čtvrtek 25. dubna, 03:28 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

Datum: 17.04.2008 16:04
 

[www.garten.cz]

Pro ty, co mají rádi trochu divočinu winking smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (24.04.2009 15:21)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 21
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 03.01.2013 13:52
     

    lepkavý strom, to je dobré. Tohle mě nikdy nenapadlo, jenom jsem je vždycky obdivovala. Ještě se zeptám, kde máte komposty? My skladujeme takový základ na kompost v rohu zahrady, kam ale svítí část dne slunce, byl by velký průser to tam nechat a jenom ohradit?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 03.01.2013 13:54
     

    Naši si mohli dovolit, že ho mají za zahradou - je to takovej plac "nikoho", takže to nikomu nepřekáží. Naopak jsou lidi rádi, že tam někdo poseká trávu a není tam binec. A to je ideální. Správný kompost tedy nemá zapáchat, což teda ten náš opravdu ne, ale krásné to opravdu na zahradě nějak není. Na jaře chci zkusit vypustit do něj kalifornské žížaly. Mrkni do zdejší kompostovací diskuze winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 03.01.2013 13:58
     



    Deniska napsal(a):

    to jakože si posíláte poštou? No, já žasnu :-D - výměnný obchod?


    no jéje, mnoha zdejším holkám jsem vděčná za to, co vše na zahradě mám. Čekám na dobu, až se vše řádně rozroste a budu moci pomoct někomu zase já.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 03.01.2013 13:58
     

    jo - kompost mi nikdy nepáchne .. mám taky kalif. žížaly , všechno sežerou a vy..- potom je jenom hlína . výborná hlína .. mámohraničený v jednou koutě u kůlny . letos jsem vybírala ..

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 03.01.2013 14:00
     

    [www.week.cz]

     

    určitě se ti bude hodit i tato diskuze winking smiley , pokud jsi na ni už nenarazila

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 03.01.2013 14:14
     

    safra, tak to jsem měla na vás natrefit dřív :-D, ale zas budiž mi ke cti, že jsem podpořila souseda malozahradníka. Tak všechno určitě nemám a třeba zas mám něco, co bych taky mohla poslat dál.

    žížaly zní dobře, tomu teda říkám bio!

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 03.01.2013 14:18
     

    K těm jehličnanům - chceš teda kousek živého plotu, čili kompaktní kvádr nebo několik stříhaných smrčků, aby bylo jasné, že to je víc stromků? A jak velké je chceš nechat dorůst?

    Ze smrku může být velice pěkný živý plot, ale musí mít světlo, nemůže růst nic těsně vedle, jinak vyholují. Vyžadují každoroční oštipování ve správném termínu kdy už vyrostou letorosty a jsou ještě křehké a tedy se dají snadno zlomit. U nás to je na začátku prázdnin, u vás by to mohlo být dřív. Nestačí ustřihnou špičku, je potřeba pečlivě olámat všechny letorosty dokola.

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 03.01.2013 14:23
     

    já bych radši vzhled stromů, ať to má takový "divoký neudržovaný ráz" - ze smrků máme živé ploty na chatě, a vypadají na nulovou údržbu perfektně, ale dneska už mám jiný vkus. Nic pravidelného, uhlazeného, prostě tak trošku džungle

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 03.01.2013 14:25
     

    jo, a výšku tak do 7 metrů si představuju, ale to se asi bude špatně udržovat, že :-)

     
  • Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 03.01.2013 14:26
     

    Jak Ti uletěj z dosahu, seš v háji nic je nazadrží a budeš řešit problémy.

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 03.01.2013 14:33
     

    to je fakt, máme takové to malé mobilní lešení z hliníku, takže to asi budu muset udržet na výšce, kam mě tohle pustí, vyhazovat zdravé stromky, na to nemám žaludek, to jsem si měla rozmyslet dřív :-(. Uvidíme na jaře, jestli některý nepošel a zbytky trošku rozsadím.

    Jináč, to mulčování trávou mě absolutně nadchlo, to jsem taky měla vědět dřív - u plotu se sousedem mám asi 20 m textilite, aby mu nelezl náš plevel, ňák ho to vzrušovalo, tak jsem se překonala a proti přesvědčení tam ten textil natáhla. Sakra, a šlo to udělat i ekologicky :-( thumbs up

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 03.01.2013 15:05
     

    reálně si dovedu představit výšku tak 2,5 m - koupit si nůžky na živý plot a kolik dosáhneš, když zdvihneš ruce. Stavět nějaké lešení, či poponášet žebřík je namáhavé nono smiley

    Ale nelze nechat stromky růst a jednoho dne jim zatnout tipec = ustřihnout vrchol, pak se zvedne jedna či víc větví a udělají koleno a celkový dojem bude jak strašidlo. Plus nezanedbatelná šířka přirozeně rostoucího smrku. Muselo by se tak jako tak stříhat od začátku do kužele.

    Nebo je nechat růst pokud bude výška vyhovovat a pak kácet.

    Nebo rovnou zvolit nějakou soliteru s lepším vychováním, co vám nebude přerůstat přes hlavu

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 03.01.2013 15:07
     

    Neboj, věřím, že s odbornými radami holek to dotáhneš k dokonalosti winking smiley thumbs down Mnoho z nás se tady dozvědělo věcí, o kterých jsme do té doby neměly ani páru!

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 03.01.2013 15:14
     

    tak to vidím na kužely do doby, dokud přežijou moji "péči" :-D

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 03.01.2013 15:27
     

    Denisko, nějakou inspiraci bys mohla najít i tady

    [www.week.cz]

    [www.week.cz]

    a v diskuzi Keře a keříky

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (03.01.2013 15:31)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.