pátek 19. dubna, 03:04 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Vánoční cukroví - pečené

Datum: 02.12.2006 20:14
 
aby to bylo kam psát winking smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 12 z 20
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 16.12.2021 21:17
     

    Bosku, díky love smiley flower smiley , tady aspoň čtu, že v tomhle nejsem sama stydlin smiley .

    Anavi, za celý svůj život jsem se nenaučila vyvalovat těsto na vánoční pečení, je mi před několika dny 65, i na vánoční cukroví vyvaluju jako na nudle do polívky, jsem prostě .... závidím ti přítelkyni mlaďocha ... moje vnučka, ve stálé přemíře chlapů, je trošku bonus, jen by ji to muselo aspoň trochu zaujmout (asi jsemněkde udělala chybu)... v necelých 6ti letech byla víc pečlivější (tohle asi není to správné slovo - snažila se, chtěla, uměla naskládat tak, aby těsta na další válení nebylo mnoho), dnes to nějak odflákne, hlavně ať už je hotovo a já se mohu jít nudit k TV ...už neřeším, pos.ala bych se z toho.

    Spike, Věrko ... pro mne u ořechů je největší piplačka umýt a znovu "zaskladnit" formičky (stejně jako u tlapek-pracen) - plním až nejdřív 3. den, už nejsou tak křehké - stejně linecké, išelské, brabanty, olžiny dortíčky a další ... nejlepší plnička krémem byl zdobící pytlík od tupeware (po mnoha letech používání, i na zdobení dortů, odešel do popelnice) - netuším, čím budu "plněné" plnit letos, nožem potírat se mi nechce. A jsem mimoň .... proč ořechy v mrazáku ?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vánoční cukroví - pečené

     
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 18.12.2021 19:24
     

    cukroví zaděláno a zítra se peče winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 18.12.2021 19:39
     
    268810909_10217917083072916_5262262475506656837_n.jpg

    Ve čtvrtek jsem dodělala poslední cukroví (plněné ořechy), teď už můžeme jen mlsat u kafíčka.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 18.12.2021 19:50
     



    babkaelanapsal(a)yawning smiley.

    Spike, Věrko ... pro mne u ořechů je největší piplačka umýt a znovu "zaskladnit" formičky (stejně jako u tlapek-pracen) - plním až nejdřív 3. den, už nejsou tak křehké - stejně linecké, išelské, brabanty, olžiny dortíčky a další ... nejlepší plnička krémem byl zdobící pytlík od tupeware (po mnoha letech používání, i na zdobení dortů, odešel do popelnice) - netuším, čím budu "plněné" plnit letos, nožem potírat se mi nechce. A jsem mimoň .... proč ořechy v mrazáku ?

    Elo, čtu, že myješ formičky - nikdy jsem to nedělala, vždy po pečení hned vytřu ubrouskem, dělám to leta a formičky se u nás doma nemyly, nemastily, krásně se vyklápí.....

     
  • Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 18.12.2021 20:40
     

    Spike, máš to krásně připravený.

    Nejsem žádná velká pekařka ale co jsem měla v práci kolegyni, po ní to děláme všechny, nikdy formičky nemyla. Jak to píše Alena. A když nám třba některý půjčovala, tak kladla na srdce, ať se to neopovážíme umýt. Něco na tom asi bude, soudím podle návodu k hrnci. Koupila jsem v Lidlu, hodně těžký, litinový, měli červené. Nesmí do myčky a doporučovali jakoby zatřít občas tuk. Dovnitř.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 18.12.2021 21:26
     

    Spike, máš moc pěkné cukroví. a zajímavé ořechy thumbs down mls smiley .

    Gabčo super vykrajovátka na linecké thumbs down .

    Kájo, šikovní thumbs down .

    Já teprve včera začala, zvládla jsem polámat polovinu pidi koleček na dortíčky, na išelské jsou větší, to moje ruka zvládla líp. Dnes tlapky-pracny, Tonytáta s Tondou děli perníčky, trochu jsem rostla, větší tvary, které nemám ráda, vyváleno opravdu téměř jak na nudle - samozřejmě, že skoro nenaskočily. Ale nemůžu nic říct, musím být ráda, že to spolu zvládli love smiley .

    A právě jsem doumývala 286 formiček. Když já se vždycky bojím, že do příštího roku zasmrádnou stydlin smiley .

     
  • Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 18.12.2021 22:05
     

    Nidy je nemyju, pak se dobře vyklápějí. Jen jednou jsem umyla staré formičky na ořechy a zrezatěly.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 18.12.2021 23:20
     

    Já jak jsem byla od rána rozhozená , tak jsem sežrala kůpu van. rohlíčků..... mls smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 18.12.2021 23:25
     
    img_20211218_224330.jpg
    Další fotografie:

    Věrko, paráda. thumbs down

    Já už letos taky končím. Dnes jsem dozdobila čokoládou. Musím říct, že se musím rok od roku do toho cukroví dost nutit. U nás to chlapi nejí. Dělám to vlastně jen kvůli naším, abych jim dala a pro návštěvy, aby bylo na stůl.

    Ty sadlove koláčky mi nechutnají, ty už u mě místo nenajdou.

    Mám 6 druhů. Mamka mi ještě přinese rohlíčky, tak to je až dost.😁

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 18.12.2021 23:46
     



    babkaela napsal(a):

    Spike, máš moc pěkné cukroví. a zajímavé ořechy thumbs down mls smiley .

     

    Co mám na ořechách zajímavého? Snad jen to, že mám malé formičky. Taky je to piplačka, protože se do nich vejde maličký kousek těsta, kyž tam musí zbýt ještě důlek pro náplň. Těsto vůbec neubývá. grinning smiley

     

    Kdysi jsem formičky poctivě namáčela a myla, ale pak jsem slyšela, že se mýt nemají, tak jen vyčistím papírovou utěrkou. Ono i to je dost práce, takže se snažím používat formiček raději míň. Obvykle peču něco do formiček a zároveň střídám s něčím vykrajovacím, abych těch formiček neměla moc na čištění.

    No a za celý život se mi nastřádala spousta formiček, které vůbec nepoužívám, mám jich plnou velkou krabici. Měla bych se jich zbavit.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 19.12.2021 01:01
     

    Věrko, staré formičky nevyhazuj. Jednou jsem viděla v Jablonci, je tam krámek věci z půdy - líbilo by se Kordul, staré věci, tam jsem viděla prodávat staré krásné formičky, kupovaly hodně Němky. Naaranžované byly krásné, tak jsem ty staré doma nechala navrtat a na háček jako ozdoba, Ale bylo to venku, tak některé narezly, máš zimní zahradu jako ozdoba na větvi...

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 19.12.2021 06:16
     

    jj- formičky se nemyjí .. jenom popř . utřou na sucho . jinak zreziví ... nono smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 19.12.2021 09:00
     

    Spike, formičky mám také malé, letos na plněné ořechy asi nedojde. Ale myslela jsem jádra, která máš na slepovaném.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 19.12.2021 09:47
     



    babkaela napsal(a):

    Spike, formičky mám také malé, letos na plněné ořechy asi nedojde. Ale myslela jsem jádra, která máš na slepovaném.

    Ty pekanové ořechy jsem koupila už s cílem je nalepit na cukroví. Někde jsem to viděla a líbilo se mi to.

     

     

    Formičky bych asi prodala na bazárku. Krásné formičky má ještě schované mamka, ty si nechám. Jsou to ty velké, jak dřív bývaly, ale pěkné - motýl, ryba, zajíc...je to vůně dětství.

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 19.12.2021 09:49
     

    Mně se móc líbí ta šišatá srdíčka od Gabči thumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.