pátek 26. dubna, 01:11 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Velikonoční pokrmy

Datum: 04.04.2007 17:42
 

Prosím o vyzkoušený recept na mazanec. Já dělám z těsta na vánočku, ale nechám se inspirovat.

Beránek jde i z toho těsta na bábovku s rumem?

A ještě jak děláte nádivku.

Díky.winking smiley

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 12
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 07.04.2023 22:12
     

    Gabčo, já neporadím ... bude péct asi až v neděli, bo na zítra se mi nahlásila návštěva - můj, dnes už jediný, strýček vymyslel, že je zítra Mezinárodní den neteří .... a má prý už jen dvě (jednu o rok starší než je on a já jsem o 9 let mladší), cestou necestou naberou tu starší a přijedou .. těším se na ně love smiley , ale nestíhám ani pořádně uklidit stydlin smiley .

    Tonda s tátou pekla a vyráběla dnes krtkův dort (už je téměř snězený), já pekla mazance a medové řezy. Víc se nám zmotat v kuchyni nepodařilo a večer už jsem KO, nooooo jdu ještě vytřít kuchyň a trochu zkulturnit koupelnu.

    Beránka peču každý rok, jenže - mám už tolik rcp., že si nikdy nepamatuju podle kterého jsem ho pekla naposledy a který chutnal (nepoznačím si, přeci si to budu pamatovat ne? winking smiley ) ... něco z toho vyleze ... stejně je to finále nějaký hrnkový přiměřeně.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Velikonoční pokrmy

     
     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 08.04.2023 11:41
     

    Taky chci péct beránka a nevím jakého. Taky jsem si nepoznačila množství a čas, mám od loňska novou formu. No nic, tak to zas bude jako poprvé. Kdysi jsme dělali tvarohové těsto, byl pak pěkně vláčný i po dvou dnech, co dělal parádu na stole.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 08.04.2023 19:17
     
    340447947_1406173596784316_8329472740119526376_n.jpg
    Další fotografie:

    Beránek kynutý a mám po starosti, jestli se dobře vyklopí z formy. grinning smiley

    Mazanec ze stejného těsta.

    Velikonoční nádivka z domácí veky (aby se tolik nerozmočila), hodně kopřiv a pečená ve slabé vrstvě, aby nebyla spláclá dohromady (to mi evokuje ten hnus školních jídlen, což byla lojovitá kompaktní kostka šunkofleků, blééé)

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil SPIKE (09.04.2023 17:12)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 13.04.2023 09:54
     

    Velikonoční nádivku jsem nikdy nepekla, netuším, jestli by to u nás našlo konzumenta. winking smiley Asi bych to potřebovala prvně někde ochutnat, abych usoudila, zda do toho jít. smiling smiley

    "Plechovej" beránek se Ti povedl, je parádní. thumbs down love smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (13.04.2023 09:54)
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 13.04.2023 21:43
     

    Plechovýho beránka jsem kdysi zkoušela, nevyšel stydlin smiley . Letos byl opět beránek do formy - hrnkový přiměřeně s mletými a drcenými ořechy, rozinkami, kandovanou dýní a pomerančovou kůrou. Vyšel dobře, snědl se rychle, naštěstí.

    Ivčo, nádivku - ať jí kdo chce říká jak chce - dělám několikrát do roka, chlapi mají rádi. Děláš nádivku do kuřete? Já ne. Ale postup mám přibližně podobný - asi takhle - dělám většinou jen z bůčku, pro tentokrát byla krkovička + bůček - krkovičku na plátky, orestovat a ve vlastní "šťávě" na hooodně mírném ohni nechat "dusit" /samo - kmin sůl, pepř/, v mezičase nakrájím 10 rohlíků na kostičky, trochu pocmrndám mlékem, na drobno, ale hodně drobno, nakrájet do toho bůček bez kůže, 6 vajec - mělo by být žloutků a nakonec přidávat sníh (jsem líná kuchařka, prásknu celá vejce - navíc, teď jsem potřebovala pro Tondu vyfouknutá), bylinky dle chutí rodiny - dala jsem čerstvé oregano, pažitku, tymián, saturejku, kopřivy, Spike by přidala popenec a asi i bršlici - tyto dvě mi smrdí, sušenou celerovou a petrželovou nať (čerstvá ještě není), přisolit, zamíchat. Dám na vymazaný sádlem plech (klasika plech na husu) , naskládám nahoru plátky jakopodušeného masa (dusím proto - nádivka je upečená dřív než maso) a tak cca hodku na 200 nechám péct. Příloha brambory, ptž. byla návvštěva - jezte bez brambor, jsou to stejně samé rohlíky - k tomu směska co zavařuju (cukety na kostky, nakrájené na kolečka přerostlé okurky, mrkev, cibule, paprika, fazolové lusky - jedna feferonka do sklenice). Dědek nádivku vždy odmítal, nebude jíst přece pečené rohlíky - dnes většinou k hornímu masu musím vymyslet "náhradní program" na druhý den, zůstane bez povšimnutí, všichni odsunou a berou si jen nádivku (u nás se dá plech na stůl a ať si kdo nabere co chce - nenandávám porce na talíř).

    Kdysi v pravěku ... dělávala moje máma a potom já i pro rodiče ... nadívaná holoubátka (naštěstí, holuby už nechováme - jednak kuny jsou bestie a taky sousedi měli problém, že jim sedají na střechy) - přibližně stejně - změna jen v tom, že do nádivky se dávala srdíčka a játra a holoubata na čtvrtky se dávala mezi dvě vrstvy nádivky - nikdy jsem se nesnažila naplnit. Byla to mls smiley mls smiley .

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 13.04.2023 22:03
     

    U nás nádivku jím pouze já. Nejsem líná ji udělat, sama pro sebe. U nás doma se pekla hodně, u muže ne, i když ji tchán měl rád a dávala jsem mu. Nakrájím rohlíky, trochu mléka, trochu nastrouhám mušk. oříšku, bez toho by to nebylo ono, na jaře kopřivy, přes rok petrželku, vajíčka taky celá, sůl, hlavně houby, slaninu nebo klobásu, co zrovna je. Do vymazané misky zapéct. Moje máma ji dělala i vařenou, to neumím, nedělala jsem. U bratra kuře bez nádivky by nedali. smiling smiley Když je sezona hub, v nádivce to miluju, i lenost překonám. grinning smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 13.04.2023 22:23
     

    Aleno, houby by byly víc než mls smiley mls smiley ... ale .. Tonda krom žampionů a šitaké (asi se to tak nepíše) houby nejí a nejmladší syn má na houby alergii ... a když nádivka, dělá se v tu dobu, kdy synátor přijede - s přídelkyní ji mají hooodně rádi (ta by ovšem houby víc než ocenila) - příště vyzkousím dva menší plechy, jeden s a jeden bez.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 14.04.2023 16:47
     



    Anavi napsal(a):

    Velikonoční nádivku jsem nikdy nepekla, netuším, jestli by to u nás našlo konzumenta. winking smiley Asi bych to potřebovala prvně někde ochutnat, abych usoudila, zda do toho jít. smiling smiley

    "Plechovej" beránek se Ti povedl, je parádní. thumbs down love smiley

    Podle toho, co tu často píšeš, že se u vás sní (a jí se snad všechno a hlavně ve velkém množství), si myslím, že tohle je přesně pro vás. Ono se to hlavně dá kombinovat podle toho, co má kdo rád, může se něco vynechat nebo naopak něco přidat.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 14.04.2023 16:49
     



    alenak napsal(a):

    U nás nádivku jím pouze já. Nejsem líná ji udělat, sama pro sebe. U nás doma se pekla hodně, u muže ne, i když ji tchán měl rád a dávala jsem mu. Nakrájím rohlíky, trochu mléka, trochu nastrouhám mušk. oříšku, bez toho by to nebylo ono, na jaře kopřivy, přes rok petrželku, vajíčka taky celá, sůl, hlavně houby, slaninu nebo klobásu, co zrovna je. Do vymazané misky zapéct. Moje máma ji dělala i vařenou, to neumím, nedělala jsem. U bratra kuře bez nádivky by nedali. smiling smiley Když je sezona hub, v nádivce to miluju, i lenost překonám. grinning smiley

     

    Nejdřív se mi zdálo divné, když tu píšeš o vařené nádivce, ale já tak vlastně dělám knedlíky, kterým sice říkám špekové, ale asi to jsou spíš karlovarské. Dávám do nich vlastně totéž jako do nádivky, jen udělám koule (dělala jsem i šišku), dávám zapéct do trouby a potom vařím ve vodě nebo v páře.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 14.04.2023 22:17
     

    Tzv,. karlovarské knedlíky občas taky dělám, bez špeku .. "vařím" v hrnách v mikrovlnce ... a máš pravdu, vždyť ono je to skoro stejné. Tonda je miluje, já je nemusím.

    Moje sestra pekla velikonoční nádivku ve formě na beránka ... chyběla by mi tam ty propečené okraje.

     
  • Status: expert

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 15.04.2023 07:58
     

    V práci jsme kdysi vařili pro pacienty nádivku ve vodní lázni. Teď, co jsou konvektomaty s dostatečnou párou, peče se na plechu. Ale ne příliš dokřupava. Průměrný věk všech pacientů je přes 70 let. Tam už ty zuby tak neslouží.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 19.04.2023 09:22
     

    nádivku do kuřete taky nedělám bo u nás moc nikdo o pečené kuře nestojí confused smiley A když už je, oberou to tak, že kdyby se mi to chtělo po nich dokonale obrat, mám z toho ještě já další oběd. eye rolling smiley

    Měla jsem představu něčeho mletého, ale ty to teda děláš normálně s masem? To by jim asi jelo...



    babkaela napsal(a):

     

    Ivčo, nádivku - ať jí kdo chce říká jak chce - dělám několikrát do roka, chlapi mají rádi. Děláš nádivku do kuřete? Já ne. Ale postup mám přibližně podobný - asi takhle - dělám většinou jen z bůčku, pro tentokrát byla krkovička + bůček - krkovičku na plátky, orestovat a ve vlastní "šťávě" na hooodně mírném ohni nechat "dusit" /samo - kmin sůl, pepř/, v mezičase nakrájím 10 rohlíků na kostičky, trochu pocmrndám mlékem, na drobno, ale hodně drobno, nakrájet do toho bůček bez kůže, 6 vajec - mělo by být žloutků a nakonec přidávat sníh (jsem líná kuchařka, prásknu celá vejce - navíc, teď jsem potřebovala pro Tondu vyfouknutá), bylinky dle chutí rodiny - dala jsem čerstvé oregano, pažitku, tymián, saturejku, kopřivy, Spike by přidala popenec a asi i bršlici - tyto dvě mi smrdí, sušenou celerovou a petrželovou nať (čerstvá ještě není), přisolit, zamíchat. Dám na vymazaný sádlem plech (klasika plech na husu) , naskládám nahoru plátky jakopodušeného masa (dusím proto - nádivka je upečená dřív než maso) a tak cca hodku na 200 nechám péct. Příloha brambory, ptž. byla návvštěva - jezte bez brambor, jsou to stejně samé rohlíky - k tomu směska co zavařuju (cukety na kostky, nakrájené na kolečka přerostlé okurky, mrkev, cibule, paprika, fazolové lusky - jedna feferonka do sklenice). Dědek nádivku vždy odmítal, nebude jíst přece pečené rohlíky - dnes většinou k hornímu masu musím vymyslet "náhradní program" na druhý den, zůstane bez povšimnutí, všichni odsunou a berou si jen nádivku (u nás se dá plech na stůl a ať si kdo nabere co chce - nenandávám porce na talíř).

    Kdysi v pravěku ... dělávala moje máma a potom já i pro rodiče ... nadívaná holoubátka (naštěstí, holuby už nechováme - jednak kuny jsou bestie a taky sousedi měli problém, že jim sedají na střechy) - přibližně stejně - změna jen v tom, že do nádivky se dávala srdíčka a játra a holoubata na čtvrtky se dávala mezi dvě vrstvy nádivky - nikdy jsem se nesnažila naplnit. Byla to mls smiley mls smiley .

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 19.04.2023 09:50
     

    no tohle zní docela jednoduše a rychle, tak to bych mohla zkusit dokud nemáme doma děti, ony houby ne-e. winking smiley

    alenak napsal(a):

    U nás nádivku jím pouze já. Nejsem líná ji udělat, sama pro sebe. U nás doma se pekla hodně, u muže ne, i když ji tchán měl rád a dávala jsem mu. Nakrájím rohlíky, trochu mléka, trochu nastrouhám mušk. oříšku, bez toho by to nebylo ono, na jaře kopřivy, přes rok petrželku, vajíčka taky celá, sůl, hlavně houby, slaninu nebo klobásu, co zrovna je. Do vymazané misky zapéct. Moje máma ji dělala i vařenou, to neumím, nedělala jsem. U bratra kuře bez nádivky by nedali. smiling smiley Když je sezona hub, v nádivce to miluju, i lenost překonám. grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 19.04.2023 09:53
     

    Asi neseženu tolik kopřiv, u nás moc není na ně kam jít, aby tam nečůrali psi smiling smiley, ale asi bych tam nacpala petrželku, pažitku, lahůdkovou cibulku, to by mohlo zachránit situaci, ne? Možná i baby špenát?

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 19.04.2023 15:27
     



    Anavi napsal(a):

    Asi neseženu tolik kopřiv, u nás moc není na ně kam jít, aby tam nečůrali psi smiling smiley, ale asi bych tam nacpala petrželku, pažitku, lahůdkovou cibulku, to by mohlo zachránit situaci, ne? Možná i baby špenát?

    Dávám kudrnku

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.