pátek 29. března, 11:14 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Vánoční cukroví - pečené

Datum: 02.12.2006 20:14
 
aby to bylo kam psát winking smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 20
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 15.12.2021 19:31
     

    Já opět vanilkové rohlíčky pro nemocnou kamarádku. Ještě mám mandle tak budu asi pokračovat grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vánoční cukroví - pečené

     
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 15.12.2021 21:06
     



    LadaB napsal(a):

    Věru na čokoládu je nejlepší použít mašlovačku, tu klasickou z peří.. jinak jsem nikdy nedělala.

    Lasuš, díky za nápad .. noooo, nenaučila jsem se od táty (uměl, hooooooodně dobře) vyrábět mašlovačky stydlin smiley . Nemáme už dlouho husy bo neumím ubezdušit kamarádky, moji dva myslivci jsou v tomhle bodu ku ničemu, nebylo by stejně z čeho vyrábět, klasická mašlovačka se dá ale koupit ... budu muset vyrazit do civilizace.

    Abych nebyla úplně mimo ... mám zaděláno od všerejška 7 druhů, nejak jsem se k dnešnímu pečení nedohrabala, a vůbec mne to netrápí.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 15.12.2021 21:12
     

    Holky, čím plníte košíčky?

     
  • Autor: maguska
    Status:

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 15.12.2021 21:24
     

    Já plním košíčky nepovedeným pečeným /rozpadlé cukrové, rum, je možné drcené fíky, ořechy, kakao. coffe smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 15.12.2021 21:34
     

    já je dělám až na konec, zbytky krému, rum, rozdrcené dětské piškoky, případně ještě dotřu máslo, na dno košíčků dávám trochu rybízový džem, košíčky dělám ořechové - tak už do nich ořechy nedávám, potřu čoko a buď oříšek nebo posypat ořech...taky by šlo ořechy spařit horkým mlékem s cukrem, přidat utřené máslo, rum a někdo dává džem, rybíz je výborný....každý má jiný chutě a zvyklosti winking smiley už vloni jsem ujížděla na džemu z černého rybízu mls smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 16.12.2021 07:08
     

    košíčky jsou z těsta podobného lineckému . dovnitř dávám nádivku z mletých ořechů s přidáním drcených piškotů . spojím 100%tukem , dám cukr, rum . nakonec máčím v čokoládě a nahoru dám kousek ořechu .

    větší košíčky plním až v den spotřeby. na dno máznu marmeládou , naplním pudinkovým krémem s máslem a přizdobím ovocem- mandarinka , kiwi . někdy zaliju agarem . tyto milují oba vnuci .

     
  • Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 16.12.2021 09:16
     

    Krása, máte to jako velkovýrobnu. thumbs down thumbs down

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 16.12.2021 10:08
     

    Jste všechny pilné... flower smiley Ani mi to teda neschází nepíct grinning smiley Jako holka napekla asi 20 druhů, načinčanejch... jí to baví. Už v neděli rozvezla..páč stejně nejvích chutná před vánocema. grinning smiley Tak ať vám to jde pěkně od ruky.

    Eli zdroj na husí brka naštěstí mám plést též umím a zásobuji tak všechny kolem. Natírám s nima ostatní různé polevy.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 16.12.2021 10:13
     

    Laduš, by se mi taky líbilo - na to mít lidi. grinning smiley 

    Synova přítelkyně mi aspoň pomáhala a je fakt, že to líp uteklo a práce šla ve dvou víc od ruky winking smiley thumbs down love smiley.

    A zároveň to pro mě byl boj s mým sebeovládáním, protože obtížně někoho snáším v kuchyni po svém boku winking smiley grinning smiley . Ale daly jsme to. coffe smiley flower smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 16.12.2021 10:27
     



    Anavi napsal(a)

    Synova přítelkyně mi aspoň pomáhala a je fakt, že to líp uteklo a práce šla ve dvou víc od ruky winking smiley thumbs down love smiley.

    A zároveň to pro mě byl boj s mým sebeovládáním, protože obtížně někoho snáším v kuchyni po svém boku winking smiley grinning smiley . Ale daly jsme to. coffe smiley flower smiley

    Beru to, vím to, jenže jaksi v posledních letech nemám toleranci, sebeovládání, kdokolv se mi motá v kuchyni je nepřítel, zdržovač, nooo prostě "ruší mi moje kruhy" ... jsem nesnesitelná.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 16.12.2021 11:07
     

    jsem se vybičovala k akci vyrobení krému do vídeńských . velmi nerada dělám bešamel . ale dnes to nedělalo hrudky. takže až na máslo / samo zmrzlé z mražáku / je to namícháno .. dcera přijede ve čtyři - tak at´ si to dodělá .nemám sílu mačkat sáček s krémem .

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 16.12.2021 11:25
     

    Uklidním Tě, jsem úplně stejná. Můj pohled, když mi někdo vleze do teritoria, by vraždil, kdyby to šlo.

    Ale nepletla se, uhýbala se dle potřeby (vždycky nechápu, že jdu třeba pro něco do šuplíku, někdo před ním stojí a nehne se... to jako nikdo nepochopí, že když za ten šuplík beru, že ho potřebuju vytáhnout???) a fakt jí to šlo od ruky - možná i lépe, než mně, protože jestli něco neumím, tak to je stejnoměrné vyvalování těsta nebo spíš vyvalování těsta obecně. A jak mám tu absenci ženské energie - v baráku většinou já a 3-4 chlapi různého věku - tak to bylo docela příjemné. love smiley flower smiley

    babkaela napsal(a):



    Anavi napsal(a)

    Synova přítelkyně mi aspoň pomáhala a je fakt, že to líp uteklo a práce šla ve dvou víc od ruky winking smiley thumbs down love smiley.

    A zároveň to pro mě byl boj s mým sebeovládáním, protože obtížně někoho snáším v kuchyni po svém boku winking smiley grinning smiley . Ale daly jsme to. coffe smiley flower smiley

    Beru to, vím to, jenže jaksi v posledních letech nemám toleranci, sebeovládání, kdokolv se mi motá v kuchyni je nepřítel, zdržovač, nooo prostě "ruší mi moje kruhy" ... jsem nesnesitelná.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 16.12.2021 16:20
     

    Jak já tě chápu! Rozumově vím, že by to všechno bylo rychleji hotové, ale mám problém s někým spolupracovat. I v hospodě jsem si užívala, že jsem tam sama. Naučila jsem se aspoň využívat pomocnice, ale i tak jsem se moc snažila zadat jí práci tak, aby mi "nerušila mé kruhy". Ale ony mě už znaly a věděly, do čeho se hrnout nemají a na co se mají raději zeptat, aby to neudělaly jinak, než si představuji. (To si vzpomínám na kamarádku, která u mě byla na brigádě a na moji žádost mi udělala šopák, jenže to nakrájela na miniaturní kousky! Já mám ráda velké kusy zeleniny. Ovšem to je problém můj, ne její, ale...)

    Anavi napsal(a):

    Laduš, by se mi taky líbilo - na to mít lidi. grinning smiley 

    Synova přítelkyně mi aspoň pomáhala a je fakt, že to líp uteklo a práce šla ve dvou víc od ruky winking smiley thumbs down love smiley.

    A zároveň to pro mě byl boj s mým sebeovládáním, protože obtížně někoho snáším v kuchyni po svém boku winking smiley grinning smiley . Ale daly jsme to. coffe smiley flower smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 16.12.2021 16:22
     
    266815207_10217907587595535_2443652206577921138_n.jpg

    Dnes jsem ukončila vánoční pečení. S těmi ořechy jsem to nějak přehnala, celé dopoledne jsem je pekla, odpoledne naplnila a teď už jsou v mrazáku a část určená na expedici (pro dceru a její kamarádku). Příště už jich budu dělat jen minimum pro nás. Pro jiné jsem ochotná připravit syrové těsto, ale upéct si to už musejí sami. Těch ořechů je po slepení cca 150. Uf, byla to nimračka.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 16.12.2021 19:23
     

    Já vám rozumím grinning smiley

    SPIKE napsal(a):

    Jak já tě chápu! Rozumově vím, že by to všechno bylo rychleji hotové, ale mám problém s někým spolupracovat. I v hospodě jsem si užívala, že jsem tam sama. Naučila jsem se aspoň využívat pomocnice, ale i tak jsem se moc snažila zadat jí práci tak, aby mi "nerušila mé kruhy". Ale ony mě už znaly a věděly, do čeho se hrnout nemají a na co se mají raději zeptat, aby to neudělaly jinak, než si představuji. (To si vzpomínám na kamarádku, která u mě byla na brigádě a na moji žádost mi udělala šopák, jenže to nakrájela na miniaturní kousky! Já mám ráda velké kusy zeleniny. Ovšem to je problém můj, ne její, ale...)

    Anavi napsal(a):

    Laduš, by se mi taky líbilo - na to mít lidi. grinning smiley 

    Synova přítelkyně mi aspoň pomáhala a je fakt, že to líp uteklo a práce šla ve dvou víc od ruky winking smiley thumbs down love smiley.

    A zároveň to pro mě byl boj s mým sebeovládáním, protože obtížně někoho snáším v kuchyni po svém boku winking smiley grinning smiley . Ale daly jsme to. coffe smiley flower smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.