pátek 19. dubna, 02:58 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Vánoční štola

Datum: 11.12.2010 11:53
 

Pečete některá?

Našla jsem jeden recept, chci vyzkoušet, ráda porovnám s vašimi recepty.

 

[vanoce-silvestr.cz]

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 17 z 19
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánoční štola

    Datum: 20.12.2013 09:42
     

    Kolegyně zase dělala tu falešnou, tvarohovou, byla výborná thumbs down mls smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vánoční štola

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vánoční štola

    Datum: 20.12.2013 09:53
     

    edu. grinning smiley

    Já se na ni vždycky chystám a chystám..., až zjistím, že už je na ni pozdě.

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Vánoční štola

    Datum: 20.12.2013 09:56
     
    dscn5568.jpg
    Další fotografie:

    Já jsem je opět dělal tyto falešné, dával jsem fota do pečeného.Dám fota tedy ještě sem. Jsou suprové,ale musím se mírnit s tím vrchním posypem mouč. cukru, je to dost sladké potom.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Vánoční štola

    Datum: 20.12.2013 12:37
     

    ......Fando tu tvarohovou budu dělat kaké a štrůdl, mamka chce také jeden, ja na něj na Vánoce zvyklá a v Domově jim ho neudělají, říká

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Vánoční štola

    Datum: 20.12.2013 12:45
     

    V pondělí jsi jdu k matce pro naložené zelí na kachničku, pro vánočku, cukroví, štrůdl, ale hlavně pro bramorový salát. Matka všera volala že jí dělala taky a povedla se jí.Já už z jedné mám půlku. grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánoční štola

    Datum: 20.12.2013 13:11
     

    Františku, po Štědrém dnu plánuju taky kachničku (mám domácí od kolegy) a k tomu jájinčiny bramborové knedlíky a červené a bílé zelí. Základ je: Nezapomenout kachnu v práci v mražáku! grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vánoční štola

    Datum: 20.12.2013 13:34
     

    Domácí kachničky mám dvě a jsou velké, jako husy grinning smiley Taky jí plánuju na druhý svátek - asi

    Štoly letos nemám. Budou jen vánočky a štrůdl

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Vánoční štola

    Datum: 20.12.2013 14:15
     

    U mě budou vánoce se všema z rodiny i s rozbalováním dárků 29.12., a aby bylo pro všechny, tak taky mám raději kachny dvě.Nejmpadší jí nejí, tak mám grilované kuře, nebo uzenou plec.

     
  • Autor: JitkaU2
    Status:

    Re: Vánoční štola

    Datum: 19.12.2016 18:45
     

    Ahooj všem smiling smiley tak jsem zase letos pekla štolu až teď o víkendu - zase pozdě stydlin smiley Letos jsem už byla poučená a z Drahuščina receptu jsem udělala 4 štoly. (nechtěla jsem jen 2 obříky) Kynula jsem je na pečicím papíru a před pečením jsem ten papír nahoře secvakala sešívačkou na 3 místech, aby se jako obvykle nemohly tolik rozjet do stran - myslím, že to trochu pomohlo, prostě jsem je pekla v "rukávu". Ale před koncem pečení to chce asi roztrhnout, nahoře byly světlejší...kdy je načnu, nevím grinning smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vánoční štola

    Datum: 19.12.2016 19:40
     

    Jitko , načni hned - grinning smiley mls smiley já už jsem z chlebíčků dost ukrojila. už mají zkrácenou verzi stydlin smiley

     
  • Status: expert

    Re: Vánoční štola

    Datum: 19.12.2016 20:17
     

    Kaaj, já je ještě nezkontrolovala od prvního nakrojení.

     
  • Autor: JitkaU2
    Status:

    Re: Vánoční štola

    Datum: 20.12.2016 09:36
     

    Kajo, ony se musejí rozležet, aby koření v nich se řádně rozvonělo. A musí se nakrojit až po půlnoční mši...prý podle pověry tedy :-)

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Vánoční štola

    Datum: 20.12.2016 09:52
     

    koupím si koření a všechno potřebné a zkusím je zadělat. Na vánoce nebudou, ale budou pak, to nevadí grinning smiley

    jen mi teda moc nejde na rozum, že se to nezkazí, nezplesniví, neztvrdne....nevím, je v tom droždí, máslo...

    no zkusím to a uvidím. Vyhodit to můžu dycky winking smiley

     
  • Autor: JitkaU2
    Status:

    Re: Vánoční štola

    Datum: 20.12.2016 10:10
     

    thumbs down to mi taky nejde na rozum, ale možná proto, že tam je hodně tuku,. ale fakt se nezkazí, krájí se pak na tenké plátečky, ne jako vánočka. U nás zatím všem chutnalo moc.

    edit:

    dala jsem míň droždí - asi 1,5 kostičky (se slonem) a vykynula v pohodě. Nakonec jsme do másla na potírání přilila trošku rumu, jako se potírají svatební koláčky. Tak uvidíme! spinning smiley sticking its tongue out

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil JitkaU2 (20.12.2016 10:14)
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Vánoční štola

    Datum: 20.12.2016 10:25
     

    A obalená v hroznovém cukru je přímo skvělá mls smiley . Jenže u nás ji má rád jen Mirek a já, nepeču. Přidávám hodně kandovaného a sušeného ovoce do vánoční vánočky - je to tedy takový kočkopes stydlin smiley , kompromis, aby chutnalo všem.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.