čtvrtek 28. března, 11:15 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

Datum: 17.04.2008 16:04
 

[www.garten.cz]

Pro ty, co mají rádi trochu divočinu winking smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (24.04.2009 15:21)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 21
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 30.01.2013 11:11
     

    Denisko, právě ty staré druhy lilií nemusíš řešit, protože jejich hlízy v pohodě přezimují. Moje babička měla hodně těch bílých nádherně vonících a pak i ty oranžové.

    Choulostivější jsou samozřejmě ty dnešní šlechtěné s obřími květy.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

     
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 30.01.2013 11:11
     

    Lilie se nevytahují -- Candidum - to je tato - už vůbec ne . sadí se poměrně plytko - jiné do hlouby jeden a půl násobek výšky cibule .stačí na zinmu přikrýt obrác. květníkem nebo něčím podobným aby neměly mokro a neshnily .. [www.basik.cz]

    slézová růže je dvouletka- jeden rok roste a druhý -- i další - kvete .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (30.01.2013 11:13)
     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 30.01.2013 11:13
     



    SPIKE napsal(a):

    Denisko, právě ty staré druhy lilií nemusíš řešit, protože jejich hlízy v pohodě přezimují. Moje babička měla hodně těch bílých nádherně vonících a pak i ty oranžové.

    Choulostivější jsou samozřejmě ty dnešní šlechtěné s obřími květy.

    vážně??? tak to jsi mi udělala velkou radost, úplně mně stačí obyčejné nešlechtěné. No, tohle vědět, už je mám tak dva roky v zemi. Bylo mi řečeno, že se musí zazimovat. Ještě, že vás tu mám!

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 30.01.2013 11:17
     

    no a právě je čas si je objednat . winking smiley

     
  • Autor: JaninkaH
    Status:

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 30.01.2013 11:23
     
    img_3611.jpg
    Další fotografie:

    JJ. U nás na vsi děláme co můžeme grinning smiley . Na fotkách posílám můj žumpový záhonek. Jeho levá část je rok stará a vidíte, jaké z něho mám už krakonošovo winking smiley . Mamina by záhonek ještě o něco víc zahustila, ale pro mě je hustý ažaž.

    S plotem to mám taky na levačku, měli jsme krásný plot, dřevěné tyčky, ale dokoupili jsme kousek zahrady a plot máme i přes moje protesty takový, jaký je - bohužel. Dříve jsme měli taky tůje, ale já tak dlouho mručela, že jsou hrozný, až mi je manža vykopal, zůstala mi jen malá řada za rododendronama a ta dělá pěkné pozadí.

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 30.01.2013 11:30
     

    Janinko eye popping smiley thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down

    nebudeš taky mít DOD??? eye popping smiley eye rolling smiley grinning smiley

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 30.01.2013 11:37
     

    kaaj, to se nemusí sadit na podzim jako např. tulipány? S tou objednávkou jsi to myslela vážně, nebo mě povzbuzuješ k nepravostem? :-D Já su fakt laik.

    Janinko, aspoň kousek latěk je lepší než nic

     

    všechny, jak tu jste, máte pro mě moc inspirativní zahrady, u každé z Vás si něco najdu, co chci realizovat :-D, takže o stylu asi příště pomlčím. Obecně čím větší džungle, tím je mi to sympatičtější

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 30.01.2013 11:38
     
    p5130020.jpg
    Další fotografie:

    Janinko -- to je ono !! thumbs down thumbs down thumbs down flower smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (30.01.2013 12:23)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 30.01.2013 11:56
     
    p4170017.jpg
    Další fotografie:

    Já mám ve vesnickém stylu jeden záhonek. Je příjemně téměř bezúdržbový. Stačí ho na jaře vyčistit, pak už kytičky spolehlivě přidusí případné plevely. Satčí jen likvidovat odkvetlé rostlinky a je to stále hezké a stále kvetoucí.

     
  • Autor: Lady.ska
    Status:

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 30.01.2013 12:17
     
    img_3713.jpg
    Další fotografie:

    Cottage garden( čti - Krakonošovo) bez pivoněk, nemyslitelné. smoking smiley

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 30.01.2013 12:25
     

    kouzlo slova "bezúdržbový" pro mě nemá konkurenci :-D

     

    Lady, dá se pivoně namnožit ze vzrostlého keře? krakonošova zahrádka zní podstatně lépe než kotáž :-D

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 30.01.2013 12:31
     
    p7210290.jpg

    lilie jsem myslela vážně . ještě chvilku počkej - Basik je moc horlivý - aby ti je neposlal brzy.. i když se mohou dát do lednice naspodek .. to by ti poradila Romča - ta to tak dělá . ale on později i slevní ..lilií mám spoustu - vymrzlo jen něco loni - ale to byly velké mrazy ... musíš pod každou cibuli dát trochu štěrku a na něho trochu koupené hlíny..takže nadělám taková hnízda a do nich nasadím třeba po deseti - i víc .. někde tady lilie jsou [www.lukonbulbs.cz] s trvalkama taky nepospíchej ... musela bys je pěstovat na oknech a ty jejich sazeničky jsou velice malé ..

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (30.01.2013 12:33)
     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 30.01.2013 12:35
     



    kaaj napsal(a):

    lilie jsem myslela vážně . ještě chvilku počkej - Basik je moc horlivý - aby ti je neposlal brzy.. i když se mohou dát do lednice naspodek .. to by ti poradila Romča - ta to tak dělá . ale on později i slevní ..lilií mám spoustu - vymrzlo jen něco loni - ale to byly velké mrazy ... musíš pod každou cibuli dát trochu štěrku a na něho trochu koupené hlíny..takže nadělám taková hnízda a do nich nasadím třeba po deseti - i víc .. někde tady lilie jsou

    vidíš, opice mi usnula, takže samozřejmě už hážu do košíku, díky za upozornění i za pěstitelskou radu. Letos už asi moc velké mrazy nebudou, co?

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 30.01.2013 12:39
     
    p6090047 sarah bernhard.jpg

    to se neví - loni to bylo i v únoru .. mi taky opičák spí ... grinning smiley ale vnuk ..jenom po obědě dolehne a chrápe . s tím naštěstí problémy nejsou - má tři roky a jde každý den - na dvě hodiny i víc .. thumbs down v posledním odkazu oa Lukon Bulbs jsou i krásné pivoňky .. Vlaďka má pravdu - ty v zahradě nesmí chybět - nejen venkovské ..

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (30.01.2013 12:42)
     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 30.01.2013 12:47
     

    tak to závidím, já nemám spavé ani jedno dítě a když to usne, zažíváme s chlapem nirvánu. Obě jsou uřvané a divoké. Kolikrát večer už ani nemluvíme, jenom vegetujeme :-D. No, tady je venku obleva a co se odhalilo, dokonce zelená, bylo by to tak krásné, kdyby už začalo teplo love smiley . Pivoně má tchán, ale nevím, jak bych si od něj odebrala

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.