čtvrtek 28. března, 23:03 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Volba prezidenta

Datum: 11.01.2023 10:09
 

V případě letošní volby prezidenta jsem naprosto bezradná.

Máte někdo už favorita a případně důvody, proč ano nebo proč někoho určitě ne?

Musím říct, že jsem v situaci, kdy budu volit "nejmenší zlo", nezamlouvá se mi žádný z nich. confused smiley

 

Původně se mi na tu pozici líbil "generál", čím víc získávám informací, tak se začínám bát toho, že by to vyhrál. (A musím říct, že tento obrat nastal u spousty lidí v mém okolí, kteří z původního nadšení velmi ochladli.)

Tak jsem si říkala - budu se ubírat slovenskou cestou a dám to Nerudové. Tudy ale zjevně cesta taky nevede. Sledovala jsem Superdebatu a tam mě rozhodně nepřesvědčila. Mladík Diviš byl na mě příliš horlivý, chvílemi až arogantní. U Bašty se obávám, že bude podobně senilní jako ten současný, ač mu neupírám, že to třeba i myslí s naší zemí upřímně.

Hilšer je na mě moc "mouchysněztesimě", Středula se odstředil sám, ale tomu bych to stejně nedala, Zima je nevýrazný, takže mi nakonec z toho výčtu nejméně škodlivý vyšel Fišer. Nespatřuji v nikom z nich skutečnou osobnost, o které bych si řekla, že je na to místo jako dělaná. eye rolling smiley

Babiše nezmiňuji, ač mi paradoxně ve volební kalkulačce vyšel jako favorit. eye popping smiley Ale jako reprezentant státu je pro mě nepřijatelný. Už pro tu jeho čechoslovenštinu. thumbs up

 
Upraveno 3 krát. Naposledy upravil Anavi (11.01.2023 10:16)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 14
  • Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 11.01.2023 12:01
     

    Spíš hotentotštinu a to Hotentoty urážím :-)

     
  • Autor: Reklama

    Re: Volba prezidenta

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 11.01.2023 12:09
     

    grinning smiley thumbs down

    Nicméně tím jsi mě o moc dál neposunula winking smiley.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (11.01.2023 12:09)
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 11.01.2023 13:59
     

    grinning smiley neumí dobře česky, ale anglicky, francouzsky , německy. takže se domluví všude. hotentocky nepotřebuje. . podle mně je z těch rádoby ,,kandidátů ''nejchytřejší ... toho sebestředého hňupa ve vojenském nemůžu ani vidět . winking smiley jinak asi k volbám nepůjdu - nechodím a myslím , že je to v mém věku stejně nanic. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 11.01.2023 15:20
     



    kaaj napsal(a):

    grinning smiley neumí dobře česky, ale anglicky, francouzsky , německy. takže se domluví všude. hotentocky nepotřebuje. . podle mně je z těch rádoby ,,kandidátů ''nejchytřejší ... toho sebestředého hňupa ve vojenském nemůžu ani vidět . winking smiley jinak asi k volbám nepůjdu - nechodím a myslím , že je to v mém věku stejně nanic. spinning smiley sticking its tongue out

    Každý ať si volí koho chce. Ale Pavel včera před plným sálem příznivců prohlasil , že už je před cílovou páskou a že konečně můžeme Babiše nakopat do zadku ..při volbách.

    A zfanatizovaný dav demokratů hulákal na souhlas.

    Bylo to dost za čárou

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 11.01.2023 15:22
     

    Mě neoslovil nikdo. Kam se ztratily z politiky osobnosti?

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 11.01.2023 15:28
     



    Pinka napsal(a):

    Mě neoslovil nikdo. Kam se ztratily z politiky osobnosti?

    Mě by se líbil Diviš, ale je až na konci, neuznali mu ty hlasy a celé se to zdrželo. Hold se jim nehodí

     
  • Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 11.01.2023 18:30
     

    Anavi, nevím jestli ti pomůžu v rozhodování. Ale asi bych si nejdřív vůbec ujasnila, proč jdu volit. Zda je mi to tak nějak jedno, klidně zahodím svůj hlas a hledám reprezentativní věšák na šaty s krásnou češtinou anebo budu postupovat strategicky s tím, že někoho chci podpořit a a odvolit tak, aby můj hlas nepropadl a pak si vyberu nějakého kandidáta..

    Dost často se hovoří o volbě menšího zla. Já za sebe osobně se ani tímhle řídit nemůžu. Jako odmítač očkování jsem byla nejdřív druhořadým občanem, kterýmu strkali stále špejle do nosu, aby mohl vůbec chodit do práce. Psát a najít informace se ještě tak nějak dalo.To byla Babišova doba.

    Současná vláda stav ještě vylepšila. Ministr Válek, co se týče očkování dětí!, obešel a nerespektoval rozhodnutí SUKLU. Ministra Rakušan hrozil vyhazovem policistům, kteří se nechtěli nechat očkovat. Navíc odpojil některé internetové servery a dokonce zvažuje a diskutují se zákony, jak lidem zalepit zcela hubu. Bohužel žádný z kandidátů se k téhle době nikterak nevyjadřuje a ani přímo v té době neprojevil žádný názor.

    Já obobně neshledávám polehčující okolnosti u žádné strany. Ale svým věkem jsem generace květinových dětí a tak se rozhodnu podle jejich hesla Make love, not war.Miluj, neválči. Šanci má ten kandidát, který nejméně haraší zbraněmi a alespoň začne uvažovat o diplomatickém urovnání konfliktu a něco pro něj dělat.A samozřejmě z příslušných kandidátů, zas tak moc jich není, vyberu toho s největší pravděpodobností zvolení.

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (11.01.2023 18:48)
     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 11.01.2023 18:53
     

    V prvním kole to hodím Fišerovi.

    V druhém? Uvidíme, uvidíme. smiling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 11.01.2023 19:43
     

    Už ho mám v obálce.

     

    Štve mě, že se z Pavla dělá favorit podle průzkumů, přitom nevím o nikom z okolí, kdo by ho plánoval volit.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 11.01.2023 19:53
     

    Fišer je takový slizký had, za mě ne.

    Líbí se mě vystupovani Diviše, mluví jasně , srozumitelně.

    Generál si je jistý vítezstvím, už vidí cílovou pásku a kde jinde mužeme nakopat Babišovi zadek , než u voleb.....no sorry, zmetek jeden thumbs up

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 11.01.2023 19:55
     

    Já vám nevím, asi budu jako Klaus starší, půjdu volit až ve druhém kole.

    Vůbec si z nich nemůžu vybrat. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 11.01.2023 20:16
     

    Holky, okopírovala jsem vám tu jednu paní, která mi mluví z duše.

    Za mne:

    Babiš, Bašta, Diviš, Zima NE!

    Pavel, Nerudová, Hilšer, Fisher jsou všichni přijatelní a nejspíš by byli dobrými prezidenty

     

    A ještě bych si dovolila upozornit, že informace, co chodí jenom řetezcovými maily, neboť si autoři netroufnou je dát do médií, kde by za ně zodpovídali, je třeba brát podobně jako pomluvy - nestojí za pozornost.

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil HanaK (11.01.2023 20:21)
     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 11.01.2023 20:24
     

    Anavi napsal(a):

    Štve mě, že se z Pavla dělá favorit podle průzkumů, přitom nevím o nikom z okolí, kdo by ho plánoval volit.

    třeba já

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 11.01.2023 21:13
     

    No to je dilema. grinning smiley Vůbec si nemůžu vybrat. Nevidím tam silnou osobnost . Dívala jsem se ze zvědavosti na debatu v ct1, akorát jsem nadávala, pro přednost těm 3 prý favoritům, nebylo to objektivní. Je alespoň naděje, že to snad bude lepší, než co tam teď za spolek je.

    Upoutal mě Diviš, mladý, vzdělaný, líbily se mi jeho inteligentní bystré oči grinning smiley . Dohledávala jsem si jeho rozhovory a má to hlavu a patu. A má energii, ta je taky potřeba. Stejně každý udělá nějakou botu, budou se učit za pochodu, ale aby to nebylo přes čáru a ne u nás hlavně AB, toho nehodlá široká rodina volit. Za Pavlem stojí skupina kolem starýho Koláře, ten už koučoval Drahoše, v 1kole určitě ne, to samé nelíbí se mi Nerudová, Bašta, Zima. Ostatní ....ale koho .... furt se vracím k Divišovi, ty oči.. winking smiley . grinning smiley grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.