sobota 20. dubna, 08:46 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Vánoční cukroví - pečené

Datum: 02.12.2006 20:14
 
aby to bylo kam psát winking smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 20
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 24.12.2020 11:45
     

    Já měla na krémy Jihočeský jako každý rok.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vánoční cukroví - pečené

     
     
  • Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 25.12.2020 18:18
     

    Já potřebovala šílený kvanta tak jsem na to odkud je máslo moc nekoukala. I teď na stole dost taje, škoda


     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 25.12.2020 19:10
     

    Podle mojich zkušeností je v másle dost rozdíl, na pečení značka nevadí, do krémů už jo. Halíř je nejlepší, ale dá někdy fušku ho sehnat, ale do krémů jiné nedávám, to mám vyzkoušené.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 07.12.2021 14:27
     

    Holky, vytahuji skoro aktuální diskuzi, abyste se mohly vyřádit a pochlubit. winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 07.12.2021 15:05
     

    ted´se dělá třetí těsto - zítra upečeme. jak píše Alenka- bez nadšení spinning smiley sticking its tongue out . už mně to taky nebaví . navíc mně bolí ještě ruka od očkování . dcery : - nepečte . my to napečeme...cha cha- máma hotel . zase problémy . před časem koupené vlašské ořechy z Kaufu . no jo dědek --- nějaký americký hnus , co je cítit stuchlinou - moc ne, ale nepoužitelné .. . ve čtvrtek Zuzka doveze z jižní Moravy od kolegy. ty americké dáme ptákům - pokud se nás uráčí navštívit .. winking smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 07.12.2021 15:39
     

    Teď se ptáků nezbavíte. Já koupila dva vanilkové lusky a vyrábím vanilkový cukr. Dcera chce péct perníčky, tak budeme muset. Nechce se mi nic.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 07.12.2021 16:00
     

    Včera jsem upekla perníčky a ořechové rohlíčky a dnes ráno jsem si udělala těsta.Jsou v lednici,tak některý den je zpracuji.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 07.12.2021 16:02
     

    vanilkové lusky jsou drahé . i po slevě tady 90 kč - tuším v Kaufu . je to plod krásné orchideje. winking smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 07.12.2021 17:04
     

    Já jsem koupila nějak za stovku kus v obchůdku se sušeným ovocem a ořechy, ale byly fakt velké, větší než v pytlíku s kořením.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 07.12.2021 17:34
     

    JÁ jsem zatím v klidu.... coffe smiley

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 07.12.2021 18:35
     

    Irisko, nápodobně winking smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 07.12.2021 20:15
     
    s6301794.jpg



    kaaj napsal(a):

    vanilkové lusky jsou drahé . i po slevě tady 90 kč - tuším v Kaufu . je to plod krásné orchideje. winking smiley

    Jo, vanilka je kráááásná orchidej, liána, docela vzrůstná, několikrát mi kvetla, každý květ však vydrží max. 24 hodin. Opylovat se mi ji nikdy nepodařilo, lusky musím kupovat. Ale, koupím tak jednou za rok, dám do sklenice se šroubovacím uzávěrem, zasypu cukrem, na běžné "buchtové" pečení takhle provoněný cukr stačí, po odebrání vždy cukr dosypu další.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 07.12.2021 20:40
     

    dělám jak Ela, van. cukr taky ve sklenici, mívají v Lidlu 2x ročně vanilkové lusky ve skleněných tubách před svátky vánočními i velikonočními, bylo kolem 60 Kč, možná už víc, ....

     
  • Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 08.12.2021 08:28
     

    Je to sice mimi téma ale to už tak je s Elou vždycky. smiling smiley Poslala mi před několika roky řízky vanilky. Žije, roste ale zatím nekvetla. Ale i tak mám radost. love smiley 

     

    Do pečení nenastupuju s žádným zápalem. Mám připravené asi tři druhy těsta a tím to nejspíš skonči.

     

    babkaela napsal(a):



    kaaj napsal(a):

    vanilkové lusky jsou drahé . i po slevě tady 90 kč - tuším v Kaufu . je to plod krásné orchideje. winking smiley

    Jo, vanilka je kráááásná orchidej, liána, docela vzrůstná, několikrát mi kvetla, každý květ však vydrží max. 24 hodin. Opylovat se mi ji nikdy nepodařilo, lusky musím kupovat. Ale, koupím tak jednou za rok, dám do sklenice se šroubovacím uzávěrem, zasypu cukrem, na běžné "buchtové" pečení takhle provoněný cukr stačí, po odebrání vždy cukr dosypu další.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 08.12.2021 08:55
     

    Všechny jste mě potěšily, nemám díky vám pocit, že jsem v tom osamocený lempl, co ještě s pečením nezačal a žádné nadšení se nekoná. Asi dnes nachystám těsta, ale bude toho umírněně co do počtu druhů i objemu jednotlivých těst.

    Dcera se mě ptala, jestli bych nenapekla cukroví za úplatu pro její kamarádky, které u ní moje cukroví ochutnaly. Chviličku jsem zaváhala, ale pak jsem si uvědomila, jak jsem ráda, když pečení zvládnu během dvou dnů a mám od toho klid zase na rok. Dělat to na kšeft by mě fakt nebavilo. Prý by braly i jenom plněné ořechy, jenže právě s těmi je dost práce, dělám jich dost, protože jsou u nás oblíbené. Dělat jich třeba ještě jednou tolik si ani neumím představit.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.