čtvrtek 25. dubna, 13:36 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Vánoční cukroví - pečené

Datum: 02.12.2006 20:14
 
aby to bylo kam psát winking smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 20 z 20
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 19.12.2023 17:09
     
    411196321_333247309471837_819954933474438846_n.jpg
    Další fotografie:

    Dnes jsem ještě upekla kokosky dle dvou receptů. Jedny jsem tvarovala ve formičce, ale ty hromádky jsou lepší.

     

    1. 200g kokosu, 150g cukru, 2 vejce, špetka soli - vše jen spojit a dát péct.

     

    2. 150g kokosu, 50g másla, 2 bílky (sníh), 90g cukru - rozpuštěným máslem zalít kokos, spojit s cukrem a sněhem

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vánoční cukroví - pečené

     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 19.12.2023 23:53
     
    img_20231219_235022.jpg
    Další fotografie:

    Pusinky a měsíčky , víc už nedělám. Budou první pryč, protože na nich ujíždím mls smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil iriska (19.12.2023 23:54)
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 20.12.2023 08:33
     

    dnes začnu s lepením a plněním . linecké s marmeládou a a košíčky s ořechovou nádivkou winking smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 20.12.2023 10:24
     
    f3c1bc57-940a-4ab6-8566-5637a69cf3a7 (1).jpg
    Další fotografie:

    Děvčata, kdo máte rády pikantní nakyslé, tak jsem letos dělala nové cukroví : makové s lemon Curd ( citronovým krémem ). Všem moc chutná. Tak kdybyste chtěla některá zkusit. grinning smiley

    250 g hladké mouky
    60 g moučkového cukru
    50 g mletého máku
    150 g studeného másla
    špetka soli
    malá lžička skořice
    1 žloutek

     

    Lemon Curd

    Citrónový krém, lemon curd | KITCHENETTE

    Ještě jsem dělala pistáciové, ale jsou do něho dost drahé komponenty. Pistácie, pistáciový krém, bílá belgická čokoláda....

    To je ale sladší.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 20.12.2023 13:00
     

    Díky za tip, opíšu si, dobrého máku mám dost. Citronový krém mám ráda. Rcp mám po babičce, ale dělá se z vody, cukr, žloutky, máslo, citr. kůra i štava, van. pudingu, nejsem líná si ho k jahodám, borůvkám i udělat. mls smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 20.12.2023 18:22
     

    Gabčo, to asi zkusím. Lemon curd náhodou mám (kupuju si i marakujový). A cokoli s kyselým džemem mám nejraději.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 20.12.2023 22:53
     

    Mé dámy, vy jste tak nesmírně vesmírně šikovné ... mám upečené pracny. linecké, išelské, olžiny dortíčky - tohle trojí čeká na dokončení, naplnění. Ještě je tam těsto na vanilkové rohlíčky a perníčky. Dnes už ovšem končím. Jdu do pelechu.

    Mne ty vánoce tak se.ou, nejraději bych je zrušila - nejde to, je tu Tonda a ta si je zaslouží aby byly aspoň trochu.

    "Babí, opravdu si myslíš, že máma je na některé hvězdičce, kterou vidím z okna?" Je jí skoro 13 let. Tondo, určitě je, je tam spousta maminek, tatínků. myslím. že je tam i moje máma a táta, že je tam i můj bráška a sestra. Taky se tam občas dívám a pozdravuju je. Tondo, asi tam nejsou ... ale víš, já jsem trochu exot, v Boha nevěřím, i když se teď trochu rouhám, věřím v Matku přírodu ... a podle všech od nepaměti genetických i geneaologických zákonů máš mámu v sobě a to je úplně nejdůležitější.

    Asi by bylo příhodnější než uklízet, péct, vařit a myslet si, že na tomhle "stojí" vánoce, sednout si někam do kouta a třeba jen mlčet nebo zapálit svíčku a povídat si, pokud si povídat chtějí a nečučí do mobilu.

    Edit - jsem úplně mimo téma, přepadla mne nějaká nostalgie

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (20.12.2023 23:03)
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 21.12.2023 10:38
     

    dnes jsem udělala ještě tři plechy linecké . když se první dávka slepila- je toho trochu . winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 21.12.2023 12:36
     
    412931928_336482365814998_2259635921558586915_n.jpg

    Ještě se mi daří udělat tácek s plným počtem druhů. grinning smiley

    To si dáme za chvilku s kamarádkou ke kafi.

     

    Případné návštěvy mezi svátky nebudu otravovat nabízením cukroví (o které v té době už stejně nikdo nestojí). winking smiley smoking smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 21.12.2023 23:45
     

    Já jsem letos vůbec neměla náladu. Jiné roky jsem pročítala recepty a měla chutě, teď nic. Tak nic není. Kromě perníčků, s tím si hrály děti - vykrájely i nazdobily. Máte to ale hezké thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 22.12.2023 12:08
     

    Hezký pokoukání. Já tomu letos taky moc nedala. A to jsem si říkala, jak na to budu mít čas. Ale nějak nebyla chuť a nálada. A také žádné požadavky. Pouze povinné slané sýrové.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 23.12.2023 15:12
     

    Tonda s maminkou na hvězdičce mě dostala.

    Letos , snad poprvé takhle na svátky přijel Šimon. Včera měl svátek ,tak ví že dostane peníze a šel si hned něco nakoupit do Tesca. Má to malou prosklenou ledničku, tak potřebzje asi doplnit zásoby. Nic nejí, jen nějaký ty sračky ve śkatulce , s dědkem jsme na mrtvici. Navíc děsně kašle, tak měl zůstat doma.

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 24.12.2023 12:10
     

    Krásné cukroví máte. Přál bych vám vidět naše. grinning smiley

    Něco málo upečený, neslepený, nenaplněný - snad jen rohlíčky jsou k jídlu.

    Klid a pohodu máme. Covid se o to postaral. smiling smiley

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 24.12.2023 12:14
     

    TAKU,na cukroví se vyprdněte,důležité je,aby jse byli brzo fit. flower smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 24.12.2023 14:56
     

    TAKu, hlavně se dejte brzo do zdraví ... u nás těsto na rohlíčky je už asi týden, ještě jsem se nedohrabala,udělat a upéct, no co ... bude mezi svátky čerstvé ... kluci mají stejně rohlíčky nejraději hned po upečení ... a psala jsem kdesi ... nejlepší by bylo zalézt někam do kouta, zapálůit svíčku za všechny, kteří už tu nejsou a povídat si nebo jen tak mlčet.

    No nic, jdu umýt nádobí od oběda a začít chystat ryby na večeři. Taky dárky nejsou všechny zabalené ... stydlin smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.