středa 24. dubna, 07:46 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Velikonoční pokrmy

Datum: 04.04.2007 17:42
 

Prosím o vyzkoušený recept na mazanec. Já dělám z těsta na vánočku, ale nechám se inspirovat.

Beránek jde i z toho těsta na bábovku s rumem?

A ještě jak děláte nádivku.

Díky.winking smiley

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 12
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 24.03.2008 18:33
     
    Evano,kluci přinesli 30 vajec,tak budu zapékat a zapékat a ...dík za nápad.mls smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: Velikonoční pokrmy

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 22.03.2009 08:06
     

    Velikonoce se pomalu blíží, tak sem taky dám nějaké svoje velionoční recepty:

    NÁDIVKA - 1 kg pečeného vepřového masa, 1 kg vařeného uzeného masa, 12 rohlíků, 10 žloutků, sníh z 10 bílků, pepř, česnek, majorána, muškátový květ, kopřivy, zesklovatělá cibulka

    maso najemno nasekat, přidat rohlíky, trochu pokropit vývarem nebo mlékem, smíchat s ostaními ingrediencemi a dát péct.

     

    BERÁNEK z bílkového těsta - 6 bílků, 18 dkg cukru, 16 dkg mouky´, 6 dkg másla, citronová kůra, vanilka, rozinky, ořechy, kandované ovoce.

    do sněhu zašleháme cukr, mouku a ovoce, nakonec přidáme tekuté máslo

    BERÁNEK z hladké mouky - je to vlastně recept na bublaninu, třít 25 dkg cukru moučky, 1 heru a 5 žloutků, pak přidat 25 dkg hladké mouky, 1/2 prášku do pečiva, sníh z bílků

     

    Mazanec dělám z vánočkového těsta. Věra

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 24.03.2009 16:56
     

    SIce mam velikonoce pracovni ale na dobrutky uz se strasne tesim, zboznuju hlavicku a mazanec mls smiley mls smiley Vloni jsem delala nekynuty z apetitu a byl moc dobrej. Hlavne tam psali ze nejlepsi je par dni starej a byla to pravda, ten kousicek co zbyl prekvapive az do tretiho dne byl nejlepsi!!krasne rozlezelej....Zkusim dohledat recept abych mohla letos zase upect. winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 11.04.2009 13:16
     
    dsc_0035.jpg
    Další fotografie:

    Mazance jsou upečené (ten první jsme nakrojili ještě docela dost teplý) a nádivka je taky hotová. Já ale dietařím, tak jsme ochutnala opravdu jen malé sousto. Já jsem si místo nádivky udělala k obědu kuřecí prsa se zeleninou. Věra

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 11.04.2009 13:20
     

    Vero delas mi chute mls smiley mls smiley ja se dostanu domu k velikonocnim dobrotam az v nedeli pozde vecer ale snad na me jeste neco zbyde winking smiley

     
  • Autor: ilka
    Status:

    Re: Velikonoční pokrmy-Beránci

    Datum: 05.04.2012 22:05
     

    lidi potřebuju poradit z jakého množství udělat beránka do staré větší keramické formy? stačí ze 4 vajec, nebo je to na takové ty "novější" - menší formy ?

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Velikonoční pokrmy-Beránci

    Datum: 05.04.2012 22:36
     

    Ilko, připrav si těsta radši víc, když ho bude do formy moc, tak zbytek upeč v nějakém kastrůlku vedle. Je to lepší, než aby ti chybělo.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Velikonoční pokrmy-Beránci

    Datum: 05.04.2012 22:38
     

    Koukám na ty svoje fotky a už jsem si říkala, že blbnu, že jsem zapomněla, že jsem je sem dávala. A ono je to 3 roky stará historie!

    Dnes jsem mazance upekla a nádivku dodělám ráno. Ještě musím natrhat kopřivy, na zahradě jich mám dost a už jsou docela pěkně narostlé.

     
  • Autor: ilka
    Status:

    Re: Velikonoční pokrmy-Beránci

    Datum: 08.04.2012 15:04
     
    img_4839.jpg

    ... tak je tady! winking smiley nakonec ta kameninová forma nebyla tak děsivých rozměrů a 4 vejce bohatě stačily, ještě byla miniformička "bokem" přeju veselé velikonoce

     

    PS: beránek je "biskupský"

    aha? jak se tak dívám, tak se mi taky dneska nepodaří nic vložit confused smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Velikonoční pokrmy-Beránci

    Datum: 08.04.2012 21:00
     

    já dělala jen nádivku a nechtělo se mi běhat po stráni a hledat kopřivy, tak letos prvně jsem dala hodně šnitlíku. Byla výborná a před chvílí zařval poslední kousekmls smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Velikonoční pokrmy-Beránci

    Datum: 09.04.2012 16:30
     

    Holky, a ta nádivka se prosím jí jak? K čemu? nikdy jsem to nejedla, tak nemám představu confused smiley

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Velikonoční pokrmy-Beránci

    Datum: 09.04.2012 16:39
     

    Ivčo, jak chceš. Teplá se dá jíst třeba s bramborem, studená třeba jen tak, Je to v podstatě uvařené zapečené maso

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Velikonoční pokrmy-Beránci

    Datum: 17.04.2012 18:11
     

    Anavi, záleží na tom, jak moc do ní dáš masa. Ono je v ní dost rohlíků, tak je nejlepší ji jíst samotnou s nějakým salátem nebo kyselou okurkou, Ta masovější snese i přílohu - br. kaši, brambor, br. salát... Ale my ji nejradši máme jen tak do ruky, teplou i studenou.

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Velikonoční pokrmy-Beránci

    Datum: 17.04.2012 19:25
     

    U nás ted teplá i studena, nejlépe s hlávkovým salátem mls smiley a já si ji letos vůbec neužila eye rolling smiley svoji blbostí, neb jsem v sobotu měla takovou kocovinu jak naposled hoodně za mlada a než mi bylo líp, bylo po ní grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Velikonoční pokrmy-Beránci

    Datum: 27.03.2013 18:38
     
    dsc_0512.jpg
    Další fotografie:

    Tak jsem zkusila toho kynutého "placatého" beránka.

    Zítra udělám dalšího z bílkového těsta do formy.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.