pátek 29. března, 06:06 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Věříte na pověry?

Datum: 31.12.2006 10:34
 

Bojíte se, co přijde, když vám přeběhne přes cestu černá kočka? Máte své šťastné číslo? Věříte na pátek třináctého? Jaké pověry vůbec znáte?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12
    Aktuální stránka: 2 z 2
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Věříte na pověry?

    Datum: 25.02.2008 08:01
     
    A ještě jsem si vzpomněla na jednu - že nemá být doma kočárek dřív, než je doma miminko. To jsme dodrželi u obou dětí, kupodivu tomuto zvyku se nebránil nikdo z rodiny, včetně manžela smiling smiley, který nad jinými pověrami mává rukou, že je to nesmysl.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Věříte na pověry?

     
     
  • Autor: beruska007
    Status:
    www.jarcinystra..

    Re: Věříte na pověry?

    Datum: 29.02.2008 13:41
     
    JÁ NA POVĚRU NEVĚŘÍM, JAK UŽ BYLO ŘEČENO 13. JE MŮJ NEJŠŤASTNĚJŠÍ DEN, MÁME DOMA ČERNÉHO KOCOURA A KOČÁREK JSME MĚLI DOMA ASI OD 5.MĚSÍCE TĚHOTENSTVÍ A VŠICHNI JSME V POHODĚwinking smiley
     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Věříte na pověry?

    Datum: 29.02.2008 23:09
     
    tak já jsem pověrčivá, jak stará cikánka/romové prominou,není to urážka/.narozeniny ani o den dřív,bo bych se jich nemusela dožit,když kanál,tak kulatý pro štěstí,nikdy si nevezmu poslední kousek čehokoli,nepřipíjím do kříže,kominík-knoflík,...stydlin smiley
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Věříte na pověry?

    Datum: 21.08.2008 11:55
     

    našla jsem na netu k tomuto tématu tento článek [www.chovatelskykatalog.cz]

     

    Zvířata a pověry

    Zvířata byla odjakživa součástí nejrůznějších pověr a legend, některá byla uctívána zatímco jiná proklínána. Staří Egypťané uctívali kočky, neboť si mysleli, že je seslali Bohové a byli jim tak oddáni, že je dokonce mumifikovali. V Indii byla za posvátnou považována kráva. O některých zvířatech se tvrdilo, že přinášejí štěstí- jako například růžové prasátko, zaječí tlapka, koňská podkova nebo slunéčko sedmitečné.

     

    Jiná zvířata naopak podle všeobecného mínění přinášejí smůlu. Zajisté jste již někdy slyšeli, že když vám přes cestu přeběhne černá kočka, budete mít zaručeně v ten den smůlu. Záleží samozřejmě jen na vás, jestli pověrám věříte nebo ne. Někdo je přesvědčen, že smůlu odvrátí pouze tak, že zahlédne v ten den ještě jinou černou kočku, zatímco jiní raději nevyjdou po celý den z domu.

     

    Samozřejmě, že existují i zvířata, která nám přinesou štěstí. Jedním z nich je i slunéčko sedmitečné, jinak nazývané jako beruška. Tento malý červený brouček byl již ve středověku považován za nebeského posla Panny Marie. Údajně odvrací od lidí neštěstí, ochraňuje děti a dokonce dokáže vyléčit nemocné. Beruška, která má na krovkách sedm teček, což je odjakživa nejmocnější šťastné číslo, prý dokázala zahnat i zlé čarodějnice. Užitečná a žádaná je beruška i v dnešní době a to nejen díky tomu, že nosí štěstí, ale také proto, že se živí mšicemi, které škodí zemědělcům.

     
  • Status:

    Re: Věříte na pověry?

    Datum: 21.08.2008 20:17
     

    Na pověry taky moc nedám. Přesto ale vždy zaťukám.

     

    Pamatuju, že na základce jsme některým "věřili" a když nám přeběhla černá kočka přes cestu, udělali jsme 3 kroky dozadu, aby se to jako anulovalo. Nešlapali jsme na kanály - a teď nevím jestli hranaté, nebo kulaté. Když nám vypadla řasa, dali jsme si ji na krk a něco si přáli. Ptali se v kterym uchu nám píská. Atd, atd. ...

     
  • Status: expert

    Re: Věříte na pověry?

    Datum: 21.08.2008 20:25
     

    Já věřím na šťastnou 13, a mám ji opět včísle auta, i vosledních dvou adresách máme 13 v čísle domuthumbs down

     
Stránky:  12 | <<předchozí komentáře
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.