sobota 20. dubna, 03:48 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Vaření
hodnocení: 4.90
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: SPIKE
Status: expert

VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

Datum: 02.02.2014 10:47
 

Zakládám tuhle diskuzi, abychom poznatky o škodlivinách ve stravě, nebo naopak nápady, jak vařit zdravěji, měli pěkně na jednom místě

 

 

CÍLEM POTRAVINÁŘSKÉHO PRŮMYSLU JE ZISK, NIKOLI ZDRAVÍ ČLOVĚKA.

 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil SPIKE (10.04.2014 00:26)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 11
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 16.09.2015 12:26
     

    A nějaké na zklidnění a odpočinek by nebyly? grinning smiley

    Tohle všechno jím a mám ráda, ale že by to mělo nějaký pozitivní vliv na můj pracovní výkon, to zrovna nepozoruju. Možná bych bez toho byla úplně zlenošená. winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 26.10.2015 18:56
     
    12182633_10205189723402441_7485946559654721570_o.jpg
    Další fotografie:

    1. Indonéské Borneo...třetí největší ostrov na světě byl ještě v 50. letech 20. století celý pokryt tropickými deštnými lesy starými 140 milionů let, složenými z 3000 druhů stromů a 15000 druhů rostlin. Tento unikátní ekosystém zastává vzhledem k tvorbě kyslíku nezastupitelnou funkci plic světa a vytváří trvale vlhké prostředí dosahující 100%.


    2. Naleznete zde širokou škálu přírodních léčiv a zdrojů léků. V pralesních řekách žije 440 druhů ryb, v korunách stromů létá 420 druhů ptactva, zdejší prales je domovinou na 105 druhů plazů a tisíců druhů bezobratlých.


    3. Ze 221 druhů suchozemských savců je většina endemická a nikde jinde na světě je nenaleznete. Takovým druhem je například orangutan bornejský zapsaný na červeném seznamu ohrožených zvířat.
    4. Proč to zde ale píšu? Protože se někdo rozhodl nám toto všechno zničit. Celý ostrov je v těchto měsících zahalen dýmem z vypalování deštných pralesů....
    5. Tropické lesy rostou na velmi neúrodné půdě a jejich bohatství je obsažené právě ve stromech... Poté, co je prales vypálen, dojde k rychlé půdní erozi a živiny obsažené ve stromech se vyplaví.



     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 26.10.2015 19:00
     
    12187689_10205189725002481_3535728444410317566_n.jpg
    Další fotografie:

    1. Proč se někdo rozhodl celé toto přírodní bohatství spálit?


    2. Odpověď je jednoduchá a zřejmá - kvůli bohatství penežnímu. A to mu zaručí tato rostlina - palma olejná. Na místě vypálených pralesů vznikají nekonečné plantáže této monokultury jediného druhu palmy původem z Afriky.

     

    3. Olejná palma, nesoucí příznačný název, se pěstuje pro svá jádra obsahující rostlinný olej - ve složení výrobků uváděn jako palmový či palmojádrový olej. Tento olej obsahuje vysoké procento nezdravých mastných kyselin a žádné nenasycené, které jsou naopak zdraví prospěšné.


    4. O tom, jakých katastrofálních rozměrů momentálně požáry na Borneu dosahují, jsme se přesvědčili z letadla. Tyto záběru jsem nafotila přes hustý dým z výšky 8 kilometrů...


    5. Důsledek vypalování - na Borneu neexistuje slunce.....




     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 26.10.2015 19:03
     
    11140197_10205189723282438_7519072264418636695_n.jpg
    Další fotografie:
    1. Vzhledem k tomu, že olejné korporace využily dlouhého období sucha (v tuto dobu již mělo na Borneu dávno pršet), bude rychlost odlesnění daleko rychlejší, než do dosud předpokládalo, a zelenou barvu na poslední mapce ještě umažeme...






    2. Důvod, proč se tento nejzrůdnější environmentální zločin 21. století děje - PALMOVÝ OLEJ - mimo jiné velmi nezdravá potravinová složka (resp. náhražka) většiny trvanlivých potravin i kosmetiky, které naleznete na pultech našich supermarketů. Třetina indonéské produkce míří do evropských obchodních řetězců. Čtěte prosím složení výrobků, které používáte a nekupujte palmový olej! Přímo tak podporujete devastaci tropických deštných lesů a v důsledku narušení celého světového klimatu. Díky všem, kteří se o tuto problematiku zajímají a není jim to jedno. I když tu katastrofu nevidíte na vlastní oči (a řeknu vám, že je to otřesný pohled a šok, ze kterého se budu ještě dlouho vzpamatovávat), tak vězte, že se týká nás všech... Více fundovanějších informací naleznete např. na stránkách Koalice proti palmovému oleji -[stoppalmovemuoleji.cz]



















     
  • Autor: JaniV
    Status:

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 26.10.2015 19:33
     

    Dnes jsem se v Lidlu dívala na nabídku Italského týdne-téměř vše,co jsem vzala do ruky,mělo ve složení palmový olej.Je to fakt katastrofa,která bohužel moc lidí nezajímá-neviděla jsem nikoho,kdo by brejlil na složení ...

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 26.10.2015 19:36
     

    Ono snad dnes není skoro nic, co palmový olej neobsahuje. thumbs up

     
  • Status: expert

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 26.10.2015 22:43
     

    Já už nekupuju jediné sušenky nebo oplatky, regálů jež míjím v obchodě přibývá angry smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 27.10.2015 08:53
     

    No já to mám podobně. Děsí mě i ta dlouhá trvanlivost sad smiley . Základní potraviny ustupují do pozadí a upřednostňují se "výrobky"

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 27.10.2015 13:49
     

    Je to děs, cpou to do všeho, chtěla jsem nějakou čokoládu, vzala jsem do ruky Orion, říkám si, to je zaručená kvalitní značka - a fuj, taky mají všude palmový olej - v čokoládě na vaření, v ledových kaštanech - nakonec jsem vzala Carlu -ta jediná byla z kakaového másla

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 27.11.2015 08:58
     

    Taky k zamyšlení [www.novinky.cz]

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 27.11.2015 17:09
     
    obraz1562.jpg

    Děvčata, když jsem tohle viděla, tak jsem to zblajzla a vůbec mi nevadilo, jestli škodí grinning smiley grinning smiley , no vidíte tu míru a to vše za 15 kč, vozí syn z Plzně. No nekup to winking smiley.

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 27.11.2015 18:50
     

    Tak nějaký ten jedík si vobčas lupnout musíme. To je jako votužování.

    Znáte to, ne, z Angeliky.. jak ji Geofrey nutil pojídat v mikroskopických dávkách ty v Louvre a Versailles populární otravovací látky, a ony ji pak vůbec nezmákly. smoking smiley

    PS. Jó, Angelika, ta je vůbec plná životních mouder. Leckdo si myslí, romantický brak, ale já odtamtud cituji, co jsem ji v mládí přelouskala.

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 27.11.2015 23:16
     

    V rámci otužování zítra dělám bramborák (cmundu) mls smiley . Mám ho rád i druhej den studenej mls smiley . Děti (30 a 26) nepřijedou tak si dáme cmundu a pivko, no a možná po obídku i zdřímneme smiling smiley jen tak na jedno očko.

    Je tam zbytek husího sádla, trošku lovečáku a i jedno jablíčko do něj nastrouhám. mls smiley

    Jinak palmový olej sleduji a snažím se mu vyhýbat. Se-ou (serou) ho do všeho - skoro. Prachy, prachy, prachy. thumbs up

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 28.11.2015 09:39
     

    Hani, je to tak, jenom to moudro tam musíme umět najít smiling smiley .

    Taku jsem ráda, že jsi mě v tom nenechal, tak se pěkně otužuj, ale s mírou, jo? winking smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 05.01.2016 12:54
     

    dovolila bych si k ekologické kalamitě způsobené výrobou palmového oleje poznamenat, že pěstování řepky, ať na jedlý olej nebo do bionafty, je taky poněkud kalamitou, jenom to není takové drama - půda vyčerpaná pořád stejnou plodinou, půda a spodní voda zaneřáděná postřiky, populace zvěře i jiných zvířat ve velmi špatné kondici (typicky srnčí). Dotace jsou peklo.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.