čtvrtek 28. března, 15:14 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Status: nováček
Výsledné hodnocení: 5

Vanocni kaktus

Datum: 14.01.2012 15:16
 

Dobrý den, prosím chci se zeptat, zda je vánoční kaktus jedovatý. Miniprase mi jeden menší sežral tak jestli mám alarmovat veterináře. Děkuji Martina



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 21
  • Autor: kocka1952
    Status:

    Re: Vanocni kaktus

    Datum: 24.10.2018 13:17
     

    Ne nebyl byl v polostínu na verandy u otevřeného okna sluníčko měl tak 20 minut večer Majka

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vanocni kaktus

     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Vanocni kaktus

    Datum: 24.10.2018 18:08
     
    dscn4389.jpg

    v plné kráse. Přendala jsem ho na místo, kde ho stále vidím a nic neopadalo.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Vanocni kaktus

    Datum: 24.10.2018 19:13
     
    44679896_777312312606293_6094702122241097728_n.jpg

    Taky ho mám opoupatovanej, jestli to všechno vykvete, bude to paráda. thumbs down

     
  • Autor: kocka1952
    Status:

    Re: Vanocni kaktus

    Datum: 25.10.2018 09:22
     

    Super krásné fialový nemám jen bílý a růžový už taky nasadily poupata hurá Majka

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Vanocni kaktus

    Datum: 26.10.2018 08:16
     

    Krásné, já je měla letos doma a mám pocit, že ještě žádná poupata nenasazují. sad smiley

     
  • Autor: Berticka
    Status:

    Re: Vanocni kaktus

    Datum: 26.10.2018 11:10
     

    Kiko já je vždycky umořila....jen jednou mi vykvetl doma kaktus jedním kvítkem. Letos jsem si nechala poradit, flákla je ven a teď jsem v úžasu jak jsou obalené květy a jak zesílili. Pokvetou snad do týdne.

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Vanocni kaktus

    Datum: 26.10.2018 11:33
     

    No, tak teď už je dávat ven nebudu smoking smiley Ne, vážně, letos ven nešly, není kam, všude bordel ze stavby, ale příští rok je zkusím taky vyhodit.

    Četla jsem, že potřebují k nasazení období nezalévání, ale já jsem na ně neměla čas letos vůbec, byly na suchu pořád, tak je občas zaleju i teď, jak si zrovna vzpomenu. Tak nevím, jestli z toho nejsou zmatené. winking smiley Vloni mi hezky kvetly, ale mám pocit, že jindy.

     
  • Status: expert

    Re: Vanocni kaktus

    Datum: 26.10.2018 22:08
     

    Kiko. letnění jim určitě prospěje. A co se týče doby kvetení jsou úplně nevyzpytatelné. smiling smiley

     
  • Autor: kocka1952
    Status:

    Re: Vanocni kaktus

    Datum: 27.10.2018 09:11
     
    img_20181027_085332.jpg
    Další fotografie:

    Ahoj bdichni. Tak tohle je ta růžová chudinka co má ty puchýře na listech a ten bílý ten je nemá oba stáli na stejném místě zdraví Majka

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Vanocni kaktus

    Datum: 27.10.2018 10:28
     
    dscn8263.jpg

    Fotka stará, moc jsem to nefotila.

    Vánoční kaktusy zatím nasazeno nemají, vždy to stihly do vánoc, tak to snad letos neporuší. Ven je nedávám, mám je na schodišti, hlavně potřebují před kvetením období chladu.

    Ty puchýře na listech bych řekla, že jsou od sluníčka popálené. I když jsou na stejném místě, tak záleží na umístění na parapetu, úhel svícení sluníčka. Můžu se mýlit. winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Vanocni kaktus

    Datum: 27.10.2018 13:04
     

    Já už je mám napučené. Musím je konečně zastěhovat. Ale řekla bych jako Alena, že by se mohlo jednat o popálení sluníčkem. I to zčervenání. Mají to od sluníčka anebo když je přelíznou mrazíky.

     
  • Status: expert

    Re: Vanocni kaktus

    Datum: 27.10.2018 19:01
     
    v.k..jpg

    Letos zjara jsem je přesadila a vystrčila ven.Docela jim to prospělo. Dneska jsem se konečně dostala k umytí oken ve své ložnici, spíš botanickém kouktku a nastěhovala je domů. Skoro všechny jsou takhle opupínkované, některé mají poupata menší. Na Vánoce bude odkvetlo. Taky jsem hned zavěsila vánoční svícení na okna. Přes kytky se tam pak blbě leze a poslouchám miliony průpovídek. eye rolling smiley Tentokrát jsem to vychytala, řeči byly stejně ale o něco méně.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Vanocni kaktus

    Datum: 27.10.2018 19:17
     

    Já už je mám doma asi týden,červený má docela velký poupata a fialový klasický zatím nic moc.Ještě mám malý bílý,zatím má jedno malinký poupě.

     
  • Autor: kocka1952
    Status:

    Re: Vanocni kaktus

    Datum: 27.10.2018 20:16
     

    Ahoj Alenko možné to je že pod nějakým úhlem je sluníčko spálilo přesto vidíš sama ze květy nasadil tak snad i vykvete už se těším Majka

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.