sobota 20. dubna, 06:55 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Věříte na pověry?

Datum: 31.12.2006 10:34
 

Bojíte se, co přijde, když vám přeběhne přes cestu černá kočka? Máte své šťastné číslo? Věříte na pátek třináctého? Jaké pověry vůbec znáte?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Věříte na pověry?

    Datum: 31.12.2006 10:36
     
    Kočka mne nerozhází, třináctého je pěkné datum...ale od mala mám blok šlápnout na kanál. Nevím, proč.grinning smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: Věříte na pověry?

     
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Věříte na pověry?

    Datum: 31.12.2006 10:48
     
    Já si pamatuju, jak jsme ve škole přeskakovali prasklé dlaždice na chodníku, aby nám nepřinesly smůlu grinning smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Věříte na pověry?

    Datum: 31.12.2006 10:55
     
    Libi..něco podobného dělá Nicholson v Lepší už to nebude. Ale tam to nebude pověrou, spíš OCD.winking smiley
     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Věříte na pověry?

    Datum: 02.01.2007 20:04
     
    Nevěřim, ale pro jistotu klepu na kdecothumbs down
     
  • Status: expert

    Re: Věříte na pověry?

    Datum: 02.01.2007 20:13
     
    pátek a 13 to je můj nešťastnější den
     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Věříte na pověry?

    Datum: 03.01.2007 07:35
     
    Věřím spíš na Murphyho, u mě docela dobře funguje.thumbs up
     
  • Autor: danah
    Status: začátečník

    Re: Věříte na pověry?

    Datum: 24.02.2008 21:57
     

    Hihi, s naším černým kocourem, to bych se musela už dávno zbláznit, nejen že leze přes cestu, ale hlavně pod nohy, za auto, když couvám z parkovacího místa u baráku (sousedi už si zvykli, že troubím, kdykoli vyjíždím) atd.

    Nevěřím ani na jiné pověry, ale taky klepu, abych něco nezakřikla grinning smiley

    Jako děti jsme se s holkama chytaly za knoflík, když jsme viděly kominíka (mmch. už jsem ho neviděla asi 10let), skákaly přes kanál, věštily pomocí jehly na niti, která bude mít kolik dětí a ještě bych možná na něco vzpomněla.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Věříte na pověry?

    Datum: 24.02.2008 22:04
     
    Jo pátek třináctého je můj šťastný den...pokaždé se na něj těším.. winking smiley Jinak asi ani ne...nijak mě pověry neovlivňujou...spíš rebeluju a naschvál jdu proti nim.. grinning smiley
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Věříte na pověry?

    Datum: 24.02.2008 22:34
     

    Na kočky ne, dokonce mi byla přeložena rýmovaná říkanka z němčiny, kde se říká něco v tom smyslu, že když kočka (jakákoli) běží z prava do leva, tedy směrem k srdci, je to veliké štěstí.

    Na třináctku obecně věřím, protože mě v tento den okradli. Pak dávám bacha na podávání si rukou křížem přes sebe, to se nemá (když se zdraví víc lidí). A asi by se ještě něco našlo, takže na něco pověrčivá jsem eye rolling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Věříte na pověry?

    Datum: 24.02.2008 23:44
     
    Když mi přeběhne černá kočka přes cestu, znevózním smiling smiley. Jo a taky se mi už párkrát stalo, že něco bez jakéhokoli zásahu odněkud spadlo - vázička, miska atd. , to ve mě taky nějak zatrne, aby to nebylo špatný znamení sad smiley. Takže tímhle směrem jsem lehce postižená .... winking smiley grinning smiley
     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Věříte na pověry?

    Datum: 25.02.2008 00:07
     
    Anavi a nepadají ty předměty ve chvíli kdy lžeš ????? winking smiley Jako v tom filmu ?
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Věříte na pověry?

    Datum: 25.02.2008 07:46
     
    Daso, ježiš, to nevim, to neznám!!!! eye popping smiley eye rolling smiley Ale já nelžu, čestně!!! winking smiley grinning smiley To musí způsobovat něco jinýho...smiling smiley
     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Věříte na pověry?

    Datum: 25.02.2008 07:51
     
    Máma tvrdě dodržuje neslavení narozenin před termínem,takže když to vyjde na pondělí,neslaví se v neděli před,ale až po.Já na to moc nevěřím popravdě,černá kočka se u nás asi nevyskytuje,kanály mi nevadí,jen bych neprošla pod žebříkem,ale to asi není pověra,ale strach že na mě někdo spadnewinking smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Věříte na pověry?

    Datum: 25.02.2008 07:59
     

    Evco, s těmi narozeninami to neznám confused smiley , to mi teda porušujeme dost často angry smiley , protože třeba tři oslavy z široké rodiny stáhneme na jeden den, takže ten někdo, kdo to má později, holt má odgratulováno dříve!!!

     

    A co si pamatuji, doma jsme bez vyjímky dodržovali, že na Štědrý den nikdo nevstává od stolu, dokud všichni nedojedí! Pamatuji si, že třeba někdo zvonil a my fakt nešli otevřít smiling smiley. Protože mamka vždycky řekla, že bychom se za rok nemuseli sejít ve stejném počtu...

     

    No a potom ctím zvyky ohledně svateb - nevěsta má mít nějakou věc půjčenou, ženich by ji neměl vidět ve svatebních šatech a tak smiling smiley.

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.