pátek 19. dubna, 08:38 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Volba prezidenta

Datum: 11.01.2023 10:09
 

V případě letošní volby prezidenta jsem naprosto bezradná.

Máte někdo už favorita a případně důvody, proč ano nebo proč někoho určitě ne?

Musím říct, že jsem v situaci, kdy budu volit "nejmenší zlo", nezamlouvá se mi žádný z nich. confused smiley

 

Původně se mi na tu pozici líbil "generál", čím víc získávám informací, tak se začínám bát toho, že by to vyhrál. (A musím říct, že tento obrat nastal u spousty lidí v mém okolí, kteří z původního nadšení velmi ochladli.)

Tak jsem si říkala - budu se ubírat slovenskou cestou a dám to Nerudové. Tudy ale zjevně cesta taky nevede. Sledovala jsem Superdebatu a tam mě rozhodně nepřesvědčila. Mladík Diviš byl na mě příliš horlivý, chvílemi až arogantní. U Bašty se obávám, že bude podobně senilní jako ten současný, ač mu neupírám, že to třeba i myslí s naší zemí upřímně.

Hilšer je na mě moc "mouchysněztesimě", Středula se odstředil sám, ale tomu bych to stejně nedala, Zima je nevýrazný, takže mi nakonec z toho výčtu nejméně škodlivý vyšel Fišer. Nespatřuji v nikom z nich skutečnou osobnost, o které bych si řekla, že je na to místo jako dělaná. eye rolling smiley

Babiše nezmiňuji, ač mi paradoxně ve volební kalkulačce vyšel jako favorit. eye popping smiley Ale jako reprezentant státu je pro mě nepřijatelný. Už pro tu jeho čechoslovenštinu. thumbs up

 
Upraveno 3 krát. Naposledy upravil Anavi (11.01.2023 10:16)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 14
  • Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 05.02.2023 11:43
     



    alenak napsal(a):

    Je fakt, že u PP je naděje, že oproti AB udělá pořádek na Hradě. V AB bych tomu nevěřila, propojenost tam je. To nastavení, těch osob, že jim vše projde, je neskutečné. Snad to nastupující parta dá do pořádku, bude to velmi těžké.

     

    Počínání na hradě je odsouzeníhodná věc. To je zcela bez debaty, zcela bez debaty by ovšem měla být i milost pro manželku bývalého premiéra Nečase. Tam se novináři velice rychle přesali pohoršovat. Dát věci do pořádku, je věc dodržování právních předpisů. Zatím si PP tak nepočíná.

    To, že byl Petr Pavel zvolen, totiž neznamená, že volbou nabyl prezidentské pravomoci. Do inaugurace - převzetí funkce - je stále soukromá osoba. Tedy vše, co do inaugurace činí, činí pouze jako Petr Pavel, protože prezidentské pravomoci zatím skutečně žádné nemá.

    Přesto mu bylo podle médií jako soukromé osobě (!!!) umožněno pobývat v Hrzánském paláci, což je objekt vlády (ministerstvo zahraničí). Na základě čeho tam má právo teď před převzetím funkce pobývat - těžko říct. Souhlas premiéra nebo ministra by stačit rozhodně neměl. Nelze umožňovat činnost soukromých osob v budovách státních úřadů na základě ústních souhlasů bez právního důvodu, byť se jedná o aktuálně zvoleného prezidenta. Možná dokonce by to chtělo jít u této významné funkce příkladem ctění jasných pravidel.

    Dalši věc… Kdo svěřil Petru Pavlovi nepochybně velmi chráněné telefonní kontakty politiků, kterým ještě jako soukromá osoba telefonoval, rovněž těžko říct - v každém případě je svěřoval soukromé osobě (!!!)

     

    Tak by se začínat nemělo Ale to jen ten dvojí metr. Posledním příkladem jak z Orwella je vyjádření premiéra Fialy o tom, že jsme ve válce. Oficiální vyjádření k tomuto výroku z úřadu vlády. Je to pouze metafora. Ovšem za podobnou metaforu je vedeno trestní stíhání proti několika osobám. Uvidíme jak rozhodnou soudy.

    Dělání pořádku bez ohledu na právní řád vede postupně k ignoranci práva a výsledkem je omezování práv a svobod občanů a nastává totalita. O tom není žádná diskuse.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Volba prezidenta

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 05.02.2023 14:02
     

    Mě baví, jak Pavla oslovuje jeho mluvčí a novináři Pane prezidente spinning smiley sticking its tongue out. Asi tedy máme momentálně prezidenty dva. Zatím je velmi akční, až to svádí k myšlence, že aktivní blbec je horší, než třídní nepřítel. winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (05.02.2023 14:03)
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 05.02.2023 14:09
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley přesně tak--- jenže nás to může přijít draho .. sad smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 05.02.2023 14:59
     

    Jsem zvědavá, co se z tý schůzky dozvíme, dvou prezidentů. Kdopak bude víc akční? Nejdřív ale schůzka s Fialou. Najednou jsou akční všichní

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 05.02.2023 17:27
     



    Anavi napsal(a):

    Mě baví, jak Pavla oslovuje jeho mluvčí a novináři Pane prezidente spinning smiley sticking its tongue out. Asi tedy máme momentálně prezidenty dva. Zatím je velmi akční, až to svádí k myšlence, že aktivní blbec je horší, než třídní nepřítel. winking smiley

    Přesně o tom mimo jiné mluvil Klaus na CNN, že to není normální chování, trochu pokory by neuškodilo. Opravdu teď nevíme, kdo je větší prezident. Ale až do 8.3. prezidenta máme jednoho. Zatím je PP jen běžný občan.

     
  • Status:

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 05.02.2023 18:39
     

    Hrátky okolo volby prezidenta skončily a jde do tuhého. Členové vlády se předhánějí v úvahách, čím a jak brzy zalátají díru v státních financích. A tak to vypadá, že zvednou DPH a časem se bude opakovat opatření z první dekády tohoto století. Sněmovka schválí změny v zákonech a bude nám nedobře. S valorizacemi důchodů se rozloučíme. Se státní podporou stavebního spoření taky. A bůh ví, co nás ještě čeká. confused smiley confused smiley confused smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 05.02.2023 20:16
     

    Rozhodně nic dobrého, to je potřeba si zcela realisticky říct.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 05.02.2023 20:27
     

    Klid dámy. Kolikrát se vám za posledních sedm let zvedal důchod? Já mám mateřskou pořád stejnou. Myslíte, že plíny a přesnídávky nepodražily? Nebo dětské boty? Co půl roku vám noha neroste, buďte rády.

    Pan prezident to skutečně je, stejně tak i ten bývalý, Klaus. Ať se vám to líbí nebo ne, můžou se tak teď oslovovat všichni tři.

    A jak získal telefon na zahraniční politiky? A jak oni na něj, když mu gratulovali? Když je na obou stranách vůle, tak se dovolají. Bylo by vám milejší, kdyby ho ignorovali?

    Stejně tak Hrzánský palác. Někde jsem četla, že to bylo obdobně i s Milošem. Že by bylo troufalé úřadovat z hradu, i když tam ty prostory taky jsou, tak se jako základna zvolí neutrální místo.

    Tady zas někdo dělá vlny a úplně zbytečně. Mně je třeba tohle chování milejší, než aby si odjel na dovolenou, vrátil se na inauguraci a pak se měsíc rozkoukával. V soukromých firmách to takhle přece taky je, že odcházející zaučuje nováčka, aby byl přechod plynulý. A prezidentská funkce je důležitější než nějaký vedoucí výroby.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 05.02.2023 20:36
     

    Co se týče ekonomické situace, tam to vypadá bledě. Babišova vláda dotovala rozpočet na dluh a teď bude ten náraz o to horší. Proto většina lidí volila někoho z pětikoalice - nechtěli, aby se dál žilo takto a dětem se nechaly jen dluhy.

     
  • Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 05.02.2023 21:09
     

    Manco, na ten důchod jsem čekala. A nemám celkem ve zvyku reagovat vulgárně. Ale já se můžu vysrat na těch pár stovek. Nechť mi stát neničí obrovskou inflací to, co mám a beru za celoživotní práci a co jsem si na důchod ušetřila. Neschopnost vlády zabrzdit energetické běsnění, které se samozřejmě promítá do všech položek. Ve statistických srovnáních máme nejdražší energie ve světě, to rozhodně není Babišova práce. Je mi k zblití, co poslouchám léta. Třicet let za všechno mohli komunisti a teď když máme jednoho z nich na Hradě, tak je to Babiš. Dalších třicet let to nejspíš bude. Co se rozkradlo, špatně zprivatizovalo za to může taky Babiš? Co jednou zadluží tvoje děti a vnoučata je nesmyslný green deal a hegemonistické touhy USA po ovládnutí světa. A k tomu jste většina hluchá a slepá. angry smiley

    Do volby prezidenta měl PP svou kancelář. Do inaugurace není problém ji užívat. A do inaugurace je normální občan, který nemá právo na žádný servis. Tak praví zákon a PP snad volal po řádu a pořádku.Nebo už je to taky jen fatamorgána?

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (05.02.2023 21:16)
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 05.02.2023 21:18
     

    thumbs down

    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Manco, na ten důchod jsem čekala. A nemám celkem ve zvyku reagovat vulgárně. Ale já se můžu vysrat na těch pár stovek. Nechť mi stát neničí obrovskou inflací to, co mám a beru za celoživotní práci a co jsem si na důchod ušetřila. Neschopnost vlády zabrzdit energetické běsnění, které se samozřejmě promítá do všech položek. Ve statistických srovnáních máme nejdražší energie ve světě, to rozhodně není Babišova práce. Je mi k zblití, co poslouchám léta. Třicet let za všechno mohli komunisti a teď když máme jednoho z nich na Hradě, tak je to Babiš. Dalších třicet let to nejspíš bude. Co se rozkradlo, špatně zprivatizovalo za to může taky Babiš? Co jednou zadluží tvoje děti a vnoučata je nesmyslný green deal a hegemonistické touhy USA po ovládnutí světa. A k tomu jste většina hluchá a slepá. angry smiley

    Do volby prezidenta měl PP svou kancelář. Do inaugurace není problém ji užívat. A do inaugurace je normální občan, který nemá právo na žádný servis. Tak praví zákon a PP snad volal po řádu a pořádku.Nebo už je to taky jen fatamorgána?

     
  • Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 05.02.2023 21:29
     

    Tak se koukněte komu nejvíc vydělala inflace, snažíme se nakupovat bez Babiše a je to stále těžší pomalu nenajdete základní potravinu která by nebyla z holdingu. Vyhnalo nás to nakupovat do Polska, dlouho jsem nechtěla a už rok jsem nadšená, samozřejmě není vše ideální. Ale po spoustě let jsem i já schopna napít se mléka, protože ono jako mléko i chutná. Nebudu tu vychvalovat jejich potraviny, to musí poznat každý sám, ale moje takřka venkovní kočky tady nežraly kuřecí, žádné a když přijedeme z nákupů tam tak strkají hlavy do tašek a nepřestávají loudit.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 05.02.2023 21:34
     

    Regino, podsouváš mi něco, co jsem neřekla. Babiš nic neudělal, jen uplácel voliče. A neudělaly ani vlády před ním. Důchodci si samozřejmě odpracovaly svoje, nicméně nikde to neleží v sejfu, musí se na důchody vydělat nyní. Green deal šílenství jsem doufala, že se v současné situaci přehodnotí, jenže to by Němci museli uznat chybu. Jsou stejně zabejčení jak Rusové momentálně, radši půjdou na smrt než by hodili zpátečku. Já třeba doufám, že se v EU spojíme s Polskem a Slovenskem a budeme tlačit svoje zájmy (plus Pobaltí). Populaci máme srovnatelnou s Německem nebo Francií, takže by měl mít náš hlas i stejnou váhu. A k tomu by akční prezident mohl být užitečný. Zeman už na to neměl.

     
  • Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 05.02.2023 22:07
     

    Manco, najdi si na některém pro tebe důvěryhodném zdroji vývoj zadlužení. Do covidu se snižovalo. Covid dneska považuju za test toho, co se dá udělat s populací a kam až se nechá zatlačit co se týče omezení práv. Dopad výborně. Jsme poserové.A dodnes se nejsme právně schopni touhle dobou vypořádat. A on tam ani není zájem. Za tohle bych klidně Babiše soudila alle hlavně spousty expertů s ním. Za obrovskou chybu považuju, že nechtěl, aby fabriky zůstaly úplně zavřené a lidi bez peněz. A nejen fabriky. Dotace dostala každá živnost. Nebudu vůbec mluvit co peněz se nasralo kultuře, která si poplakala jak živoří a pak posílala fotky v bikinách z různých pláží. Dotace dostala snad i nějaká firma spojená s Gottem. I tam se živořilo. A pak tahle smetánka pořvává pod okny kam rozházel peníze. Ano, rozházel peníze stovkám neziskovek, kde nebyl schopen jejich činnost utnout. Jednou byla nějaká nadace současného premiera spojená s nějakými právy žen v Barmě nebo kde.Zároveň v součinnosti s ODS zrušili superhruibou mzdu a uplatili všechny, nejen voliče ANO snížením daní. Nicméně stejně patříme k zemím s jednou z nejvyšších DPH na základní potraviny a potřeby. Takže stát si to bohatě vezme zpět. Jen se vrátím s nižší sazbě DPH. Na základní potraviny kupř. Ta se zvýšila v dobách Kalouskova hospodaření, že její výtěžek půjde do důchodové reformy, protože možností odvodu třetiny důchodového pojištění ze základného pilíře tam budou chybět peníze. Nic se neuskutečnilo

    Polsko, které uvádíš bylo až do Ukrajiny černou ovcí v EU. Nejen potratovými zákony ale i tvorbou zákonů, které měly ovlivňovat justici. Pak jako mávnutím proutku jsou zcela spořádaný stát. Není to tak dlouho, co se tu mnohokrát psalo a podporovala to i média, nejen zdejší, jaké prasečiny Polsko dělá s potravinami. Posypová sůl, shnilé maso z uhynulých zvířat. Myslím, že i tady padlo co je to za sračky. Určitě to není černobílé. Ale rozhodně Polsko nepatří ani minulostí ke státům holubičím. Pobalstské státy mají ještě větší inflaci než máme my tady. Holubičí povahy to zrovna také nejsou. Já se domnívám, že malé státy by se měly snažit hledat styčné body a plochy s co největším počtem států a sousedů. Co se týče přátelení se sousedy, koukla bych se k neutrálnímu Rakousku. Třeba.

    Manco, máš naivní představy o fungování EU. Ta, pro kterou jsem já kdysi hlasovala, stála na principu rovnosti všech států. Bez ohledu na velikost. To všechno je dávno pryč a jsou už vážné debaty o právu veta. Přece nějaký prcek nebude brzdit skvělé nápady téhle formace, z níž se stalo beranidlo pro prosazování zájmů nednárodních koncernů jakými byla poslední akce Big Pharma covid.

    A naprosto vážně, jsem dost stará a relativně blízko hrobu, abych se nechala uplácet pár stovkama k důchodu. Ale co ti můžu poradit, pokud ti jde o budoucnost dětí, už toho moc nemáme, jako stát jsme rozprodali co šlo, čeho tu ještě trochu zbylo je svoboda slova, pokud se ještě o tuhle možnost jako mladá generace necháte připravit, nebude vám pomoci. Kupte si Orwella 1984 , je to cesta do budoucnosti za pár korun.

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (05.02.2023 22:46)
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 05.02.2023 22:50
     

    Jenom pár poznámek. Na covid, nikdy nemůžu zapomenout např. na zákaz pohybu do jiného okresu, apod. lotroviny, přitom staré lidi neochránili stejně, spousta lidí se potýká s psychikou a problémy dodnes. U nás lidi nic nevysoudí, obzvlášť když vidíš ty rozporuplné rozsudky ve všech sférách. Ale v USA jsou soudy hodně rozběhlé ohledně covidu, to se u nás moc nepíše, jenom co se hodí. Jsme s Reginou vrstevnice, tak máme něco odžito a proto koukáme na spoustu věcí jinýma očima. Ale určitě bych nespoléhala na pomoc PL + SK, první hlavně hájí svoje zájmy a druzí jsou v problémech horších jak my. PL jsou akčnější, podívej jak Telička za ANO, mimochodem jeho otec zakládající člen Agrofertu, vyjednal podmínky s EU, vytřel s námi, myslím s venkovem a zemědělstvím,... to PL neudělali, z toho pramení problémy do současnosti. Spoléhat na NSR a FR, poplulace u Němců je asi 84 mil, FR 68, nemůžeme se poměřovat. Spousta měst ve světě má více jak 10,5 mili. obyvatel, než naše země, ale zase máme větší aparát na správu země. grinning smiley Holt to Rakouskouhersko asi zas tak blbý nebylo, taky to nebylo dříve vůbec jednoduchý, kde je správná pravda...to jsou ty dějiny a zlomy, prý 1/2 národa chtělo monarchii zachovat, 1/2 ne....není černá a bílá.... smiling smiley můžeme doufat, že to půjde k lepšímu, prý to máme v horoskopu republiky winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.