pátek 19. dubna, 20:26 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Vánoční cukroví - pečené

Datum: 02.12.2006 20:14
 
aby to bylo kam psát winking smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 17 z 20
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 08.12.2023 09:51
     

    ty ceny nejsou ode mně- to asi Jája. my si pečeme sami- nekupujem . ale ještě jsme nezačali a vůbec se mi do toho nechce. sad smiley

    začneme asi chlebíčky- fíky už dědek koupil a nějaké další suš. ovoce máme.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (08.12.2023 09:58)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Vánoční cukroví - pečené

     
     
  • Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 08.12.2023 10:11
     
    valachovi 1.jpg

    Snad to bude lepší teď. Byla tam snacha pro něco a přecházely jí zraky z těch cen, podotýkám žádné velkoměsto takové malé městečko:-).

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil jaja99 (08.12.2023 10:14)
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 08.12.2023 10:56
     

    Už tj. k přečtení. Viděla jsem dražší. Ona ta kalkulace cen je oříšek. Musí se započít mzda, energie, suroviny, odvody-jedny z největších v EU, na dovolenou, úklid tj. režie v cukrárně, na případné nové nástroje a je to ruční práce. Kdo se živí prací rukou, ta je nedoceněna. Bohužel se u nás platí hodně za okecávání a bez práce, kterou nepotřebuješ k životu.

    Teprve se chystám péci, suroviny nakoupeny, ořechy vyloupány. U nás se vždy peklo pozdě, mám to tak nastavené taky, po 18 začínám, pak to jde rychle. winking smiley Vánočky kupuju v Lidlu, dělám navíc makové buchtičky se sirobem a obalené perníkem, ty se dělají jako poslední 23. Sirob ještě nemám, dostávám, ale prý se vaří. winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 08.12.2023 11:18
     
    012023.jpg
    Další fotografie:

    Aleno chápu trochu tu cenotvorbu, alehle cukroví jsem měla možnost ochutnat a oravdu to nebývala žádná bomba, brávaly to tam kamarádky. Raději platily mě abych jim pekla. Už jsem na to stará a peču jen rodině, všechno mi jde pomalu. Už jsem včera začala. Peču i tak hodně, mám moc vnoučat a velkou rodinu.

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil jaja99 (13.12.2023 15:47)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 08.12.2023 12:44
     

    Alenko, já tu cenu respektuji - právě z důvodů výše zmíněného. Naopak mě zlobí, když to někdo odsuzuje. Samo, že si to pro sebe udělám za zlomkovou částku, ale - neplatím zaměstnance, pronájem provozovny, balicí materiál atd.

    alenak napsal(a):

    Už tj. k přečtení. Viděla jsem dražší. Ona ta kalkulace cen je oříšek. Musí se započít mzda, energie, suroviny, odvody-jedny z největších v EU, na dovolenou, úklid tj. režie v cukrárně, na případné nové nástroje a je to ruční práce. Kdo se živí prací rukou, ta je nedoceněna. Bohužel se u nás platí hodně za okecávání a bez práce, kterou nepotřebuješ k životu.

    Teprve se chystám péci, suroviny nakoupeny, ořechy vyloupány. U nás se vždy peklo pozdě, mám to tak nastavené taky, po 18 začínám, pak to jde rychle. winking smiley Vánočky kupuju v Lidlu, dělám navíc makové buchtičky se sirobem a obalené perníkem, ty se dělají jako poslední 23. Sirob ještě nemám, dostávám, ale prý se vaří. winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 08.12.2023 12:57
     
    408983937_328904326572802_8469159722083288490_n.jpg
    Další fotografie:

    Moc jsem toho letos nepekla a příště ještě uberu.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (08.12.2023 14:59)
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 08.12.2023 13:05
     

    Spike, teď by se mi cukrovíčko hodilo ke kávě winking smiley .

    Domácí cukroví na rozdíl kupovaného je místy rozdíl v kvalitě. Máslo, rum, kvalitní čokoláda, i ta mouka hraje roli a je to znát.

    Ať se Vám daří všem pečení. flower smiley Kdo nepeče, ať se mu podaří koupit dobré, provoněné rumem,čokoládou,ořechy. mls smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 08.12.2023 13:13
     

    Alenko, většina toho, co jsem měla možnost ochutnat z kupovaného, mi nechutnala. To si raději upeču 2-3 druhy podle sebe a pochutnám si. Ani mnohé to domácí mi nechutná. Nemám moc ráda mazání různými trvanlivými krémy. Krém dávám do ořechů (máslový) a ty dám hned do mrazáku a vyndávám postupně.

    U mnohého jde prostě jen o zvyk, jak se to dělá v té které rodině. Už jsem ochutnala i moc krásné cukroví, ale chuťově mě nezaujalo. Není to se mnou lehké. grinning smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 08.12.2023 13:59
     

    Spike, jsem na tom podobně. grinning smiley Proto se u nás peče. Jednou jsem dostala na pohled překrásné svatební cukroví, vše se vyhodilo, nikdo to nedal. Ta paní, co to pekla, měla časem velký odliv zákazníků. Nevím, zda to ještě dělá. U nás se do mrazáku nikdy nedávalo, vždy čerstvé. Krém máslo + vařené bílky. Měla jsem přísnou výchovu. grinning smiley Ale tchýně byla ještě lepší. Většinu rcp. mám po ní. mls smiley Jsme hodně zmlsaní. Ale musím napsat, že jsem nedávno byla s kamarádkou v Globusu Pardubice. Šly jsme na kávičku a daly jsme si harlekýnový řez. Vynikající, i kávu mají velmi dobrou. smiling smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 09.12.2023 21:49
     

    Já peču pro Šárku rohlíčky, mám recept z mandlí. Je to jediný počivo co mě baví, peču je lěta a byly moji chloubou. Letos se někde stala chyba , jsou tak nějak nevzhledné. Zítra budu pokračovat, tak jsem zvědavá. To už tak jak napotvoru bývá, když se snažíš, tak to nevyjde.

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 10.12.2023 06:22
     

    Mandlové rohlíčky peču taky. Mandle musí být umleté co nejvíc najemno, jinak se to při tvarování rohlíčků láme.

    Začínám pidi rohlíčkama, postupně zvětšuji, zvětšuji a končím pomalu loupákama winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 10.12.2023 11:22
     
    409012398_328904356572799_394600041041111348_n.jpg

    Taky mám recept na rohlíčky s loupanými mandlemi. Myslím, že je z kuchařky od Sandtnerky. Tchyně měla recepty na cukroví asi všechny z té kuchařky a já je převzala od ní.

    Letos jsem dělala trošku větší, zlomily se mi snad jen dva. Maličké se lámaly víc.

     
  • Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 10.12.2023 11:37
     

    Taky mám s mandlemi a bez žloutku jsou nahoře na fotce nelámaly se.

    edit. na minulé stránce

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (10.12.2023 11:38)
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 10.12.2023 11:59
     



    jaja99 napsal(a):

    Taky mám s mandlemi a bez žloutku jsou nahoře na fotce nelámaly se.

    edit. na minulé stránce

    do zbytku těsta jsem přidala kousek másla a paráda, rohlíčky jak malované

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 10.12.2023 13:34
     

    dopoledne jsme upekli čtyři ovocné chlebíčky do srnčího hřbetu , zadělali dvě dávky těsta na pařížské . ty upeču zítra- tedy spodky , plnit ještě nebudu . a taky kyne těsto na mazance. na vánočku nemám náladu .

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.