čtvrtek 25. dubna, 23:49 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

Datum: 17.04.2008 16:04
 

[www.garten.cz]

Pro ty, co mají rádi trochu divočinu winking smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (24.04.2009 15:21)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 21
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 29.01.2013 13:50
     

    no je pravda , že juka by se mi taky více líbila někde v trávníku jako solitéra .. thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

     
     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 29.01.2013 16:24
     
    dsc_0534.jpg



    555 napsal(a):

    Denisko, nejsem dost fundovaná abych radila, ale yuku bych tam nedávala. Jednak mi do venkovské zahrady nějak nezapadá a kdybys jí někdy chtěla zlikvidovat, tak tě z toho dřív klepne. Je snad nezničitelná.

    děkuju za názor, já se právě radši ptala, páč mi to taky do venkovské zahrady moc nepasuje, ale zase na druhou stranu - kdyby to "kejsik" mojí babině někdo nabídl, asi by to brala všema deseti styl nestyl :-D. Mi to právě loni sliboval soused, tož fárám, jestli to brát...

    Už si maluju ten flek vedle domku, co jsem vám sem házela na fotce a konečně už vím, kde začnu a od čeho se odpíchnu. Hurááá. Nevím, jestli jsem kdy nad něčím tolik přemýšlela coffe smiley .

     

    už se nám zřetelně prodlužuje den a za chvilku se můžeme hrabat v hlíně love smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Deniska (29.01.2013 16:27)
     
  • Autor: Lady.ska
    Status:

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 29.01.2013 18:48
     

    kdyby to "kejsik" mojí babině někdo nabídl, asi by to brala všema deseti styl nestyl :-D. Mi to právě loni sliboval soused, tož fárám, jestli to brát...

    Svatá pravda smiling smiley dyť na vesnicích je víc juk než floksů, které taky nejsou naší domácí květenou, když to vemete z gruntu tak na vesnických zahrádkách roste kvítí z celého světa a jak se jim tam líbí. grinning smiley Zas to s tím stylem nepřehánějte, já si docela pamatuj originální zahrádky mých babiček. Juky tam ovšem ještě neměly, ty se u nás objevily asi v 70 letech.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Lady.ska (29.01.2013 18:50)
     
  • Autor: JaninkaH
    Status:

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 29.01.2013 20:19
     
    img_4337.jpg
    Další fotografie:

    Jasňačka, souhlas. My máme s maminou taky venkovské zahrádky typu "co seženu, dostanu, to někam musím sadit". Posílám kousek zahrádky mé maminky... a našla jsem hezkou fotku verbeny.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 29.01.2013 20:26
     

    ...... Jani, to pohladilo , pozdravuj mamku love smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 29.01.2013 20:50
     

    tak to je pravá venkovská zahrádka flower smiley

    Mně přijde, že venkovská zahrada nespočívá jenom ve výběru rostlin, ale v celkovém stylu nespoutaného bohatství květů.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 30.01.2013 08:02
     

    Jj, Hani, taky to tak cítím.

    Janinko, opět krása love smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 30.01.2013 08:17
     
    p8280114.jpg
    Další fotografie:

    tyhle do venkovské zahrady taky patří ..

     
  • Status:

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 30.01.2013 08:18
     

    Hlavní bylo, pěstujeme to, co si se sousedy vyměníme. Kytky se nechodily kupovat, Na takové"zbytečnosti" nebyly peníze. Zahrady byly hlavně užitkové, kousek kytek byl tak v předzahrádce. Samozřejmě existovaly vyjímky u lépe situvaných lidí. A s drátěným plotem to už není ta tradiční zahrádka. A korunu tomu dají ti, kteří si chtějí uhájit soukromí tím, že osází ploty tujemi. Ono to zaroste, nevidí se soused se sousedem a je to jak na hřbitově. grinning smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 30.01.2013 08:27
     

    Vidíš Alenko, to je jeden z důvodů, proč já nikdy nebudu mít (ač bych strašně chtěla love smiley ) zahrádku venkovského stylu, protože jsme jí koupili asi před 5 lety od majitelů, kteří část plotu (pletivového) osázeli thůjemi. A k jejich likvidaci nejsou síly. A na plaňkový (díky pořizovací ceně zahrádky a opravám chatky) nejsou děngy.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 30.01.2013 08:28
     
    p7080123.jpg

    jj Alenko . máš pravdu . ty thuje se mi taky nelíbí a díky nim nemáme na zahradách hrušky . sad smiley

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 30.01.2013 08:47
     

    jo, holky, s plotem jsem na tom stejně - koupili jsme oplocený pozemek drátěnou klasikou. Tož čekám, až ji obleze břečťan a tam, kde je plot společný se sousedy, mám jen keře. Břečťanem je nechci zamořit. Vzhledem k "rychlosti" růstu břečťanu i keřů jsme před terasou sáhli k rychloopatření v podobě dřevěných dílců, přes které není vidět. Ty ale taky obrůstá zeleň a určitě nepůsobí tradičně :-(.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 30.01.2013 10:18
     

    Úplně klasickou venkovskou zahradu může mít opravdu jen někdo, kdo má pravou vesnickou chaloupku někde v přírodě. Ikdyž ji někdo má, pak to zas nezapadne do širšího okolí, když sousedí s běžnými domy.

    Proto si myslím, že není třeba být až tak opatrný, co ano a co ne. Mně by tam např. pasovala i ta yuka. Mám ji ráda, že je stále zelená a není zas tak výrazná, aby rušila. A problém s rozrůstáním nemám, ale možná proto, že moje zahrada je na skalnatém podkladu.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 30.01.2013 10:47
     
    p6290272.jpg
    Další fotografie:

    do venkovské zahrady taky patří slézové růže ..nestařec . lilie, kopretiny , floxy

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 30.01.2013 11:03
     

    kaaj, slézová růže je pro mě objev ledna :-), díky moc. Snad tady seženu semena. lilie jsou pro mě bohužel nereálné (kvůli uchovávání hlíz), ale je to krása.

     

    Kopretiny se taky chystám předpěstovat, ale soused mě odrazoval, že loni v okolí všem vymrzly. Což nechápu, když moje babka měla obrovský záhon kopretin celé moje dětství a chalupu 3 km odtud. 270 mnm.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.