pátek 19. dubna, 16:51 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Vaření
hodnocení: 4.90
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: SPIKE
Status: expert

VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

Datum: 02.02.2014 10:47
 

Zakládám tuhle diskuzi, abychom poznatky o škodlivinách ve stravě, nebo naopak nápady, jak vařit zdravěji, měli pěkně na jednom místě

 

 

CÍLEM POTRAVINÁŘSKÉHO PRŮMYSLU JE ZISK, NIKOLI ZDRAVÍ ČLOVĚKA.

 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil SPIKE (10.04.2014 00:26)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 11
  • Status: expert

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 29.06.2014 12:15
     

    [www.bratilicious.com]

    Velice zajímavé a k vážnému přemýšlení, jak nás opinkávají.

     
  • Autor: Reklama

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 01.07.2014 16:37
     

    Jájo, já v bláhové naději bebe kupuju vnučkám. No asi je to menší zlo, než jiné sladkosti, ale že bych tím nějak vylepšovala jejich stravování, tak to podle článku (a docela tomu věřím) vůbec ne.

     

    Včera jsem četla v Receptáři, kam píše léčitel Zajíček, jak nezdravé jsou nenasycené tuky (tedy ty, co nám tak moc doporučují) pro štítnou žlázu. Opět tam píše to, co by nám poradil selský rozum, kdybychom mu naslouchali - jíst tuky kvalitní (máslo, olivový olej a dokonce doporučuje kokosový olej), ale v rozumném množství.

     
  • Status: expert

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 01.07.2014 17:29
     

    Já nemažu vůbec, pravé máslo se mi hnusí, brrr já milovala margaríny:-(. Máslo pozřu jen v několika jídlech, namazané ne. Tak nemažu nic. Hele a houby mi to je platné cholesterol vysoký, a kila dolů taky prd. Jo a cholesterol mi pomrvila lekárnice, dala mi místo léku na ch. lék na překyselení žaludku a po 1/4 roce doktopr padal ze židle, nad výsledky z laborky. A já doma koukla pořádně na léky a na net a málem jsem se vyvrátila taky. Bylo to obojí nějaké Apo a měly léky stejný obal :-( angry smiley angry smiley angry smiley. No a pak si jednu nedej, že?

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 01.07.2014 19:03
     

    Moje máma začala držet nemastnou dietu kvůli zánětu slinivky a od té doby má vysoký cholesterol. angry smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 01.07.2014 22:01
     

    Můj mužskej má velice rád všechno tučné - zdravé bílé maso - špek, bůček, kvanta uzeného (i když domácího), klobásy a podobné by mohl jíst stále, maže si chleba stylem sádlo nebo máslo s chlebem a cholesterol mizivý. Máme známou, která se celý život stravuje velice dietně a cholesterol stále vysoký. Takže - v jídle to si tak úplně nebude.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 02.07.2014 21:33
     

    18 důvodů, proč pít vodu s citrónem

    Proč pít vodu s citrónemCitróny jsou citrusové plody, které jsou bohatým zdrojem živin, jako je vápník, draslík, vitamin C, obsahují také stopy železa a vitamínu A. Mají antiseptické a antibakteriální vlastnosti a neutralizují naše vnitřní prostředí. To znamená, že pomáhají na překyselení organismu.

    Teplá voda s citrónem slouží jako dokonalý nápoj na začátku dne.

    Pomáhá trávení, rozběhne metabolismus, čistí organismus a krev od odpadních látek z těla. Zabraňuje problémům se zácpou a průjmem (zajišťuje dobrou funkci střev). Kvůli vysokému obsahu draslíku slouží lidem s onemocněním srdce. Je také velkým pomocníkem při snižování váhy.

    18 důvodů, proč pít vodu s citrónem

    Citrón je vynikajícím a bohatým zdrojem vitamínu C, je to základní živina, která chrání tělo před nedostatky imunitního systému Citróny obsahují pektin (vlákninu), která je velmi prospěšná pro zdraví tlustého střeva, a také má silný antibakteriální účinek Vyrovnává pH v těle, odkyseluje organismus Teplá citronová šťáva po ránu napomáhá odplavování toxinů Pomáhá trávení a podporuje tvorbu žluči Je také výborným zdrojem kyseliny citrónové, draslíku, vápníku, fosforu a hořčíku Pomáhá zabránit růstu a množení patogenních bakterií, které způsobují infekce a nemoci Pomáhá snížit bolest a zánět kloubů a kolenou (rozpouští kyselinu močovou) Obsah draslíku v citrónu pomáhá vyživovat mozek a nervové buňky Posiluje játra tím, že poskytuje energii do jaterních enzymů Pomáhá vyrovnat hladinu vápníku a kyslíku v játrech V případě pálení žáhy sklenice koncentrované citronové šťávy může výrazně dodat úlevu Je obrovským přínos pro pokožku a zabraňuje tvorbě vrásek a akné Pomáhá udržovat zdravé oči Citrón je nápomocný při výrobě trávicích šťáv Citronová šťáva pomáhá doplňovat tělesné soli, zejména po namáhavém cvičení Napomáhá hubnutí Zabraňuje zadržování vody v těle

    TIP: Každé ráno vymačkejte půlku citrónu do převařené teplé (ne horké) vody. Tento nápoj pijte teplý před snídaní. Čistá citrónová šťáva může u citlivějších osob způsobovat citlivost zubů, je dobré ji tedy ředit vodou.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 07.07.2014 21:41
     

    Tohle není o vaření, ani o jídle, ale o životě jako takovém, takže myslím, že to sem tematicky docela zapadá. [vimeo.com]

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 08.07.2014 17:19
     
    10448766_473489166119579_4218322690952847748_n.jpg

    Pro lidský organismus je udržení přesného pH krve otázkou života či smrti (doslova!) Ideální hodnota pH krve je 7, 4 a pohybuje se v nepatrném rozmezí od 7,35 do 7,45. To znamená, že krev musí být neustále lehce zásaditá. Tělo tedy musí nepřetržitě a za KAŽDOU CENU udržet pH v nepatrném rozptylu uvnitř těchto hraničních hodnot, jinak umíráme.

    Proč jsou slova „ZA KAŽDOU CENU“ zvýrazněna?

    Když tělu znesnadníme udržení přesného pH krve, tou cenou, kterou platíme, je naše zdraví. Tělo prostě musí obětovat část sama sebe (níže popsanou demineralizací), jen aby se udrželo na živu - v rozmezí hodnot pH 7,35 – 7,45.

    Čím vším tělo překyselujeme:

    Především naším „moderním“ přesněji řečeno sebevražedným jídelníčkem. Leckde na internetu najdete podrobnější seznamy, které potraviny jsou kyselinotvorné, které jsou neutrální a které jsou naopak zásadotvorné. Úmyslně se píše „kyselinotvorné“ a „zásadotvorné“ a nikoliv kyselé či zásadité, protože samotná chuť potraviny není rozhodující. Pro příklad - citron chutná kysele a přesto je to potravina, která tělu pomáhá udržet zásaditější (zdravější) vnitřní prostředí.

    Nejnebezpečnější kyselinotvorné potraviny jsou maso, cukr a alkohol.

    Maso je dvojnásob nebezpečné proto, že kromě samotného překyselení zanáší organismus ještě tzv. purinovými metabolity, které jsou také schopny vyvolat různá nebezpečná a bolestivá doživotní onemocnění.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (08.07.2014 17:21)
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 08.07.2014 17:32
     

    Věruš, dobrý přehled thumbs down

    Dám odkaz na větší obrázek

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Majka (08.07.2014 17:33)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 08.07.2014 17:36
     

    Dík flower smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 10.07.2014 07:49
     

    zkuste si přečíst tohle [www.email.cz]

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 11.07.2014 08:15
     

    Hledáte ve svém okolí zdroj pitné pramenité vody? Tady je mapa studánek a pramenů.

     

    [www.estudanky.eu]

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 11.07.2014 13:25
     

    [delamesitosami.cz] zajímavé flower smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 14.07.2014 11:24
     


    jájo, stejně je zajímavé, jak to máme každý jinak smiling smiley. Po mase je mi těžko, nemusím ho, v létě se do něj vyloženě nutím. ale to už jsem tady psala mockrát. Třeba teď mám v lednici naložené jogurtové řízky (kuřecí řízky, co se naloží do jogurtem se solí a kari) a na ty se vyloženě těším. Obalím v lupínkách, udělám si k tomu bramborovou kaši a budu mít do práce oběd. Ale že bych to musela denně? To určitě ne. Tento týden mám menu - květák s bramborem, cuketový guláš (cuketa na cibulce, zaprášená sladkou paprikou) s těstovinami a cuketový prejt (cuketa s trochou mletého masa upečená na plechu, krájí se na takové kostky), k tomu asi brambory nebo kaše. A pak ty jogurtové řízky. k večeři střídám okurku s kefírem a rajčata s mozzarelou a bazalkou smiling smiley, nic jiného. A jinak si nedovedu představit.

    jaja99 napsal(a):

    Holky kdybych na to měla :-) jím jen maso a zeleninu, to by si bylo a fakt bych kašlala na všechny předpisy. Když jím dost masa cítím se skvěle, ale jak si dám dietu a jím s rozumem tak se klepu a nemám elán, jsem úplně down. Já bych nemohla být vegetarián i když mi to opravdu chutná, zhebla bych někde v příkopě slabostí.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 14.07.2014 11:34
     

    Ani jednu z věcí, co tam o nich píšou, jsem v životě nekoupila. Kinder mléčný řez - na něj mám úplnou averzi a úpím, když vidím, jak to někdo hází do košíku thumbs up

     

    jaja99 napsal(a):

    [www.bratilicious.com]

    Velice zajímavé a k vážnému přemýšlení, jak nás opinkávají.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.