pátek 19. dubna, 06:50 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Vánoční cukroví - pečené

Datum: 02.12.2006 20:14
 
aby to bylo kam psát winking smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 20
  • Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 16.12.2020 13:54
     

    Já to taky nejím, i když vypadám že nežeru nic jiného. Tuhle jsem ochutnala jen proto, že jsem si říkala jestli náhodou to třeba nepeču slané a nevím o tom smoking smiley. Mě to jen baví jakožto ruční práce, plést nemůžu tím jsem si zchromila ruce, na pečení mi zatím stačí i ruce nemehla, občas mi něco spadne a to je pes štěstím bez sebe.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vánoční cukroví - pečené

     
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 16.12.2020 14:37
     

    Jájo seš dobrá.. thumbs down Já to letos bojkotuju, páč se mi vůbec nechce jako se s tím drobným crcat. Ne že bych si nedala sladké..plechovka salka u telky mls smiley nebo nějakej kynutej závin či roláda, to je rychlovka grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 16.12.2020 14:38
     

    Psa, naštěstí,v kuchyni nemám, to by mi tak opravdu chybělo. Aaaaaaaale, Jájo, please smiley , dělám podle tvého rcp. tlapky, pracny či co ... obaluješ hotové v cukru ? Já nikdy krom rohlíčků nic v cukru neobalovala, ale kdesi jse zahlédla, že se má obalovat i linecké už slepené, aaaaaaaaaaaach, jo, jak jsem stará, tak jsem nemožná stydlin smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 16.12.2020 14:45
     

    Já obaluju jen rohlíčky, pracny a kuličky s oříškem. O lineckém jsem nikdy neslyšela jen posukruju.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 16.12.2020 15:12
     

    Linecké ani pracny-tlapky se u nás ani nikdy necukrovalo, asi jsem opravdu z vidlácké rodiny stydlin smiley .

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 16.12.2020 15:16
     

    Nojo ale to je právě to správné, každej to má jiný, nemusí bejt všechno jako přes kopírák... winking smiley

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 17.12.2020 13:03
     



    babkaela napsal(a):

    Linecké ani pracny-tlapky se u nás ani nikdy necukrovalo, asi jsem opravdu z vidlácké rodiny stydlin smiley .

    To nejsi,u nás také ne.Jen van.rohlíčky.

     
  • Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 17.12.2020 13:16
     

    Já balím pracny, rohlíčky a masarykovo. Cukrovala jsem i linecké, ale nechávám ho teď holé:-)

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 17.12.2020 18:31
     

    Babkaelo, mně se nelíbí, když je všechno cukroví schované pod vrstvou cukru. Přijde mi, že je to potom škoda práce s různými druhy, když pak všechno vypadá skoro stejně. Obaluji v cukru jen rohlíčky (ty nemají v sobě cukr žádný, tak je to i nutnost), jinak nic.

    Tohle dělala jedna moje známá. Měla krabici nejrůznějšího cukroví, ale všechno bylo prosypané cukrem a skoro nebylo možné rozeznat jednotlivé druhy.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 17.12.2020 18:56
     
    131891640_950497698812150_5129565983603735517_n.jpg
    Další fotografie:

    Já linecký dřív obalovala, teď jen pocukruju. Vypadá to jako zasněžený.

    Koukám, že ty dvě vločky jsou přismahlý.NJN,první plech mi trochu utekl. grinning smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 17.12.2020 19:20
     

    nooo- tak já dnes bodovala . místo 20 g mouky do marokánků jsem dědkovi řekla ,aby navážil 20 dkg . paráda- museli jsme to i se šlehačkou vyhodit . nevím , jestli jsem ještě spala - či co . měli jsme doma ještě jednu šlehačku - tak se dělalo znova. zítra ještě budeme dělat jednu várku . marokánky u nás velmi rychle mizí -

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 17.12.2020 19:30
     

    Kaaj, já ti rozumím. V mých letech mám problém s gramy, dekagramy ..... loni jsem koupila do cukroví 14 másel. jako, přišlo mi to moc, ale snad umím počítat, ne ? winking smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 17.12.2020 20:10
     

    Mé dámy, jsem ráda,že v tom nejedu sama .... dnes jsem se snažila vytvořit vanilkové rohlíčky ... čert a sv. Václav ví, kde se stala chyba ... já na to nepřišla, ale je to spíš sypání pro slepice než těsto .... ku.va práce angry smiley . A to ještě nevím, jak si s tím poradí trouba .... peče nějak dvěma rohy víc a jinak nedopečeno, uvidíme.

    Nejmladší mne kdysi chtěl překvapit, že uvaří puding ... no ... 1/2 l mléka je přece 1,5 l ne?

    Joo, taky mám kamarádku, měla v Sydney obr květinářství, dokonce pro královnu Alžbětu vázala kytky - když kdysi byla v Austrálii na státní návštěvě, předpokládám, že tudíž není žádný tydýt - loni mi volala: "Jirka chce kvašáky jaké míval strejda" Jirka je moje vlastně, kamarádka s ním už 13 let žije tady, má všechny ty roky přísady ode mne, Jirkův strejda byl můj táta - dám rcp. 1,5 l vody, 1/8 l octa + další .... volá mi: "Eleno, ty jsi úplně blbá nebo co, vždyť ten nálev se mi do 4litovky nevejde". Místo "osmičky" octa dala 1,8 l .... to se opravdu vejít nemohlo.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (17.12.2020 20:35)
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 17.12.2020 22:07
     

    zadělávat chci zítra, v sobotu péci, v neděli naplnit..... u nás se obalují v cukru vanilkové rohlíčky, linecké čisté, někdo cukruje, ale jinak u nás v okolí se linecké v cukru neobálí, asi to je taky krajové......aby krémy vydržely, tak přidávám do másla vařený sníh, kdykoliv jsem zkoušela nové cukroví, máloco obstálo proti rodinným receptům grinning smiley , takže stále stará klasika winking smiley

     

    Elo, mrkni k porovnání na rcp. vanilk. rohl. má to švagrová po své babičce, peču je taky a vždy se povedly

    - 35 dkg hladké mouky, přesát mouku

    25 dkg másla

    10 dkg ořechů mletých

    9 dkg cukru moučka, přesát cukr

    zadělat těsto, nechat odpočinout, ještě teplé se obálí (van.cukr+moučka)

    péci na 180-200 st.C, lépe péci na pečícím papíru

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 17.12.2020 23:53
     

    Aleno, u nás taky tak nějak VÁNOCE začínaly Štědrým dnem... cukroví se nejedlo dřív, nikoho ani nenapadlo jít ujídat, vyplenit krabice ... dnes je asi vše jinak ... proto se peklo tak, aby od vánoc do Hromnic bylo stále "jedlé", nežluklé, prostě ne staré ... proto začínám píct po 15.12., plní se krémem tak max. 2 dny před štědrovečerrem .... vařený sníh do krému neznám stydlin smiley , moje máma vždy "nastavovala" máslový krém pudingem bo jen máslový se všem zdál moc "těžký" či co. Jedna z mojích tet dělala jakýsi "jížkový", bohužel, jsem neodkoukala.

    Kdysi, v dávnověku, jsem běžně pekla 24 druhů (2 musely být vždycky novinka na prověření, zda nejsou úúúplně nej), dnes jsem ráda, když zvládnu 12 - jak má být. Asi stárnu či co stydlin smiley . A navíc, jsem stále míň a míň tolerantní ke snaze smečky mi pomoct - dědek dnes nabídl, že mi valilkové rohlíčky "vyválí" .... uražen odešel, furt se mi něco nelíbí.

    Vanilkové rohlíčky jsou prý dobré ... Tondu a jejího tátu odlákala od "Slunečné" moje snaha vyklepat pracny (u nás se vždycky řílalo tlapky) z formiček - Jájiny jdou samy, ale tyhle byly "skoronivnka", už loni šly špatně, ale chutnaly ... a rohlíčky už byly hotové a obalené a vybízely k ochutnání .. zadařilo se.

    Náš rcp, - dělám podle něj od nepamněti - jen letos, asi souhra Tonyškoly, dědkova sledování TV a haj.ly novináře patří postřílet, ptž s furt naváží do vlády .... nedopátrám, kde jsem "provážila" .... možná neprovážila, ale - ořechy přeloňské, mouka málo lepku, tuk jiné složení ,,, uvidím, až začnu vyvalovat další ...

    Jinak rcp.

    25 dkg hladká mouka (přesátí je samozřejmost)

    7 dkg cukr moučka

    21 dkg másla

    11 dkg mletých ořechú

    Péct na 160-180 st.C - jinak než pečícím papíru už cukroví nepeču.

    Ještě horké obalovat v moučkovém cukru s vanilkou (už několik let z dvojité dávky bo Tonytáta má venilkové rohlíčky jako nej)

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.