sobota 20. dubna, 14:10 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Vánoční cukroví - pečené

Datum: 02.12.2006 20:14
 
aby to bylo kam psát winking smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 20
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 09.12.2021 19:22
     

    krásný stromeček thumbs down thumbs down thumbs down. náš je ve sklepě nastrojený . už nás to nebaví , tak ho vždycky jenom přeneseme. je umělý .

    cukroví až na marokánky upečeno . plnit se bude až tak kolem 20 .12 . letos to celkem dobře šlo .

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vánoční cukroví - pečené

     
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 09.12.2021 19:38
     

    Ke stromečkům, zase jsme OT, ale teď jsem opravdu ne strojvůdce nebo výpravčí vlaku jen jsem přistoupila , jen jedu - Jájin kdysi vánoční stromeček, jak dopadl následně, musíte se proklikat dál .... [www.week.cz] snad se zobrazí

     
  • Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 09.12.2021 20:11
     

    Elo stále věšíme stromek za špičku ke stropu, jen loni byl takřka neozdobený protože 4 roční puboši by ho byli zničili raz dva. Letos snad bude líp už jsou to mackové rozumní a snad ho nezdevastují. Fotku z loňska nemám nestálo za focení:-)

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 09.12.2021 21:37
     
    84993170_10213817770072653_5243925382154944512_n.jpg



    babkaela napsal(a):

    Spike, Věrko, na strop (moje nesírně tajné přání) tak jak ho mívá Jája ... a prý prapůvodně takhle vánoční srtomky byly ... Nikola se bude muset pochlapit a vyrobit hák na strop winking smiley love smiley

     

     

    No my tam máme viditelné volné trámy, zavěšení by nebyl velký problém.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 10.12.2021 10:14
     

    Věrko, tak to asi nemáte co řešit. thumbs down

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 10.12.2021 20:31
     

    Spike, skvělé - stromeček může viset od stropu thumbs down .

    Jájo, mc tomu nevěřím, že mackové budou rozumní ... jsou to děti Faleb a ta, pokud si vzpomínám, se na visícím stromku houpala winking smiley .

    Mé dámy, nedivím se, že vánoční cukroví ve svátky už není žádné "posvícení", když všichni průběžně užírají ... u nás je to jinak, při pečení, zdobení, dostane tak každý možná na ochutnání, taky nějaké nepodarky či zlomky se mohou jíst, je pravda, že na štědrý večer se toho moc nepojí - vydatná večeře a na noc už zrovna přejídání se sladkým moc nepřeje, ale .... následné dny ke kafi odolednímu - velký talíř naskládaný do hodně kopečka (tak nějak na střídavo, ne každý druh zvlášť, uměla skládat takhle a navíc vzhledně moje máma a umí jen nejstarší syn, jooo Tonda mu teď pomáhá a bude umět také) zmizí rychlostí téměř blesku, klidně i v půlce ledna (pokud ještě něco je, vždy velké zklamání - a cukroví už není ?)

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 11.12.2021 17:41
     
    264496123_1228432521012542_1692313924599783599_n.jpg

    Rozbil se mě drtič na cokoliv , tak jsem dělala marmelády, abych neměla prostoje. Mimo jiné budou mít od pondělí drtič v Lidlu, sice nevypadá moc důvěryhodně, ale co chceš za 350,- grinning smiley

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil kordula (12.12.2021 10:13)
     
  • Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 11.12.2021 19:32
     

    Spike, tak do toho. V Přerově nad Labem ve skanzenu jich pár takhle měli.Ozdobeno nějakým sušeným ovocem, malá jablíčka co se pamatuju. Už jsem tam docela dlouho nebyla.

    Přemluvila jsem se na myslivecké knoflíky, ty má ráda Klára a neumí je, i když je to jednoduchý.Je to úplně bez cukru. Hned 25. odjíždějí, takže se začíná už teď. To mě popohnalo.

     
  • Autor: JaniV
    Status:

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 11.12.2021 20:19
     

    Regi,to máš husarské grinning smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 11.12.2021 20:49
     



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Přemluvila jsem se na myslivecké knoflíky, ty má ráda Klára a neumí je, i když je to jednoduchý.Je to úplně bez cukru. Hned 25. odjíždějí, takže se začíná už teď. To mě popohnalo.

    Regi, opravdu ne myslivecké ale husarské,dávám za pravdu JaniV ... i když ... naší Tondy a mnou milované "išelské" jsou také podle netu pokaždé jinak .... tohle pojmenování je asi podle rodinných tradic, zděděných rcp. ... naše pařížské tyčky jsou taky úúplně jiné než podle net rcp.

    Nezávidím Kláře (byla by to ode mne hnusárna, závidět se nemá) ... nesmírně jí to přeju ... už dobře hooooooodně let mám chuť někam odjet už 21.12. užít si slunovrat, vykašlat se na celé tohle komerční (vždyť v téhle zemi to už o ničem jiném není, věřících je pomálu) běsnění ... vykašlat se na cukroví, adventní věnce (za mého mládí nepamatuju, rodiče byli hluboce věřící, i když do kostela nechodili) .. vždycky si v tomle čase vzpomenu na jednu část z knížky pana Fulghuma ... člověk snad tisícero povolání, mj. i pastor - příhoda, nejsou povídky, krátká zamyšlení - jakýsi děda-tatínek- alzhamer (teď nevím, zda správně jsem napsal dg) - v půlce července si uslyslel, že zítra jsou vánoce - nachystala rodina stomeček, dárky, jakési cukroví - užili si víc než v prosinci ... nechci alzhaimra ... chci tohle spontánní (teď jsem dohledávala správné slovo) slavení čehokoliv ... teď, kdy chci, ne když mají všichni naprogramováno někým ... třeba určitým datem v kalendáři či čím ... a už dobře 40 let nesnáším Silvestra, další vopruz datum v kalendáři ... jsem opravdu mimoň stydlin smiley

     
  • Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 11.12.2021 21:18
     

    Tak já si opravím,ten název. grinning smiley Mám to letitě od kolegyně takhle napsaný a pojmenovaný. Chtěla jsem tenkrát něco málo sladkýho. U nás se to jí necukrovaný a vyhovuje to ale mám pocit, že jsme výjimka.Nejhorší bylo, když jsem to dělala poprvé. Recept jsem měla napsanej vzorně ale to nejpodstatnější nehýbat s tím a hned tam dát marmeládu, to mi nenapsala ani neřekla. Hned po pečení, když se všechno rozpadlo k pobavení vypomáhající části rodiny, jsem jí vynadala, co mi to dala za kravinu. Pak se to uchytilo. eye rolling smiley 

    Musím říct, že já velký pocit osvobození od téhle tradice zaznamenala, když umřely obě babky. Měla jsem je dlouhá léta po většinu svátků. I dědek vzorně asistoval. Jeho odjezdy na chalupu by vůbec nepochopily a nerozdejchaly.Silvestr už jakoby neexistoval.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 11.12.2021 21:59
     

    Regino, neznám pocit osvobození, nějak následných situací nepřišel, můj boj ... asi to tak má být .... před pár dny jsem volala tetičce (je o rok mladší než mj chlap ...můj dědeček později zplodil posledního syna a jeho žena je o dost mladšíí, já jsem taky "poškrabek") k narozeninám ... se zpožděním, jak jinak stydlin smiley ... říkala jsem, mělas narozky, nějak jsme s Tondou nebraly datum, v tomhle jsme obě mimo, já nachystala před vchodem do baráku obyč. už několik let stejné chvojky s pičičmaudama od tvojí mámy - dostala jsem kdysi, než ses narodila - Tonda řešila, že nechce jet do baletu bo ji trápí nějaké bradavičy na šlapkách, ale musí, mamka ji ve 3 letech do baletu zapsala a tatínek považuje za nutné, aby pokračovala ... seděly jsme na schodech a brečely jako dvě krávy ... v den, kdy zemřela její máma ... a tahle tetička v ten den měla narozky ... opět jsem zcela mimo mísu, OT, omlouvám se stydlin smiley

    Regi, název neopravuj, je to srdcovka, patří to tomu a u vás jasně "vo co gou".

    Kdysi v pradávnu, než jsem nějak "prodrbala" rcp na super odpalované větrníky, jsem dělala takové mini na vánoce, byly sežrané jako úúplně první ... plněné pomazánkou z uzené makrely ... ach jo, dávno tomu.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 12.12.2021 19:57
     
    img_20211212_193223.jpg
    Další fotografie:

    Regi, tohle ale nejsou myslivecký knoflíky ne? ty se dělají na linecký kolečko a doprostřed se dává oříšek.

    Ty chci letos zkusit, ale místo oříšku chci dát brusinku. Máte někdo zkušenost? Neztvrdne ta brusinka? Nebo by šla i ta marmeláda, jako máš ty Regi. To by mi chutnalo. mls smiley

     

    Já dnes pekla odpoledne cukroví. Vždy udělám 1,5 kg lineckého a rozdělím na 3 části. Z jednoho mám linecké slepované, další část olečka pod kokosky a poslední na košíčky. A hned mám troje. grinning smiley

    Dneska jsem to pečení zakončila tlačenkou s cibulí. Pochutnala jsem si. mls smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 12.12.2021 20:14
     

    Tak jsem konečně taky zahájila pečení - rumové perníčky (nezdobí se, jen se potřou rumovou polevou), pracny a linecké. K večeři jsem si s chutí dala uzenou makrelu. grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 12.12.2021 21:51
     

    Věrko já včera kyselý závitek a dnes pečenáče, to sladké mi mnedělá dobře ani při pečení, jenže mě to baví. Ach jo.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.