středa 24. dubna, 12:14 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Klikni pro filtrování

Vaření z dýní

Datum: 21.10.2012 11:54
 

V práci jsme docela s kolegyněmi propadly dýním všeho druhu smiling smiley. Kolegyně hodně vaří z hokaida, teď jsem dotáhla špagetovou dýni, tak hledám recepty...

Tak se případně podělte, co z nich děláte vy please smiley .

Chodíme pro inspiraci hlavně sem [www.dynovysvet.cz]

Zítra sem přidám recept na pyré z hokaida. mls smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123 | další
    Aktuální stránka: 1 z 3
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Vaření z dýní

    Datum: 21.10.2012 12:08
     

    Dlala jsem podle nějakého internetového receptu polívku a taky byla moc dobrá. mls smiley

    Jinak si dýni, tu oranžovou, kanduju (proslazuju) a dělám kompoty. Kompoty pak třeba zpracovávám do litého perniku (rovnou do těsta a zamíchám)

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vaření z dýní

     
     
  • Autor: raduza
    Status:

    Re: Vaření z dýní

    Datum: 21.10.2012 13:16
     

    Já jsem dostala letos poprvé dýnový kompot a mňam ten byl výborný.Škoda že mám tak malou zahrádku sad smiley Váhám že koupím třeba malej kousek a zkusila bych koláč s toho ale nemám receptík.Vím jejich hodně ale nevím který ten správný dobrý.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vaření z dýní

    Datum: 21.10.2012 20:14
     

    Koláč dělala kolegyně taky. Pokud si vzpomenu, požádám ji o recept.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vaření z dýní

    Datum: 22.10.2012 08:23
     
    Dýňová polévka


    500 g dýně Hokaido se slupkou

    2 velké brambory bez slupky

    1 velká cibule bez slupky

    200 ml smetany

    1 litr bujonu

    hrst bazalky - nejlépe čerstvé

    1 lžička kurkumy ( lze kari, já preferuji kurkumu, protože je zdravá)

    špetka chilli

    šťáva z 1/2 citronu, pepř, sůl


    Orestujeme cibuli , přidáme na kostičky nakrájenou dýni a brambory, orestujeme. Zalijeme vývarem, přidáme kurkumu, chilli a vaříme do změknutí. Přídáme bazalku a ještě chvíli povaříme. Důkladně rozmixujeme, přilijeme smetanu, dochutíme solí, pepřem a citronovou šťávou.

    Podáváme nejlépe se lžící zakysané smetany. Dcera se v předmětu kulinářství dozvěděla od přednášejícího, že se zakysaná smetana popráší skořicí, to jsem zatím nezkoušela.

    Polévka je tak dobrá, že jí dělám z celé dýně, což je dvojnásobná dávka. Pokud dýně zbyde, je výborné jí podusit na trošce vody spolu s cukrem, skořicí, citronem, jablky.... jak máte rádi a použít na koláč. Povrch hustě posypat ořechy nebo mandlemi. A pokud dýně ještě zbyde, je výborná např. pečená s masem.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (07.10.2013 14:36)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vaření z dýní

    Datum: 23.10.2012 17:52
     
    pa230208.jpg

    Naplnila jsem dýni hokaido a upekla, bylo to moc dobré. při podávání jsem to vylepšila zakysankou.

    V té náplni je vařená cizrna,orestovaná cibulka a stroužek česneku, kostičky papriky a je to smíchané s trochou smetny a kořením. Pak jsme vše pokapala olivovým olejem, osolila, opepřila a zapekla.

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Vaření z dýní

    Datum: 23.10.2012 18:13
     

    no to bych i snědla, vypadá to jedle thumbs down moje hokaida jsou jen na ozdobu grinning smiley

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Vaření z dýní

    Datum: 23.10.2012 21:10
     

    Romi, nech si je na ozdobu a pak je sněz, hokaida jsou výborná a nemusí se vůbec loupat.

    Anavi, recepty na dýně jsme si tu už někdy dřív dávaly, možná to bylo ve vyřezávání dýní, tam se to ale ztratí. U nás doma se dýně používá hodně a letos máme obzvlášť velkou úrodu. Na záhoně mámě ještě asi 30 ks hokaido a dost kusů dýně máslové (i když podivně vybarvené). Dělám hlavně polévku, a pak pečenou se zeleninou, loni jsem dělala kandovanou, která má u dětí velký úspěch, takže letos zopakuji. Jinak ji na kousky nebo nudličky přidáváme i do různých polévek.

    Špagetovou dýni jsme jeden rok pěstovali taky, je to zajímavé, jak se po uvaření ta dužnina rozdělí na špagetky, ale jinak nás moc neoslovila, takže už ji dál nepěstujeme.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vaření z dýní

    Datum: 23.10.2012 21:31
     

    Dýně mi chutná dělaná stejně jako kuře na paprice a smetaně (místo kuřete je dýně, aby si někdo nemyslel, že je to jen malý přídavek, aby se neřeklo winking smiley ).

    A ještě jsem ji jedla vařenou nakrájenou na kostky společně s červenou čočkou. Ta čočka se dost rozvaří a v tom jsou ty kousky dýně. Koření dle chuti, já dávám nějaké indické masaly. Chutná to s plackami "čapatí" - jsou to placky z ječné mouky pečené nasucho na pánvičce nebo tálu.

     
  • Status: expert

    Re: Vaření z dýní

    Datum: 28.10.2012 21:45
     

    Zkusily jsme s Missi polévku z dýně Hokaido a je skvělá, dík za inspiraci. Ohavně jsem se na noc přejedla. Takže ji budu zařazovat, když dýni seženu.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vaření z dýní

    Datum: 29.10.2012 13:19
     

    To jsem ráda. Včera jsem sesbírala semínka z Hokaida, zkusím to příští rok jen tak pohodit na kompost, jestli něco vzejde. confused smiley Kupovat se mi za ty nekřes´tanské ceny opravdu nechce eye rolling smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Vaření z dýní

    Datum: 29.10.2012 20:13
     

    Anavi jde to fakt lehce! taky máme diky Peefce velikou úrodu flower smiley akorát flower smileyje prvně musíš předpěstovat doma v kelímku a pak až dát na kompost...

     
  • Status: expert

    Re: Vaření z dýní

    Datum: 13.12.2012 16:20
     

    Já miluji "bramborák" z dýně thumbs down

     
  • Autor: SaraB
    Status: nováček

    Re: Vaření z dýní

    Datum: 15.02.2013 17:35
     

    Dýňová polévka je teď taky moje nejoblíbenější, škoda, že v ní je tolik smetany...

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vaření z dýní

    Datum: 18.02.2013 15:05
     

    Saro, já do polévky z dýně smetanu nedávám, až při podávání si tam dám lžíci zakysanky (pokud nechceš, tak ji tam dávat nemusíš vůbec).

     
Stránky:  123 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.