pátek 19. dubna, 10:19 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: lenka01
Status:
Klikni pro filtrování
Tagy: jezirko

Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

Datum: 18.04.2007 07:39
 

Tak ve vašich skalkách už šmíruji,co by se mi mohlo hodit.Prosím ještě o ukázku vašich jezírek.Mám ho v pořadí,i když realizace asi nebude tak brzy.

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (26.04.2012 21:45)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 14 z 14
  • Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 30.07.2018 13:43
     

    Drahus, letos je to situace na ho... Začalo to už teplým jarem. Tam dostaly řasy rozjezd. Rostliny na tom mají taky svůj podíl ale zase ne úplně tak velký. Koie zničí pomalu všechno, co jim tam zasadíme nebo dáme. Lekníny podle mě rostou už pomalu z vody. I když jsou pod drátěným pletivem v košících. Dusík u tebe asi nehraje velkou roli, protože dopouštíš pitnou vodu. Předpokládám. Někdy bývá příčinou i změna poměrů ve studniční vodě. Zkus tu lampu a uvidíš. Jestlis už nekoupila, radím o trochu výkonnější než je pro kapacitu jezírka. Bude dražší.Až ji zapijíš, nehoň moc filtrování.Pokud máš možnost zpomalit kapacitu filtru. A jestli se neochladí, poslední SOS, užívali jsme v minulosti asi dvakrát, je zastínění zelenou folií. Jak se třeba přistiňují rhododendrony. Nebo to má teď v Liberci na pergolách s fuchsiemi.

    A ten preparát bych úplně nezavrhovala. Něco to dělá, protože voda nepáchne.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (30.07.2018 13:44)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 30.07.2018 15:11
     

    To je pravda, že nesmrdí.

    Nemůžu regulovat průtok čerpadla. UV jsem ráno jela koupit, už fachá. Včera jsem počítala rozměry jezírka a vyšlo mi 3,4 kubíku, ale manžel říkal, že když jsme ho celé napouštěli, vešlo se něco kolem 2,5 kubíku, tak nevím. UV lapma má psáno, že je na 12 kubíků maximálvě

     
  • Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 30.07.2018 15:25
     

    Drahus, tak to by mohlo stačit. Sama jsem zvědavá, jaký bude efekt. A budu držet palce. Je to otrava, když už se s tím člověk celý rok babrá a pak je to jako brčál. Dědka to dovádí přímo k šílenství a má z toho zkažené i posezení. A taky jsem zvědavá, jak bude přípravek fungovat příští rok. Tady jsme ho nasadili, když proběhlo dvojí hubení řas. Ty sice spadly, jiné roky stačilo jednou a vytvořila se časem nějaká rovnováha. Letos to zelenalo znovu dokonce po dvojím užití přípravku od Tetry. Jezírka je věčná práce a problém.

    Když už o tom píšeme, všimla jsem si, že se něco děje s vodou. Co a jak netuším ale koukala jsem na lekníny. Hodně se zvětšily a zvětšily se jim i květy. Hlavně těm bílým.A začal kvést i růžový. Ten jsem už odepsala s tím, že ho asi ylikvidovali kapříci. Včera jsem se je chystala vyfotit, jak se mi líbily a překvapilo mě to. Pak jsem začala zalívat a úplně jsem zapomněla.

     
  • Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 31.07.2018 20:32
     
    j.jpg
    Další fotografie:

    Ráno jsem v rychlosti vzala leknín. Nevím, jestli je to následkem preparátu nebo čeho ale začal se silně rozrůstat. Květy jsou větší než dezertní talíře. Taky už muselo dojít na přistínění. Řekla bych, že je to jediná rostlina, která za současného počasí bují.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 31.07.2018 20:35
     

    Regi, použila jsem stejný přípravek a leknín chcípá grinning smiley Tak nevím.....

    Jrzírko vypadá moc pěkně thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 31.07.2018 20:44
     

    Drahus, tak to nechápu. Jsou to záhady. grinning smiley Říkala jsem dědkovi, že u tebe neslavil úspěch. Ptal se, jestlis rozpouštěla ve vlažné vodě? Je to prý v návodu. Ale u tebe bych nepochybovala, žes postupovala přesně podle návodu.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 31.07.2018 20:59
     

    Jasně, že v teplé vodě, přesně, podle návodu winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 05.08.2018 12:44
     

    Takže - po téměř týdnu užívání UV lampy a 2 dny před tím poslední dávka bakterií, voda se vyčistila. Ještě se stále dělají shluky, které každé ráno čistím, ale voda je průhledná docela dost. Už jsou vidět květníky s kytkama v menších hloubkách a hlavně - i ryby smiling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 05.08.2018 14:17
     

    thumbs down Hlavně, aby to vydrželo. Jezírka jsou zapeklitá věc.Včera už jsme musela vyčerpávat vodu z jezírka a zalít s ní a dopustit hodně nové. 28 stupňů už je skoro kritická hranice. Strašný rok letos.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 05.08.2018 18:28
     

    Také dopouštíme. Teď necháváme přetéct (pod meruňku) a protože už zase nebude pršet a spotřebujeme sudy, bude se přečerpávat do sudů a rybníček dostane studenou

     
  • Status: nováček

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 21.10.2020 14:21
     

    Ahojky. Máte někdo na zahradě fontánu? Vyskočila na mě tato fontána [yesbydleni.cz] a původně jsem chtěla jezírko, jenže se mi docela zalíbila. Jaké jsou výhody a nevýhody oproti jezírku? Předem díky.

     
  • Autor: Dvori
    Status: nováček

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 28.05.2021 17:22
     

    Dobrý den.

    Rád bych si na zahradu pořídil do jezírka fontánku s LED osvětlením : [yeselektro.cz]

    Máte, prosím, někdo zkušenosti, zda to nemůže uškodit rybkám (Koi) v jezírku?

    Děkuji za odpověď.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.