pátek 29. března, 07:17 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Vánoční cukroví - pečené

Datum: 02.12.2006 20:14
 
aby to bylo kam psát winking smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 20
  • Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 20.12.2020 11:57
     

    Holky tahle nádherná čokoláda je belgická hořká z pecek, v mém oblíbeném e-shopu ji teď nemají, dnes zkusím jinou a bojím se že takováhle nebude navíc je mléčná. Nedávám na ředění nic o obsahuje vodu, přidávám kousek panenského kokosového oleje to je do čokolády jistota, příští rok mám v plánu zkusit kakaové máslo (ono je dost drahé, ale prý se to opravdu pozná) pak poreferuju.

    Roky jsem se různě trápila s čokoládovou polevou z tabulkové čokolády, dobře mi vycházejí Lidlovské myslím 70% jsou v hnědém a modrém obalu, ujde i jejich na vaření. Ale ty pecky mě nadchly. Jak mám někde bílou to je taky z pecek, ale to je jen poleva hezky se rozpouští, hodně rychle tuhne, ale příště zkusím jinou značku, ono je to dost drahé a tak to zkouším od levnějších značek a ta bílá chuťově nic moc, na práci dobrá. Je teď spousta věcí na pečení, když procházím eshopy valím oči.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vánoční cukroví - pečené

     
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 20.12.2020 21:57
     



    babkaela napsal(a)

    Jájo, ty bys měla otevřít cukrárnu eye popping smiley mls smiley thumbs down . Prosím, ty srdíčka máš maková nebo moka ? A za trubičkami jsou ořechy či něco jiného - moje sestra dělávala "brambory", těsto bylo se spěšnou solí-salajkou, dávaly se lžičkou na plech hromádky, ty při pečení naskočily a dole zůstala jakoby dírka, mezera či co, plnilo se to krémem a obalovalo ve skořicovém cukru.

    Jájo, prosím, prosím, nějak zapadly moje otázky. Mám jěště další ... prosím, prosím, vánoční cukroví pečeš s párou nebo bez ?

    Asi moje letitá trouba se chystá se mnou rozloučit, peče levým předním a pravým zadním víc než zbytkem, je to docela vopruz, zvlášť u takového drobiska jako je cukroví - budu zase vybírat jakou ... zlatí komanči, když výběr nebyl a člověk byl rád, že vůbec něco sežene winking smiley .

    Dnes v rámci "konečně upeču maso" se odporoučela moje milovaná Remoska, já v troube maso neumím upéct stydlin smiley , vždycky je vysušené.

    A ještě jinak ... tvé cukroví je skvělé, díky tomu, že nevypadá jako prefabrikáty nabízené v supráčích.

     
  • Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 21.12.2020 00:07
     
    img_20201220_234526.jpg
    Další fotografie:

    Cukroví peču bez páry na horkovzduch tři plechy najednou na 140°C, stojím u toho a hlídám, spálit tři plechy by bylo moc:-). Srdíčka jsou maková recept z netu Makové linecké. Dnes jsem balila 8 kg, hrůza, navíc mám tolik druhů, že od několika mají po jednom kousku, mě asi zabijou. S tímhle je z domova 34kg, zítra dobalím 4 kg a pak podělím rodinu:-)

    Elenko ječtě se ptej já hledala a víc otázek jsem nenašla, jsem už mimoň:-)

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 21.12.2020 00:19
     

    Jajo! Co mi to delas? angry smiley grinning smiley Jsem se podivala a sbihaji se mi sliny!

     

    Spike, dekuju, pracny jsem dlouho nedelala, tak si recept rada zapisu. Ale vytlacovanym jsem myslela tycky a kolecka vytlacena na masovem strojku s nastavcem.

     

    Regi, dekuju, toho jsem se obavala. Ma ted jidelnicek dost omezeny, mrzi me, ze zrovna pres ty vanoce. Ale snasi to statecne, beruska.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 21.12.2020 00:45
     

    Jájo, prosím, ptala jsem se na cukroví za trubičkami, cože to máš? Maková srdíčka, díky, kdysi, v dávnověku, než mne postihla alergie na mák (dop.dele a já ho mám tak ráda) jsem dělvála Makové hvězdičky, slepovaly se povidlím a byly mls smiley a taky rychle hotové.

    A jestli pečeš s párou - taky kdysi psala Iva - Ivik, že curkroví z parní trouby je vyšší level. Chtěla jsem vědět, zda má smysl jít do vyšší třídy.

    Za mne by na vánoce stačila vánočka a jablkový štrůdl - ale moje smečka ... jaký si to uděláš.....

    Soused včera zabíjel prase, vždycky mu "vlastně" Jirka dělá zabíjačku pár dnů před vánoci, jenže se sousedem (dědek asi ví proč, ale "já nic, to ten druhý") nejsme zrovna kamarádi, tak netuším, zda vánoční cukroví není tlačenka, prejt, škvarky ...

     
  • Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 21.12.2020 13:42
     

    Elo, nenapadlo mě páru zkusit, příště. To cukroví jsou ruské ořechy, je na ně extra tvořítko do elektriky dostanu ho k Vánocům, tak jsem ho musela vyzkoušet. Na práci dobrý jn jsem to ani neochutnala je v nich krém s domácím karamelem. [www.ruskolobok.cz]

    U nás se bude pozítří udit, to je cukroví pro mě:-)

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 21.12.2020 22:13
     

    Jájo, díky, super přístoj na pečení thumbs down .

    A u nás se udilo dnes winking smiley , jenže já to nejím - česnek nenene.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 21.12.2020 22:22
     

    Kiko, držím pěsti, aby bylo brzo líp love smiley flower smiley .

    A s omezeným jídelníčkem - pomaloučku, polehoučku začít zkoušet ... každému totiž nedělá dobře něco jiného, mojí mámě dělal zle i suchý rohlík, krupicovou kaši ani náhodou (a tu měla ooooc ráda), ale třeba skopové klobásy jí nedělaly nic.

    Syn před pár lety byl po dost ošklivém žlučníkovém záchvatu těsně před vánocemi (žlučník má ale stále) - místo kapra měl pstruha na másle, v br. salátu zakysanku místo majonézy a ne cibuli, jediné cukroví, které mohl a navíc mu dělalo dobře byly - úplně mimo všechny předpoklady, je tam dost koření - perníčky.

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 21.12.2020 22:42
     

    Elo, dekuji. Ten pstruh me taky napadl, ryby muze, ale kapra deti moc nechteji.

    Snad to pujde, zatim se hodne drzi, ji brambory nebo ryzi s dusenym ci varenym masem. A banany, chleba se sunkou, jogutova mleka a tak.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 21.12.2020 23:33
     

    Kiko, napadlo mě udělat z bílku pusinky, kolečka, tyčky. Na 1 bílek se dává 7 dkg cukru krupice, ze 3 bílků jsou tak 2 plechy. Na peč. papíře, péci na 100 st. asi 1 hod. Můžeš zamíchat na část trochu logru z kafe pro chuť, aby holčina alespoň něco měla. Sníh se nemusí vařit, hlavně dobře vyšlehat.

    Viděla jsem v Lidlu mražené file pro děti na vánoce, zda to ještě mají.... dnes jsme měli vinnou klobásu z Lidlu, skvělá, nepraskla, žádný omastek, peču v troubě na papíře spirálky propíchnuté špejlí, na 200st.C.

     
  • Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 22.12.2020 08:47
     

    Aleno, tam mají výbornou klobásu. Mám vyzkoušeno, To je správné cukroví. grinning smiley

    Kiko, ještě mě napadlo něco jako jednohubky. Našlehat tvaroh na slano, třeba se šunkou nebo stouhaným sýrem.Pro změnu lze i masovou pomazánku. Libové maso s troškou másla a hodně vyšlehat. Lze i ve sladkém provedení s marmeládou, neměla by mít zrníčka anebo troškou medu. Naparádit to trochu stříkacím pytlíkem. To už skoro vypadá jako cukroví. smiling smiley

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 22.12.2020 17:15
     

    Jee, dekuju za tipy, jste skvele!

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 23.12.2020 10:54
     

    jsem naprosto vyčerpaná .to pečení už pro mně není . dělala jsem krém do pařížských . až při plnění jsem zjistila , že se mi dobře nerozmíchalo máslo . takže byla ucpaná tryska. naštěstí jsem při dalším plnění sáčku rozmíchala . příští rok už fakt ne. . sice jsem to říkala už loni ... spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 23.12.2020 13:19
     

    Letos bylo divný máslo, zůstávaly cucky, nebo krémy tekly, žádné nadšení se nekonalo.

     
  • Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 24.12.2020 08:11
     

    Jajo a které jsi měla? Já dělala mladý krémy do báboviček, měla jsem Halíře, nějak jsem to neřešila. A bez problémů. Dokonce jsem si moc nehrála ani s teplotami, byl fofr, takže jsem si ani tak moc zase nemohla dávat záležet. Možná je to tím. Někdy čím víc se člověk s něčím se..., tak je to horší.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.