pátek 19. dubna, 21:02 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 4.5
Klikni pro filtrování

Vistárie

Datum: 29.04.2009 13:50
 
_mg_3957.jpg
Další fotografie:

Já vím, že jsem asi jediná nebo jedna z mála, kdo ji mají již do květu, ale stále doufám, že nás bude časem víc.

Ta na baráku je v plném květu. Bohužel je jí půlka, protože, jak jsem už někde psala, podařilo se jí vytrhat šrouby, na kterých byla přidělaná karisíť na zeď a tak jsme jí museli upicnout a zhotovit nový, víc odolný upínací systěm....

Vistárie na pergole je rozvitá tak napůl, ale protože budu že nebudu, neuvidím jí v plném květu



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 20 z 21
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 15.05.2017 13:18
     
    img_5282.jpg
    Další fotografie:

    Podívejte, jak zoufalou mám letos vistárii. Vůbec neobrůstá zelení sad smiley Na druhé fotce to bylo vždy zelené až na zem a letos suché větvičky se zaschlými pupeny sad smiley

    Poslední fotka je, jak vypadala v dřívějších letech sad smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vistárie

     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 15.05.2017 13:25
     

    ale roste, naši mladí ji mají totálně ještě skoro holou. Pěkně pomrzla.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 15.05.2017 14:15
     

    Nevypadalo to tak. Je divné, že má nasazeno na spoustu květů, ale listí téměř žádné a i laty jsou krátké, takové nedomrlé

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 15.05.2017 14:37
     

    je nádherná flower smiley , mě kdysi zmrzla

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 15.05.2017 14:43
     
    dscn3519.jpg

    i moje je dost pomrzlá .. ach jo - letos byla ta zima swinská . sad smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (21.05.2017 18:25)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 21.05.2017 14:43
     

    Dnes jsem na tu naší koukala, že má prasklý hlavní kmen a je celý ztrouchnivělý. Asi odejde celá, časem. Uvidíme. Jestli ano, uděláme na pregole střechu eye rolling smiley

    A ta ušmiklá a zarounupovaná na baráku raší

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 22.05.2017 13:28
     
    img_5469.jpg
    Další fotografie:

    Takhle kvete, ale kvety jsou nedomrlé, povadlé. Když jsme se dotkli kmenu tak se rozpadl a vypadá děsně ( 2. a 3. fotka)

    Nevíte někdo, proč se jí to stalo? confused smiley

     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Vistárie

    Datum: 26.05.2017 22:29
     

    Drahuš jak ji máš dlouho? Vypadá to jako zpuchřelé, odumřelé dřevo, ale kvete...tak ti nevím.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 27.05.2017 07:32
     

    Romčo, sice vykvetla, ale květay jsou usušené a listy také už má, ale nedorostly. myslím, že je konec. Každý den je víc a víc silných větví zpuchřelých. Jde to docela rychle. sad smiley Je jí asi čtrnáct, patnác let. Tak nějak. Mám dojem, že je pod ní hryzec nebo nějací hlodavci. myslím si, čím dál, tím víc, že jí zdevastovali oni. Bůhví, kolik let mezi kořeny žijí, protože má kořeny pod dlažbou pergoly, ale díry mám až u trubače. angry smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 30.06.2018 09:51
     

    Na pergole mi vistárka chcípá, u baráku, kde jsme jí podřízli a namazali roundopem, tam stále vyráží. Dnes opravné seříznutí kmene (v průměru asi 15-20cm !!!) vršek manžel rozsekal sekerou, aby v něm byly hluboké zářezy a opětovné nalití koncentrovaného roundopu, zabalení do igelitové tašky a zatížené dlažkami grinning smiley

    Byla na rohu baráku, těsně u zdi a mám obavu, že by nám snad i základy rozebrala eye popping smiley thumbs up Kořeny, jak kráva - tlusté, jak paže, všechny obtočené kolem rohu domu k sudům na vodu, které občas přetékají a je tam príma zdroj vody. Je pravda, že nám sebrala hodně vlhka, co jsme měli z té strany ve sklepech. Kdysi nám tekla voda po kamenech (zdi kamenné) téměř nepřetržitě a co jsme zasadili vistárku a z druhé straný tříprsťák, rosení a čůrky vody ze sklepů zmizely. K něčemu to dobré je. Oni ti Němci přesně věděli, proč si domy osazují popínavkama winking smiley thumbs down

    V místě, kde byla vistárie, jsem dnes zasadila oboje kiwi od Ivika. Pod sebe dostaly haldu granulovaného kravského hnoje a novou zeminu. Iviku, to velké kiwi je stále špatné. doufám, že ve volné půdě začne prospívat please smiley

     
  • Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 30.06.2018 19:48
     

    Neboj, je to plevel. Já bych ho ještě zastřihla. Těch listů zůstalo hodně, takže v tom horku to nestačí utáhnout. Nebo aspoň zbavit části listů. Já nechtěla poslat odlistěné pruty, ale když v horku keřík přesazuji, třeba teď černý rybíz, tak jsem ho zbavila listů, nechtěla jsem stříhat pruty, byl úplně holý. Už obráží znovu winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 30.06.2018 20:13
     

    Dobře, otrhám mu větší část. Děkuji smiling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 30.06.2018 20:46
     

    Zítra ti vyfotím můj černý rybíz. Je 3 týdny po zasázení. Mám tady takovou zvláštní zeminu, je hodně propustná, spíše písek, všechno je to naplavenina, bylo to tu kdysi pod vodou. Všechno co vyrývám kvůli přesazení, úplně opadá od kořenů a všechno se docela dobře chytne. Hlavně udržuj vlhko, ale nepřemokři. Četla jsem, že jako opylovač může fungovat i samosprašná rostlina, takže bys měla mít všechny podmínky, aby ti něco začalo plodit. Mně se plůdky krásně zvětšují. Mám i velkoplodé kivi, ale to skoro neroste, budu ho muset přesadit, jenom vymyslet kam grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 30.06.2018 21:16
     

    Tam nepřemokřím, neboj. Přebytečnou vodu by asi odsál dům

     
  • Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 01.07.2018 19:57
     
    wp_20180701_08_34_06_pro.jpg

    Takto vypadá můj oškubaný rybíz po 3 týdnech winking smiley

    Koukám, že to rašení na fotce moc vidět není. Ale raší nejen na konci, ale po celé délce

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.