čtvrtek 25. dubna, 04:11 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

Datum: 17.04.2008 16:04
 

[www.garten.cz]

Pro ty, co mají rádi trochu divočinu winking smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (24.04.2009 15:21)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 21
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 02.01.2013 15:41
     
    p6180038.jpg
    Další fotografie:

    - co by ne , ale já sadím raději předpěstované . a tam jak je hnusná hlína- a to mám skoro po celé zahradě - tam při sazení dávám lepší hlínu .. by mně švihlo , kdybych koupila přes dvě sta ostrožku a nakonec scípla .- Kordul - každopádně pořiď oastrožky do zadní linie .. thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 02.01.2013 15:44
     

    ostrožku někde mám, ale mrcha nekvetla. No , jednu novou bych mohla, winking smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 02.01.2013 16:23
     
    p4130175.jpg
    Další fotografie:

    co jednu - krásné jsou ve více rostlinách . teď už každou chvíli budou v marketech semena - v Obi už byly před SIlvestrem ,. jsou dva druhy - letní a trvalka...tak se mohou už brzy vysévat do truhlíku. já mám trvalky .. po pár letech udělají trs , někdy vyhnijí , ale moje se drží . jsme ve svahu - tak se tu voda nedrží .. loni jsem zas vysela , tak se těším na to - jaké budou barvy .. asi pět mám koupených v Hornbachu - ty jsou se jménem - a ne teda levné .. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 02.01.2013 17:08
     
    p9210207.jpg
    Další fotografie:

    hodně doporučuju ty zvonky - všechny . samy se přesévají - jenom si dát pozor aby se nevyplely .. nedají vůvec žádnou práci - jen pozor aby v nich nenarostla tráva .. taky šalvěj pomoučená je krásná . musí se předpěstovat , protože dost pozdě kvete . je to letnička - každý rok znovu nasít ..-- jinak macešky na kraj, doprostřed česneky - některé jsou dost vysoké , orlíčky

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil kaaj (02.01.2013 17:17)
     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 03.01.2013 11:03
     
    bez názvu 1.jpg

    krásný den všem venkovankám, jdu si teda rovnou pro radu, když vidím, jak to máte super rozrostlé a jste sofistikované v oboru winking smiley. Mám vedle domku větší travnatou plochu, zatím se dělalo všechno ostatní a tohle jsme jenom kosili. Je to shrabaná nekvalitní půda, ve které se objevuje mech (kyselá?), takže počítám s navezením kvalitnější vrstvy a kulturněním. Ale co pak s tím, už nevím. Svítí zde jižní a západní slunce, ale díky svahu a lesíku není místo větrné. Můj sen je divočejší venkovská zeleň a barveň a pořád nevím, čeho se chytit, jak začít.

     

    V rygolu u domku jsou levandule, pokud přežijou zimu, budou tam i nadále. Napravo je rozsáhlý břeh, který je ve slunečnější části osázený trvalkami (až po keř), za keřem zatím mrtvo. Tam je břeh spíš stinný a vlhký. Zatím pár výhonků břečťanu.

     

    Úplně vzadu (nahoře fotky) je naše "lesní branka).

     

    Štěrkové cestičky asi zachováme, olemujeme placáky. Štěrk není bílý záměrně winking smiley

     

    Je mi sympatický permakulturní přístup, nejradši bych se vyhnula netkané textilii a mulči, ale těmi jehličnany už jsem to stejně zazdila, tak jsem fakt na slepé koleji.

     

    Děkuji za Vaše postřehy

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 03.01.2013 11:33
     
    p6290250.jpg
    Další fotografie:

    flower smiley já si nikdy netroufám navrhovat výsadbu - nejsem architekt . u sebe když si něco zmrvím , musím si to pak napravit .. ovšem pár dobrých rad dám - především pokud je fakt ten svah mokrý - vyryj pod ním strouhu do které dej tzv husí krk -- trubici z plastu - perforovanou . dnes není problém ji koupit - zahrabej ji do země a vyveď někam kde to mokro nebude vadit .. viděla bych to na místo toho zlomu .pokud chceš zkultivovat půdu - stačí navézt kompost a zarýt - nebo i hnůj .- třetí rada -- nejvýš a nebo dozadu se sadí nejvyšší rostiny a postupně jiné výšky . okraje osadit plazivkama .. flower smiley jinak je na tobě , co si tam dáš .. možná by na místě toho zlomu nabyla špatná nějaká pěšina - třeba jenom z nášlapových kamenů abys tam měla k tomu svahu lepší přístup -- . je už na tobě , jestli si tam nasadíš trvalky nebo letničky .. na ten břeh bych ale dala něco zpevňujicího - možná i nížší keře - jako pokračování těch jehličnanů . a protože jsem růžařka--- dala bych tam nějaké světlé keřové růže - buď historické nebo anglické .. -- viz Růže královny zahrady tady na Week. cz .- taky denivky jsou nádherné a splňují požadavek na venkovskou zahradu -- nedají moc práce - .je tady na week hodně inspirací thumbs down

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 03.01.2013 11:42
     

    moc děkuju za rady, každá má cenu zlata. Drenáže jsme dělali hned na začátku, protože by nám barák jinak uplaval :-D. Kompost jsme právě bohužel ještě nezaložili a k hnoji není přístup, ale letos už kompostovat budeme. Pěšinka je super nápad, musím nějakou udělat i ve svahu - jak tam vyleze chlap, leze mi i do zelí, protože nevidí rozdíl mezi trávou a kytkou. Růže jsou nádherné, ale přežijou moji laxní péči a občasné odjezdy na chatu? Vždy jsem myslela, že růže jsou už takový high level pro ostřílené borce - já su mladá a blbá. A proto taky miluju denivky, nic po mně nechcou a každý rok spolehlivě vylezou i s mladými :-)

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 03.01.2013 11:57
     

    souhlas s Kaaj, nenavážej vrstvu zeminy, ale hnojem či kompostem kultivuj půdu na záhonu.

    Venkovskou zahradou myslíš jenom květiny nebo máš v plánu doopravdickou venkovskou zahradu s květinami ve směsi se zeleninou a ovocnými stromy a keři?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 03.01.2013 12:18
     

    kaaj: mám to stejně. Občas chce někdo radu na své zahradě, ale říkám si to samé: Když si to pokazím u sebe a ta rostlina tam nepůjde, za rok vykopu a přemístím a nic se neděje. Ale když bych pak za tím člověkem chodila: tohle tady neprospívá, přesuň támhle, přesaď i tohle, tak by mě asi hnal. Proto dávám rady spíš obecnější, než určit přesné místo. Navíc mám tu zkušenost, že keř, který u mě naroste o metr za rok, jinde udělá patnáct cm a naopak, kde slíbím, že to poroste pomalu, tak pro to mají podmínky a za rok mají hortenzie, které je vytlačují ze zahrady, ač já je měla x let neviditelné!!! Pak někomu udávej cenné rady se zárukou winking smiley

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 03.01.2013 12:21
     

    užitkovou část zahrady (zelenina) mám v plánu zřídit úplně jinde, tady si můžu dovolit jenom okrasnou sekci. Ale klidně do ní hodím ovocné keře - ty už se trošku opakujou v lemu toho břehu napravo (u plotu, není na fotce vidět, ale břeh je ukončený lajnou keřů). Ovocné stromy sadit neplánujeme, kousek od nás bydlí příbuzní s velkou plantáží, tam si chodíme na jahody a ovoce ze stromů winking smiley. Ale nějaké stromky bych na ten plac dala. Napadla mě lípa coby národní strom, co myslíte?

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Deniska (03.01.2013 12:29)
     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 03.01.2013 12:25
     

    ženy, kašlete na záruky, já vám to na hlavu nehodím - stále jste mnohem zkušenější než já a já počítám s tím, že následujích x let to budu přehazovat a přesazovat a nahrazovat, protože mi to bude chcípat. Zajímá mě, co byste si tam udělaly vy, co byste s tím spáchaly, kdyby to byla vaše zahrada.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 03.01.2013 12:26
     

    v tom případě ti za pár let bude muset stačit ta lípa - nanejvýš s lavičkou .. naroste veliká a pod ní neporoste téměř nic .. růží se neboj . i při odjezdu na chatu , pokud tam nebudeš celé prázdniny - vydrží .. nejsou tak náročné jak si lidi myslí .. nemám daleko do sedmdesátky a zvládám jich přes dvě stě . [www.week.cz]

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 03.01.2013 12:33
     

    to je fakt, i když představa lípy s lavičkou je příjemná, asi radši zvolím ty růže :-D, mrknu do růžového tématu, už dřív jsem přemýšlela po nějaké keřovité formě a o popínavých růžích (taková ta pláňata)

     
  • Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 03.01.2013 12:33
     

    Já zvládám růže v 720m nad mořem . Moc jsem se jim vyhýbala v domění nejvyššího levelu, a není tomu tak. Samo jsou růže cholostivé, ale tady Ti holky poradí růřže které vydrží kde co. DFenivečky schvaluju, a dál sázej co máš ráda, ono se ukáže čemu se bude dařit a čemu nebude.

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 03.01.2013 12:38
     

    to je fajn, že jste mi ty růže nadhodily, fakt bych se jimi sama od sebe nezabývala. A přesně ten názor jsem si v duchu říkala - pokud se tady něčemu nebude dařit, nemá to tady holt být a dám něco jiného :-).

     

    Já jsem 267 metrů nad mořem, vlastně mi tady nevymrzly ani vřesy, tak to je asi dobré, že?

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.