pátek 29. března, 00:20 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Šikovné ručičky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Šikovné ručičky
Diskutujte! Tvoříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: pavl23
Status: nováček
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Vánoční dekorace

Datum: 03.11.2006 10:58
 

Ahoj,

 

už máte připravené nějaké Vánoční dekorace?

Pochlubte se...

Já letos nějak nemůžu chytit inspiraci...

 

díky smiling smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 15
  • Status: expert

    Re: Vánoční dekorace

    Datum: 16.12.2018 20:01
     
    v.d..jpg
    Další fotografie:

    Spike, taky jsem to někde podobně četla. Dokonce tam psali i jak se mají svíčky zapalovat. Jestli zleva doprava nebo obráceně. To mi zase rychle vypadlo z hlavy. grinning smiley

    Na předčasnou oslavu dovezla mladá svícen. Na ten dojde až na skutečně Štědrý den.Proti pravidlům to bude najednou. S tlačenými perníčky jsem nějak moc nevěděla, jak využít. Nakonec jsem použila jako ozdobu misky na ovoce.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vánoční dekorace

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vánoční dekorace

    Datum: 16.12.2018 20:10
     

    Regino, tak jsem to dohledala. Svíce se zapalují proti směru hodinových ručiček (a já zapalovala přesně naopak eye rolling smiley ).

    Ta miska na ovoce je moc pěkná. thumbs down

     

    To následující povídání tady už určitě někde je, ale myslím, že opakování neuškodí, když je to právě aktuální.

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil SPIKE (16.12.2018 20:14)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vánoční dekorace

    Datum: 16.12.2018 20:10
     
    46689617_2190570597876707_6800106829381632000_n.jpg

    ADVENT

    Jelikož se blíží adventní čas, tak jsem se rozhodla vám sem vložit něco málo z tradic, které se k Adventu vztahují. Je jedno, zda jej vnímáte čistě křesťansky, tzn. se vším, co vám k tomuto hlásá Církev, anebo si tento čas upravujete podle sebe. Advent se vždy vztahuje k měsíci prosinci a ten je posledním měsícem roku. Je to tedy doba, kdy rozjímáme, bilancujeme, vzpomínáme na to, co nám daný rok přinesl, děkujeme za vše, co nás posunulo dál a připravujeme se na období zimy, která vždy značí klid, spánek, pokoj a hlavně zakončení roku. Já mám Advent ráda už kvůli tomu zakončování, protože rok vnímám jako koloběh, který vždy musí někde skončit, aby mohl zároveň i někde začít.

    Nejtypičtějším symbolem Adventu je právě adventní věnec. Věnec, jak už jsem tu mnohokráte psala, je vlastně kruh značící kolo osudu, koloběh všeho dění, všech zážitků, skutků, ale i Slunce, které je symbolem života, světla, tepla a úrody. Ten "správný" adventní věnec by měl být tedy kulatý a měl by mít vždy čtyři svíčky poskládané do čtverce: jelikož symbolizují kříž = světové strany, čtyři roční období, čtyři živly. (Křesťané ještě mívají na věnci pátou svíčku, bílou, za Ježíše Krista.)

    Každou adventní neděli se pak tyto svíce zapalují proti směru hodinových ručiček. První adventní neděli, která letos připadá na druhý prosinec, se říká "Železná". Je to neděle, kdy bychom si měli vzpomenout na to, kým jsme, z jaké země pocházíme, z jakého kraje jsme vzešli, do jaké rodiny patříme a s kým nás pojí naše kořeny. Je to čas předků a vzdávání holdu právě jim, díky nimž tu můžeme vlastně být. První svíčka, která by měla být fialová, se zapaluje za Naději, za naději pro naši zem, naše rody, za naše potomky a za to, co tu po sobě zanecháváme - nejen jako lidstvo, ale hlavně jako jednotlivci.

    Druhá adventní neděle 9. 12. 2018 se nazývá "Bronzová" a i při ní se zapaluje svíčka fialová, tentokráte za Mír. Za mír v naší zemi, za mír v rodině, ve vztazích, za mír v duši, za mír v ostatních zemích světa, ve kterých stále ještě přetrvává hladomor, bída, kde lidé nemají základní suroviny pro přežití, kde jsou podmínky ve zdravotnictví a dost často i neexistující školství a vzdělávání či možnosti cestování a poznávání pro nás nemyslitelné. Druhou svíci tedy zapalujte s vírou v Mír, ve zlepšení situace, v probuzení lidí a vlád, které by měly jako hlavní pochopit, že válčení nikam nevede a že by spíše měly hledat způsoby, jak rozdíly mezi jednotlivými zeměmi setřít. Nezapomínejte ale při tom ani na mír ve svých duších, na klid a vyrovnání se, na utišení emocí, zbytečných myšlenkových pochodů, zbytečného strachování se a stresu.

    Třetí adventní neděle je "Stříbrná" a letos padá na prosinec šestnáctý. Tato neděle patří vztahům rodinným, přátelským, kolegiálním, ale i sousedským a vztahům všeobecně se všemi lidmi, protože všechno a všichni se vším souvisí a tvoří jeden celek. Tuto neděli zapalujeme svíčku třetí, která by měla být růžová, jež je barvou lásky a přátelství, a děkujeme svým partnerům a partnerkám, dětem, kamarádům a kamarádkám, známým, sousedům, kolegům v práci, šéfům a šéfkám za to, že jsou naší součástí, že nás - ač o tom mnohdy neví - posouvají, učí, utvářejí. Nezapomeňte si v tento čas vzpomenout na všechny vztahy, i na ty bývalé, protože i ty vás utvářely a jak jsem psala před pár dny - i ty jsou vaší součástí, byť už jsou dávno minulostí. Třetí svíce tedy patří Lásce a lidem, které máme či jsme někdy měli v srdci. Je to ale i svíce každého jednoho z nás, protože láska a přátelství či vztah vůči sobě samým, utváří do značné míry náš osud, tudíž bychom si v tento čas měli poděkovat i sami sobě za vše, čím jsme si v daný rok prošli, za vše, co jsme dokázali, za to, kam nás to posunulo, protože o posun jde ve výsledku vždycky. Nezapomínejte si připomenout a klidně i nahlas vyjmenovat, za co všechno jste na sebe pyšní a hrdí, co všechno umíte, v čem vyčníváte, v co u sebe věříte. Projděte si své dokonalosti i nedokonalosti, protože jste stvořeni nejen ze světla, ale i z temnoty a jedině tehdy, když přijmete obé, můžete se směle přijmout v celistvosti a najít tak cestu k sobě samým, k sebelásce, k sebevědomí, k sebedůvěře. Nic není jenom bílé, musí vždy existovat i protiklad, myslete na to, až si budete vyjmenovávat své vlastnosti a taky na to, že jedině protiklady vás mohou držet v rovnováze a zajistit, abyste se nerozpadli.

    Poslední adventní neděle (23. 12. 2018) se jmenuje "Zlatá" a zapaluje se při ní opět svíce fialová. O této neděli se uctívá a děkuje všem nadpozemským bytostem, andělům, vílám, Vesmíru či Bohu, živlům Ohně, Vody, Vzduchu a Země, děkuje se strážnému anděli za jeho věrnost, úsilí a lásku a zároveň se tento čas věnuje vnitřním touhám, modlitbám, meditaci či vysíláním skrytých přání a plánů do Vesmíru či k Bohu.

    Barvami celého adventního času by měly být červená, která značí krev tedy život, zelená, jež je spjata se zdravím a hojností a pak barvy fialová, což je "nejduchovnější" barva ze všech, a růžová, jež vždy značí lásku a přátelství.

    Ať už vy sami vnímáte Advent jakkoli, nezapomínejte, že je to hlavně čas zakončování, loučení se, rozjímání a klidu, ale já jej vnímám i jako čas pomoci druhým a vlastnímu růstu v toleranci vůči všemu živému. Mějte proto oči na stopkách, zdali se ve vašem okolí nevyskytuje někdo, kdo by ocenil váš úsměv, vašich třicet minut času nad kávou, malou pozornost, kterou by jinak nečekal. Dělejte věci spontánně, vhoďte bezdomovci do zmrzlých rukou stovku, zatancujte si jen tak v ulicích, kupte si jen tak nějakou blbost, kterou pak zcela spontánně vrazíte stařence na zastávce autobusu do dlaní. Uvidíte život v jiných barvách, pocítíte vjemy, které vás zatím obloukem obcházely a zahřejete svou duši víc než jen přeslazeným punčem na vánočních trzích.

    Morgana

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Vánoční dekorace

    Datum: 16.12.2018 20:11
     

    Regi to je super nápad a vypadá to moc pěkně thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Vánoční dekorace

    Datum: 16.12.2018 20:34
     

    Spike, přesně tenhle odkaz jsem četla. Podle Morgany si pamatuju. smiling smiley

    Kordulko, dík. Ono já nakonec ani nevím, jak ta miska nebo co to bylo vlastně, původně vypadalo. Je to nějaká hrabárna. Torzo. Obroučka vlastně dno, je tam kovový kříž. Dno jsem nahradila talířem. Někdy používám i na převislé kytky. Ale asi to nějakou spojitost s ovocem mělo. Na obroučce je motiv ovoce.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Vánoční dekorace

    Datum: 16.12.2018 22:11
     

    [www.jaksetodela.cz]

    našla jsem návod na ty papírové ozdoby

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Vánoční dekorace

    Datum: 17.12.2018 21:09
     
    dsc09707.jpg

    Napadlo mě zužitkovat formičky,kterých mám hodně a už nepouživám. Pořádně vyčistila a pak týden čekala než se provrtají. Pár jsem jich přidala na chodbu do výzdoby.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Vánoční dekorace

    Datum: 17.12.2018 21:26
     

    přesně ty samé mám i já. Používám na pracny. thumbs down

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vánoční dekorace

    Datum: 18.12.2018 06:51
     
    dscn1565.jpg

    ozdobila jsem si starý košík . - winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Vánoční dekorace

    Datum: 18.12.2018 08:37
     

    Kaaj, Aleno povedlo se. thumbs down thumbs down

    Když vidím u Kaaj toho paroháče na košíku, vzpomněla jsem si, že jsem někde viděla využité i při tvorbě jakoby krajinky na vánoční věnec nebo svícen. Já si uložila z té série jiný, taky se zvířaty. Pro odlehčení, že někdy vyzkouším něco mimo klasiku.Letos už to nestihnu. Ale inspirace pro příští rok. grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vánoční dekorace

    Datum: 18.12.2018 20:03
     

     


    Přeji vám všem krásné a pohodové adventní dny a žádné padání na ústa pod tíhou

    toho,co jste si sami na sebe naložili stihnout do

    Štědrého dne.

    Pamatujte na slova jedné moudré paní doktorky :

    Domácnost má být tak čistá, aby byla zdravá

    a tak špinavá, aby byla šťastná!

    Dejte si občas nohy na stůl, do ruky hrnek se "svařákem" nebo kávou, nedělejte vůbec nic alespoň 1/2 hod. a myslete třeba na zasněžený les.

    Uvidíte jak se zklidníte, uvolníte a nebude už vadit ani neutřený prach na lustru

    - a tohle jsou pravé a nejhezčí chvíle adventního času

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Vánoční dekorace

    Datum: 18.12.2018 22:38
     



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Kaaj, Aleno povedlo se. thumbs down thumbs down

    Když vidím u Kaaj toho paroháče na košíku, vzpomněla jsem si, že jsem někde viděla využité i při tvorbě jakoby krajinky na vánoční věnec nebo svícen. Já si uložila z té série jiný, taky se zvířaty. Pro odlehčení, že někdy vyzkouším něco mimo klasiku.Letos už to nestihnu. Ale inspirace pro příští rok. grinning smiley

    Až budeš shánět a kupovat ty medvědy, nebo co to je, tak chci taky! Věnce se svíčkama na stole moc nemusím, ale tento bych s úsměvem skousla winking smiley .

     
  • Status: expert

    Re: Vánoční dekorace

    Datum: 19.12.2018 00:30
     

    Missi, jak na něco narazím, beru dvakrát. grinning smiley V normálních dekoracích jsem na ně nenarazila nebo se nepamatuju ale napadlo mě hračkářství. Nakonec je na to rok času. Jsem ráda, že nejsem sama praštěná. Asi to budou medvědi, i když trochu vypadají jako svišťové.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Vánoční dekorace

    Datum: 19.12.2018 09:24
     

    letos u mě dekorace nějak vázne stydlin smiley

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Vánoční dekorace

    Datum: 21.12.2018 17:22
     
    Další fotografie:

    I nějakou dekoraci jsem dnes stihla.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Šikovné ručičky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.