čtvrtek 28. března, 18:48 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Internet a PC
hodnocení: 3.30
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Internet a PC
Diskutujte! Co vám dal, co vám vzal
 
 
 
 
Autor: carlos
Status: expert
https://eu.zone..

Vlastní webovky - rady, tipy, doporučení

Datum: 09.11.2013 20:38
 

Téma ještě neprobrané, a myslím že by bylo i pro mnohé z nás i přínosem. A to jak těm kteří o tom ještě nevědí že je chtějí, tak i těm kteří se na to chystají a i skalním webovkářům to jistě příjde vhod. Zejména se poděllit o zkušenosti s webhostingem, jejich poskytovatelích, účelu vytvoření www stránek ........ atd.

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: Rejpal
    Status:
    www.samokecna.e..

    Re: Vlastní webovky - rady, tipy, doporučení

    Datum: 09.11.2013 20:41
     

    No to by me taky zajimalo, jak na to winking smiley

    Ja se na vlastni stranky uz chystam asi 3 roky a nak se k tomu nemohu dokopat confused smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vlastní webovky - rady, tipy, doporučení

     
     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Vlastní webovky - rady, tipy, doporučení

    Datum: 09.11.2013 20:45
     

    K založení rubriky mě donutila okolnost v souvislosti s provozováním vlatní webové stránky. Prostě mě "umřela" hlavní administrátorská stránka, která mě umožňovala editovat celý web. Tj. mazat přidávat, měnit položky v nabídce, mazat ap. Prostě najednou není. A protože je zdarma, tak se asi odpovědi, od admina co s tím, nedočkám, neb to v podmínkách provozování webu zdrama avizuje. Nechci po vás řešení, neb to ani já sám nevím, jen se chci podělit o zkušenosti s www stránkami od jiných serverů. Dnes jsem si procházel net, je jich celkem dost, ale na bezplatné se mě vejdou tak tři fotky a nazdar sad smiley. Rád si přečtu názory ostatních, stejně tak i doporučení, nebo i varování

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Vlastní webovky - rady, tipy, doporučení

    Datum: 09.11.2013 20:53
     

    Hele Rudo, není problém si najít poskytovatele, těch jsou mraky, ale co nabízí, to je důležité. Ono to hce si sednout a rozvážit čím se na webu chlubit. Nejde ani tak o obsah, jako o velikost. Textové stránky zaberou minimum místa, textové s malými obraázky trochu víc,ale pořád to ještě není taková pecka, jako samotné obrázky. Já jsem jich mám na současných stránkách mám něco kolem 900, A počítám-li jednu fotku cca 200kB tak si to vynásob kolik je to GB. A to jsem ještě neskončil, protože stále přidávám nové a nové. Proto jsem založil tenhle diskus, abychom se o zkušenosti podělili. Pokud se podíváš na odkaz pod mým nickem, tak tam je onen server, kam (zatím) cpu svoje fotky. Registrace je všude velice jednoduchá, zpětně na mail ti příjde aktivační odkaz s heslem, a pak už jen vkládáš. Ten co nyní používám byl z hlediska adninistrace nejjednodušší a bez omezení. Ale znáš to, nemá-li se něco posrat, posere se to winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vlastní webovky - rady, tipy, doporučení

    Datum: 09.11.2013 21:24
     

    Já mám na estranky.cz webovky a jsem spokojená. Do určitého objemu jsou stránky zdrama, já platím zlatý střed - 500 korun ročně a mám to bez reklam a poměrně velký objem dat, ale nepamatuju kolik. Chce to načíst. Snadno se v tom orientuješ, spousty šablon a bezva návody i videonávody

     
  • Autor: Rejpal
    Status:
    www.samokecna.e..

    Re: Vlastní webovky - rady, tipy, doporučení

    Datum: 10.11.2013 01:25
     

    No ja mam stranky na Opere [my.opera.com] ale zatim jsem tam zadne svoje fotky nepridaval, protoze je mam tady[cz.fotoalbum.eu] a to me zatim staci winking smiley

     

    [my.opera.com]

     
    Upraveno 4 krát. Naposledy upravil Rejpal (10.11.2013 03:08)
     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Vlastní webovky - rady, tipy, doporučení

    Datum: 10.11.2013 16:04
     

    Našel jsem něco co by mě pasovalo : [www.endora.cz] Jen ještě (zatím) nevím, jakým programovacím jazykem funguje. Tedy přesněji, musím-li programovat sám (cožbych nezvládl), nebo používají na vkládání souborů již program přednastavený (např. JOOMLA!). Až zjistím jak to je, dám vědět. Prímové je to že si za pár šlupek může člověk koupit vlastní doménu (pro nezasvěcené - vlastní jméno webové sránky), aniž by musel používat hostitelskou před/za svým vlastním jménem.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Vlastní webovky - rady, tipy, doporučení

    Datum: 10.11.2013 17:46
     

    Já používám webgarden, ale po změně administrace už se v tom moc neorientuju. Datový prostor buď přibývá časem jako bonus za přístupy, nebo se dá postupně dokupovat za pár šušňů. Nikdy jsem to ale nepotřebovala.

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Vlastní webovky - rady, tipy, doporučení

    Datum: 10.11.2013 18:22
     

    Jenže Majči já potřebuju pro první "vklad" aspoň 200 MB, počítám ninimálně s dvojnásobkem dalších. Pak-li že lze dokoupit, nebylo by od věci vyzkoušet ten "tvůj". Jinak jsem o endoře zjistil, že si v účtu musím naistalovat jeden z redakčních editorů. Ony jsou tedy jinak zadara, aleuž to mě děsí, mám-li si něco udělat stran programu sám. Lecos zvládnu, ale u tohohle se mi budou s největší pravděpodobností svírat půlky, aniž bych si byl výsledkem jist. A to nemluvím o grafické stránce. Nevím totiž, jsou li k dispozici přednastavené šablony (nikde to tam nepíšou), nebo si vše musím uděla sám .... eye popping smiley

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Vlastní webovky - rady, tipy, doporučení

    Datum: 24.11.2013 21:17
     

    Problém vyřešen. Byl jsem adminy vyslyšen a po týdnu mě stránku zprovoznili. Akorát jsem špačkoval, jak jsem musel cpát po jedné fotce všechno zpátky. Tedy najít na DVDéčku (a že jich ale mám), vybrat, zkomprimovat, a pak to tam sázet a dopisovat názvy. Už me z toho místama hrabalo, ale mám to všechno v cajku. Pánbů zaplať, nic novýho rozjíždět nemusím.

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Vlastní webovky - rady, tipy, doporučení

    Datum: 24.11.2013 21:28
     

    Tak jsem ti to zkoukla. Máš tam pěkný fotky thumbs down To ti věřím, že sis máknul.

     
  • Autor: plasilja
    Status: nováček

    Re: Vlastní webovky - rady, tipy, doporučení

    Datum: 07.09.2015 00:05
     

    Já pro začínající webmastery doporučuji wedos nebo savana hosting, je to za hubičku :-)

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Internet a PC (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.