sobota 20. dubna, 10:17 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Vánoční cukroví - pečené

Datum: 02.12.2006 20:14
 
aby to bylo kam psát winking smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 20
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 08.12.2021 09:09
     



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Je to sice mimi téma ale to už tak je s Elou vždycky. smiling smiley Poslala mi před několika roky řízky vanilky. Žije, roste ale zatím nekvetla. Ale i tak mám radost. love smiley 

    Njn, se mnou už to lepší nebude stydlin smiley . A u nás už taky poslední tři roky nevkvetla, potřebovala by přesadit .... čas a moje odbíhání .... teď jsem zase OT - šla jsem v 8. uklízet na kachláčích ... mám rozdrbanu zavařeninovou spižírnu - tam jsem potřebovala z kachláčů odnést umyté sklenice od marmelád a kompotů . noooooooo a sedím u PC, zatím jen chvilku, ale musím kmitat - vrátí se dědek z nákupu a bude tvrdit, že u PC sedím furt - uvaří, uklidí se samo, asi, a taky jít dolů za psíma holkama aaa.............

    jdu do co dnes vaříte . cestou po schodem tam a zpět jsem si uvědomila, že jsem nedala tip ........

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vánoční cukroví - pečené

     
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 08.12.2021 10:36
     

    včera dvě těsta . ořechové přes mlýnek a druhé linecké . dnes zdárně za pomocí dědka upečeno a jmenovaný dělá těsto na spodky pařížských . akorát to válení už tak nezvládám - nemám je stejnoměrně silné . ale jo - nespálili jsme nic.

    další - odpoledne budou ovocné chlebíčky do srnčího hřbetu . míchá se na mixeru - takže v pohodě. sušinu / fíky , švestky , sultánky , kandované ovoce /už mám nakrájenou , ořechy odpoledne doveze Zuzka. následovat budou košíčky s ořechovou náplní - a to bude asi vše. a Silva upeče nebe v hubě.

    to bude na plus 10 kg tělesné váhy stačit . winking smiley Zuzana - ta ne. ta trénuje na půlmaraton .. lítá jak šus. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 08.12.2021 10:42
     

    Elo , ta vanilka je úžasná thumbs down thumbs down thumbs down.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 08.12.2021 10:48
     

    Věrko, mám to - překvapivě winking smiley - úplně stejně.
    Když už se k tomu odhodlám,musí to pro mě být zábava. Nemohla bych to mít jako povinnost s daným termínem dodání. To by mě hrozně stresovalo. Takhle si každý rok říkám, že buď to stihnu nebo to cukroví prostě nebude. Jednou jsem pekla perníčky až 25. prosince a nic jiného nebylo a taky jsme to, kupodivu, přežili smiling smiley.

    Stačily nervy, když byly děti menší a muselo se stihnout napéct do termínu Mikulášské besídky, aby bylo co donést do školky na stůl. Často to zachraňovala naše mamka, která to spolehlivě "vykryla"... já peču obvykle mnohem později.



    SPIKE napsal(a):

    Všechny jste mě potěšily, nemám díky vám pocit, že jsem v tom osamocený lempl, co ještě s pečením nezačal a žádné nadšení se nekoná. Asi dnes nachystám těsta, ale bude toho umírněně co do počtu druhů i objemu jednotlivých těst.

    Dcera se mě ptala, jestli bych nenapekla cukroví za úplatu pro její kamarádky, které u ní moje cukroví ochutnaly. Chviličku jsem zaváhala, ale pak jsem si uvědomila, jak jsem ráda, když pečení zvládnu během dvou dnů a mám od toho klid zase na rok. Dělat to na kšeft by mě fakt nebavilo. Prý by braly i jenom plněné ořechy, jenže právě s těmi je dost práce, dělám jich dost, protože jsou u nás oblíbené. Dělat jich třeba ještě jednou tolik si ani neumím představit.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 08.12.2021 11:28
     
    dscn9629.jpg

    spodky pod vídeňské jsou na plechách - jenom upéct . jde to letos v pohodě- ani se s dědkem nehádáme winking smiley

    - upečeno .. winking smiley nejsou rohlíčky, ale tyčinky,jak už jsem loni psala , udělám zploštělý váleček a odkrajuju . když je těsto drolivé , přidám trošku vody.

     
    Upraveno 3 krát. Naposledy upravil kaaj (08.12.2021 16:20)
     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 08.12.2021 17:24
     

    Taky letos nic moc chuť. V neděli jsem udělala dvě těsta - na linecké a ořechové do strojku. A nakonec jsem s mladší dcerou udělala perníčky z Ikea těsta (a jeden plech jsem spálila stydlin smiley) a ty linecké. Pak jsme já a starší dcera chytly od manžela střevní chřipku a těsto na strojek pořád leží v lednici.

    Ale já stejně mám ráda čerstvě upečené cukroví, to odleželé už mě tolik neláká, tak si říkám, že času ještě dost.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 08.12.2021 20:53
     

    Já mám ve své hlavě a pracovních aktivitách tak sotva půlku listopadu stydlin smiley .

    Péct začínám na vánoce zak cca po 15.12., vždycky se to nějak zvládne ... jo, bývaly doby, kdy jsem začínala po Mikuláši, pekla jsem 24 druhů, děti musely mít do školky nebo školy a taky vždy krabice putovala poštou k bráškovi, už několik let tohle nemusím řešit ... trochu kecám, loni jsem místo cukroví na vánoční besídku dala Tondě sušené křížaly z jablek, hrušek, sušené švestky a kandovanou dýní - část dětí na to hleděla jako na "proboha, tohle se snad ani nemůže jíst", část dětí a paní učitelka s paní asistentkou zobaly mls smiley . Letos se musím "pochlapit", no to raději ne - možná ano, když si vzpomenu na Kaaj dědka - a upéct včas aspoň perníčky a linecké.

    Kiko, taky mám raději čerstvé než zaležené a vánoce opravdu u nás začínají 24.12. - ne jako u neteře ve Vancouveru a jedné mojí kamarádky u nás v dědině 1.12. a 25. je po vánocích ... u nás jsou min. do Třech králů, pokud stromeček a cukroví vydrží (už dlouho ne) do Hrnomnic.

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 08.12.2021 21:03
     

    Jak je to u Vás?? grinning smiley

    [www.youtube.com]

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 08.12.2021 22:10
     

    grinning smileyněco mi to připomíná grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 09.12.2021 08:14
     

    Vánočku běžně peču i mezi svátky, minimálně jednou jsem tak dělala i cukroví. Byl na to klid. Po Štědrém dnu chodíme k rodičům a pak jsme teprve doma, s dcerou máme narozeniny. Ale na odbyt jdou spíš chlebíčky.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 09.12.2021 08:25
     

    hele, já to video viděla asi 50x ... se divím, že má tak málo lajků, protože já se u toho vždycky pobavím... "a končíme"... grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Moje mamka je typická představitelka tohoto druhu. Ta vždy "končila" u tří druhů a nakonec jich bylo 17... "no když táta chce rohlíčky, ty chceš vosí hnízda, bratr vyžaduje zase jiný druh, já mám ráda pracny, pro návštěvy linecké"... no a už se to rozjelo naprosto nekontrolovatelně. winking smiley grinning smiley

    Ale u nás se to teda vždycky nějak do Silvestra snědlo. Bylo hodně druhů, ale z malé dávky těsta.

    Někdo má cukroví ještě v únoru, tak to fakt ne... nono smiley

    Poučena známým: Nežerte to! A pak: Tady to nikdo nežere... grinning smiley jim doma říkám, že když to sežerou do Štědrého dne, tak prostě podruhé nepeču (ovšem jsem ráda, že se to sní). Na štědrovečerní stůl schovám jeden talířek a je vystaráno. Jen když jdeme pak někam na Silvestra, tak se mi všichni diví, že UŽ nemáme cukroví. eye popping smiley eye rolling smiley 



    tak63 napsal(a):

    Jak je to u Vás?? grinning smiley

    [www.youtube.com]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (09.12.2021 08:28)
     
  • Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 09.12.2021 08:25
     

    Taku, smiling smiley thumbs down .

    U nás to většinou dopadá tak, což mě celekm těší, když už se s tím plácám, že většina je tajně vyzobána členy rodiny před svátky. S chutí. O svátcích to už pak skoro nikdo nechce.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 09.12.2021 08:26
     

    Regi... čti výše. grinning smiley thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 09.12.2021 08:50
     

    dnes jsem se divila- dědek udělal těsto na košíčky. děs a hrůza - z Hery. sračka úplná . přes noc v chladu chodby trochu ztuhlo , ale viděla jsem to černě. navíc to dal do sáčku a nevšiml si , že předtím v něm měl pečivo . sypané kmínem . takže ta sračka těsto ještě nalepila kmín . jsem myslela , že mně fikne. sad smiley vybíral to asi hodinu . . s dost divým pocitem jsem plnila formičky na košíky. pár dokonce formičky ořechů. nevěřila jsem , že to půjde vyklopit - kupodivu všechno výborné .. i 14 kusů větších košíků . ty pak plním ovocem a pudinkovým krémem. oba vnuci ten zákusek milují . kivi , mandarinka kompot ananas. želatina. pracné , ale na dost rychlou spotřebu . takže jen 14 kusů . .na řadu jde ovocný chlebíček . . mixer a formy srnčího hřbetu .

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 09.12.2021 09:07
     

    Já s chutí konzumuji cukroví ke kafíčku celý advent. Stačí, když mi zbyde jeden kompletně naplněný tácek na štědrovečerní stůl. Návštěvy o to nestojí, protože to mají všichni doma, max. ochutnají něco, co nepečou a nějak je to zaujalo. Jsem ráda, když po vánočních dnech nezbývá už nic. Stejně se to pak jí jen z povinnosti.

    Pamatuji si to ještě z dětství, jak mamka měla cukroví v krabicích na skříni v chladné ložnici a byl přísný zákaz ujídat. Potom toho byly na stole hory a už to nikdo nechtěl. Tak proč to nejíst s chutí hned. A určitě neschovávám do mrazáku. Možná to v létě vypadá zajímavě, když se to vytáhne, ale fakt by mě to nelákalo.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.