úterý 16. dubna, 05:59 Svátek má Irena
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Vánoční cukroví - pečené

Datum: 02.12.2006 20:14
 
aby to bylo kam psát winking smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 20
  • Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 18.12.2020 09:29
     

    U nás doma se nesladí ani neobaluje vůbec nic. Nějak mi přijde, že cukr přetluče chuť toho ostatního.Časem si všichni zvykli a oslazené nám všem přijde jako přeslazené. Krémy na plnění nastavuju uvařenou kaší z polohrubé mouky. Nekyše , je chuťově neutrální a hodně to odlehčí.

    Eli, moje zkušenost. Máš poměrově skoro nejvíc podobný recept mému. Skoro polovinu ořechů, někdy dělají paseku víc suché ořechy. Já mám od bývalé kolegyně, ještě to měla z původní rodiny, tenhle

    0,48 mouka

    0,32 máslo

    0,20 ořechy

    0,09 cukr

    2 žloutky

    Experimentálně, když mám čerstvé a jakoby mastnější ořechy, ještě změním poměr mouka ořechy, tak 0,05, aby to bylo hodně oříškové. Dobře to zřejmě drží ty žloutky, nikdy jsem nad tím až tak moc nebádala, nejsem velký expert. Upečené je to hodně křehké, musí se chvíli počkat než trochu vychladne, jinak se sype.Neobalujeme, takže ani tady problém není.Nejsem toho žádný milovník ale rozplývá se to v puse.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vánoční cukroví - pečené

     
     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 18.12.2020 09:53
     

    Regi, jak jsem psala, mám problém s gramy, dekagramy .... v receptu od tebe jsem totálně mimo stydlin smiley grinning smiley

    2 žloutky jsem pochopila grinning smiley grinning smiley grinning smiley ale jinak nic víc winking smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 18.12.2020 11:23
     

    Ještě že nepeču, byla bych na tom, jak cancourek grinning smiley . Ale i tekutiny, třeba půl deci confused smiley, celoživotní boj stydlin smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 18.12.2020 22:04
     

    Aleno, Regi, díky flower smiley .

     
  • Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 18.12.2020 22:56
     

    grinning smiley grinning smiley Lehká pomoc. Internet umí všechno. Stačí jen dosadit čísla a co chci.

    [prevody-vypocty.cz]

    cancourek napsal(a):

    Regi, jak jsem psala, mám problém s gramy, dekagramy .... v receptu od tebe jsem totálně mimo stydlin smiley grinning smiley

    2 žloutky jsem pochopila grinning smiley grinning smiley grinning smiley ale jinak nic víc winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 19.12.2020 00:29
     
    img_20201217_152742.jpg
    Další fotografie:

    Už se těším až se té řehole zbavím a budu péct MASO.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 19.12.2020 08:41
     

    Kalkulačka byla nezbytným pomocníkem při pečení s dětmi, kdy jsem trojčlenkou dopočítávala kolik čeho přidat, když něco popletli, a věděla jsem, co spletli, jinak nezbylo než přiměřeně přiměřeně...

     
  • Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 19.12.2020 10:09
     

    Jájo, nedivím se ti. Hluboce smekám. Já bych tohle asi nepřežila. Máš to pěkný. Jako od profíků.

     
  • Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 19.12.2020 16:01
     

    Regi není to takové, je na tom amatér vidět, měla bych víc trénovat. Už je 20 kg z domova, ještě je objednáno asi 15 kg a zbytkem podělím mládež:-)

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 19.12.2020 16:09
     

    Jàjo, paráda, jak děláš čokoládovou polevu? Máš ji krásné lesklou. Já dávám čokoládu, máslo a trochu mléka, ale od oka a pak to občas není, co bych si od toho představovala.😜

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 19.12.2020 16:14
     



    jaja99 napsal(a):

    Regi není to takové, je na tom amatér vidět, měla bych víc trénovat. Už je 20 kg z domova, ještě je objednáno asi 15 kg a zbytkem podělím mládež:-)

    Na tom amatérském je vidět, že je to ruční práce a není to šizené jako nějaká tovární výroba. Na mě to působí přijemněji než to naprosto dokonalé a vypracované do posledního detailu - pro oko pěkné (na chuť už mnohdy moc ne), ale chybí tomu to srdce.

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 20.12.2020 06:05
     

    Jajo, mas krasne cukrovi!

     

    Ja letos nezvladam, mam.jen 2 druhy -linecke a vanilkove rohlicky. A vubec nevim, jestli jeste neco zvladnu. Milujeme vytlacovane kakaove, ale pri rekonstrukci se mi ztratil recept po babicce, ale zkusila jsem z internetu a vubec se testo nepovedlo. Chutove stejne, ale konzistence des, nejde mi vubec vytlacovat, drobi se. Pak jeste cikanske rezy miluju.

    A deti chteji pusinky, ty by mohla i nejstarsi dcera, ktera pred 14 dny prodelala zlucnikovy zachvat a odstranovali ji zlucovy kaminek. Nemate jeste tip, co za cukrovi bych pro ni mohla udelat, kdyz ma prisnou zlucnikovou dietu?

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 20.12.2020 07:49
     

    já něco napekla , ale třeba pařížské rohlíčky nemám ještě krém - a vůbec se mi do toho nechce.taky velké košíčky musím dodělat . ty dělám s pudinkovým krémem , ovocem s želatinou .. ale to jen několik - rádo se rozmočí . -no do čtvrtka snad dodělám . -

     
  • Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 20.12.2020 09:02
     

    Kiko, chudinka dcera. sad smiley Obávám se, že toho moc není. Bílkový sníh je ve spoustě receptů ale většinou v kombinaci se zakázanými surovinami jako oříšky všeho druhu, kakao, čokoláda, kynuté věci.Možná nějaký sladký nákyp, žemlovka ne z vánočky i když je lepší a bez skořice a nemastit.Jablka pořádně rozvařit.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 20.12.2020 10:46
     

    Kiko, jestli tím vytlačovaným myslíš pracny, tak tady mám recept. Jdou vyklopit úplně bez problémů. Právě kvůli jejich snadnosti je dělám ráda.

     

    PRACNY

    12 dkg hladké mouky

    6 dkg cukru

    4,5 dkg mletých neloupaných mandlí

    10 dkg másla

    0,5 dkg kakaa

    skořice, 2 mleté hřebíčky, citr. kůra, jedlá soda

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.