pátek 26. dubna, 00:58 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

Datum: 17.04.2008 16:04
 

[www.garten.cz]

Pro ty, co mají rádi trochu divočinu winking smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (24.04.2009 15:21)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 21
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 03.01.2013 12:41
     



    kaaj napsal(a):

    v tom případě ti za pár let bude muset stačit ta lípa - nanejvýš s lavičkou .. naroste veliká a pod ní neporoste téměř nic .. růží se neboj . i při odjezdu na chatu , pokud tam nebudeš celé prázdniny - vydrží .. nejsou tak náročné jak si lidi myslí .. nemám daleko do sedmdesátky a zvládám jich přes dvě stě . [www.week.cz]


    kaaj, do sedmdesátky? eye popping smiley Mi připadáš svojí energií o pár desítek let mladší flower smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

     
     
  • Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 03.01.2013 12:41
     

    To seš dobře, půjde Ti skoro všechno.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 03.01.2013 12:45
     
    p6170164.jpg

    jj Ivko --- na papíře překypuju energií , ale jinak sotva lezu . spinning smiley sticking its tongue out musím taky shodit nějaká kila - winking smiley .

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 03.01.2013 12:47
     

    kaaj, já sotva lezu v necelých čtyřiceti grinning smiley a o kilech už se nezmiňuju, protože o tom jen mluvím a vesele kynu, ty svátky mi teda rozhodně neprospěly grinning smiley. Už potřebuju ohýbat hřbet na zahradě a lítat se sekačkou a rejčem, aby se ručička vah pohnula směrem dolů smiling smiley.

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 03.01.2013 13:00
     

    moc děkuju. Já jsem blíženec, takže jak se něco nedaří, jdu od toho. Zahrada už mě drží podezřele dlouho, asi jsem konečně našla objekt mých tužeb :-D.

    Kaaj, tak to je fakt paráda, moje máti je ročník 56 a nechce se jí zhola nic. Chtěli jsme s ní jít napůl do většího domku se zahradou, dlouho jsem si v sobě řešila, jestli jsem ochotná se kvůli mámě omezit a tolerovat její kouření apod. A když jsme jí to pak slavnostně nadnesli očekávajíc nadšení největšího stupně, vybrala si zůstat sama do smrti v paneláku. (nemá muže ani kamarádky).A počítač by neuměla ni zapnout.

    Naproti tomu děda od chlapa ještě v 90 brázdí na kole kopce a maluje v přírodě akvarely. Doufám, že ze mě taky nebude zdechlina.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 03.01.2013 13:12
     

    Denisko, já jsem ještě starší než Tvoje mamka , ale v létě , vlastně na jaře se probouzím , jak medvědi, akorát ten tuk nemám ztrávený winking smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 03.01.2013 13:16
     

    Lípa, jak bylo řečeno, bude obrovská a všechno pod ní bude polepené medovicí

    Co to je za jehličnany, nějaké zákrsky nebo běžné stromy?

    Já jsem aktuálně zamilovaná do keřových a sadových růží a do polyantek, tam by určitě vypadaly dobře.

    Jak je to místo vlastně velké?

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 03.01.2013 13:21
     
    p6300052.jpg

    jo děvče - každý jsme nějací --- my jsme naštěstí ještě dva - a i když někdy nadávám a zdrhám ven aby mně z dědka nešvihlo , tak zase musím uznat , že mi dost pomáhá . venku ne , ale nakoupí , navaří , vysaje , vytře . já zas hlídám vnoučata - teď už čtvrté , od rána do večera ..malý ďáblík letí dnes večer na dovolenou / celá rodina / - tak mám až do 15 tohoto měsíce veget .. thumbs down tak tu sedím a probírám nabídky kytek na jaro atd -- dnes dal nabídku Basík .. bez PC si už neumím život představit -- a to i dědek - ten je ode mně ještě o osm let starší .. winking smiley foto - velkokvětý jasmín - nádherně voní po jahodách - neroste nijak rychle . má ho v nabídce právě ten Basík .. Philadelphus Belle Etoile-květy má jak menší venkovní ibišek . thumbs down .

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 03.01.2013 13:34
     

    Kordulko, ona je ta energie na jaře hodně potřebná winking smiley

     

    hanaK, odhadem cca 400 m2 vč. břehu. Keře růží se mi zamlouvají čím dál více, ale ty polyantky, to slyším prvně. Stromky jsou darované smrčky a jedna jedlička. Nechcceme to nechat narůst, ale stříhat, každopádně to asi bude třeba rozsadit, dala jsem to moc k sobě, co

     

    kaaj, já právě musím všecko kupovat, i takové ty vyloženě běžné věci, které má v zahradě každý, protože mi nemá kdo odkopnout. Ale tohle bude už třetí jaro, sice jsem poslední dva roky těhotněla a plodila, ale něco ve tam už venku pohlo. Naše babička právě hlídá jenom na požádání, a to vyloženě jenom vložit dítě do kočárku a za dvě hodiny vrátit. Letos už ji musím víc zapřáhnout, jinak nic neudělám. Zvlášť ta mladší je vyloženě ďábel, rok jsem s ní nonstop a potřebuji ji začít odkládat :-).

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 03.01.2013 13:41
     

    odkopky budou, stačí říct na Weeku winking smiley

    polyantky jsou mnohokvěté růže, ty co mají na jedné stopce najednou několik květů

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 03.01.2013 13:45
     
    Další fotografie:

    Hanko - jen se jim věnuj a saď --keřovky jsou krásné - zvláště angličanky . a jsou kupodivu odolnější než jiné .. taková C. P. Margaret -- moje z prvních . nádherný větší keř s meruňkově oranžovými květy . thumbs down taky historické jsou nádherné - většina jich neopakuje kvetení . zase kvetou dlouho a bohatě .. flower smiley nechci opakovat fotky . jsou skoro všechny na růžích ..

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 03.01.2013 13:46
     



    HanaK napsal(a):

    Lípa, jak bylo řečeno, bude obrovská a všechno pod ní bude polepené medovicí

    Co to je za jehličnany, nějaké zákrsky nebo běžné stromy?

    Já jsem aktuálně zamilovaná do keřových a sadových růží a do polyantek, tam by určitě vypadaly dobře.

    Jak je to místo vlastně velké?


    souhlas s Hankou, lípy máme na obecním, celoročně je pod nima čurbes smiling smiley a když pod ně zaparkuju auto, protože nechci, aby mi do něj pralo sluníčko, tak to mám pak za trest, protože lepí ještě měsíc! eye rolling smiley

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 03.01.2013 13:47
     

    to jakože si posíláte poštou? No, já žasnu :-D - výměnný obchod? Tak na ty polyantky se budu muset podívat a celkově nastudovat. Já jsem teď v situaci, kdy si musím načrtnout tu plochu, abych věděla, čeho se chytit hned jak to bude možné - abych zas nezaspala další rok tím, jak se něco vysévá, něco sadí na jaře, něco v létě a něco na podzim, jako to bylo u mě letos

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 03.01.2013 13:50
     

    Jasmíny nebo spíš pustoryly mám moc ráda, ale je fakt, že jsou taky občas lepkavé a hodně se na nich líbí mšicím. Ale ta vůně a květy za to stojí a u venkovského stavení nebo chalupy by mi nemohly chybět!

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 03.01.2013 13:50
     

    kaaj, děkuju moc za ilustraci, já si už to růžové téma projíždím, ale je toho kvantum, to mám fakt co dělat. Ještě, že dneska člověk tu literaturu nemusí shánět po všech čertech a má to rovnou s "přítelem na telefonu" :-)

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.