svého tvrdý alkohol. Zdarma byla voda, pivo, víno. Prý to spoustu lidí nečekalo. winking smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 06.02.2023 19:29
     



    Anavi napsal(a):

    Eli, asi jsi dala odkaz přímo z mailu?

    Anavi, já už jsem zase trošku v poklusu, jako furt, a abych se úplně nezbláznila (tuhle diskuzi jsem nečetla už dlouho, ale teď mne překvapilo množství příspěvků - nečetla jsem ani jeden) na odlehčení dala ... no, blbě ... tady snad už dobře [www.basik.cz]

    Vím, že to sem nepatří, zas tak dement nejsem ... ale tohle jsou věci, které změnit můžem ... aspoň naše zahrady.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (06.02.2023 19:30)
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 06.02.2023 19:51
     

    Elo, grinning smiley grinning smiley thumbs down , dobrý...

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.