středa 24. dubna, 06:18 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Bydlení a domácnost
hodnocení: 4.50
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Už máte vánoční výzdobu???

Datum: 30.11.2007 13:24
 

Předevčírem jsme jeli domů za tmy a byla jsem překvapená, kolik už bliká v oknech vánočních světel. Už to taky doma chystáte? Já teda zatím ne, vždycky to nechávám většinou až na půlku prosince, pár dní před Štědrým dnem, ještě nemám ani adventní věnec, a to už by se v neděli měla, tuším, zapalovat první svíce.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 18
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Už máte vánoční výzdobu???

    Datum: 25.11.2018 19:03
     

    Jmelí
    I když by se vám mohlo zdát, že zavěšené jmelí je americkou tradicí, ve skutečnosti tato tradice sahá až do doby Keltů.

    Keltskými druidy bylo jmelí považováno za posvátné, protože si drželo svou zelenou barvu po celou zimu. Věřili, že vyléčí každou chorobu a funguje i jako protijed.

    Dodnes jmelí symbolizuje plodnost a štěstí. V Evropě a Severní Americe jsou populární polibky pod vánočním jmelím, které mají dotyčným přinést štěstí a lásku.

    Líbání pod jmelím
    Málo kdo ví, že líbání pod jmelím má svá pravidla. Líbat se může pouze na Štědrý den. Muž pak v ten den může políbit každou ženu, která bude procházet pod zavěšeným jmelím. Po každém políbení pár uzme ze jmelí jednu bobulku pro štěstí. S trháním se přestane, až na jmelí zůstane pouze jedna jediná kulička. Takové jmelí se pak musí uchovat až do dalších Vánoc.

    Aby jmelí mělo svou moc a nosilo štěstí, nesmí to být ledajaké jmelí. Jmelí si nesmíte nařezat a ani sami koupit, musíte je dostat darem. Jmelí se pak zavěsí 24. prosince doprostřed místnosti anebo nad dveře.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Už máte vánoční výzdobu???

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Už máte vánoční výzdobu???

    Datum: 25.11.2018 19:12
     

    Jmelí je to jediné, co bude u nás vánoční winking smiley.

    Sice okolo nedělame takové cavyky, u nás se traduje, že kuličky jsou penízky. Líbání pod ním konáme o půlnoci, na Nový rok. Že musí být darované, to vím. Tak mi ho daruje manžel smiling smiley

    Na starý Kelty kašlu grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Už máte vánoční výzdobu???

    Datum: 25.11.2018 19:21
     

    dnes jsem udělala z jedlových větviček věnec na venkovní dveře a vyndala všechna venkovní světýlka na barák. Zdobit budem za týden.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Už máte vánoční výzdobu???

    Datum: 25.11.2018 19:40
     
    24135303_1735293693171612_547453301_n.jpg
    Další fotografie:

    Kluci skolili břízu, tak mám za barákem březový polínka. Asi budu vyrábět tyhle andílky.

    Našla jsem i svícen.....

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Už máte vánoční výzdobu???

    Datum: 25.11.2018 19:58
     

    Gabčo, výborný jednoduchý nápad. thumbs down . Bříza je moc pěkná na tvoření. Dělala jsem na jaře zajíce, mělo to úspěch.

    Včera jsme byli na zámku ve Žlebech, sice poprchávalo, ale prohlídka byla vánoční, adventní. Právě tam měli z březových větví v bráně udělanou vánoční výzdobu. Foťák jsem neměla, bohužel. Na větvích byly dány po různu korálky,Asi to bylo 1 m dlouhé korálkové šňůrky. K tomu měly koule, které byly obháčkované, mašličky, dole šišky,které byly trochu nastříkané bělobou. Kůra břízy tomu dávala šmrnc. Jednoduché, krásné. Chtěla bych to zkusit taky udělat, teda bez háčkování. Celý zámek byl nádherně vyzdobený, na konec prohlídky jsme šli do zámecké kuchyně, kdy se v peci pekly koláče, každý jsme dostal, byly vynikající. Zámek ve Žlebech je krásný,i když nám tam včera pršelo, stojí za návštěvu.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Už máte vánoční výzdobu???

    Datum: 25.11.2018 20:18
     

    Alenko příště foto, ať i my máme inspiraci. winking smiley

    Gábi perfektní nápad. Já pořád,co bych udělala s tím vysokým květníkem z Lidlu a tohle je fakt dobrý thumbs down. Pak se pochlub, jak se zadařilo winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Už máte vánoční výzdobu???

    Datum: 25.11.2018 21:03
     

    Aleno, až provedeš variaci na Žleby, tak nezapomeň pofotit.

    Gabco, ty se taky pochlub. Líbí se mi všechny ale asi nejvíc ta trojka s šiškami.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Už máte vánoční výzdobu???

    Datum: 25.11.2018 21:14
     

    [cz.pinterest.com]

    tak tady je hafo inspirace eye popping smiley.Musím někde sehnat větve a nastříkat na bílo.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Už máte vánoční výzdobu???

    Datum: 26.11.2018 11:59
     

    Irisko,ty větve nastříkaný na bílo jsem viděla v květinářství,třeba je mají i u vás,nebo na vánočních trzích.Já je mám od loňska právě z květinářství,taky jsem je chtěla barvit.

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Už máte vánoční výzdobu???

    Datum: 26.11.2018 18:22
     

    Nemám, ještě čas

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Už máte vánoční výzdobu???

    Datum: 26.11.2018 18:40
     

    ... já jsem si koupila v Kiku svítící vločky, až doma jsem zjistila, že jsou na baterky, ale dobrý, už jsem si zasvítila,... jinak nic

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Už máte vánoční výzdobu???

    Datum: 26.11.2018 18:52
     

    Já zatím taky nicj

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Už máte vánoční výzdobu???

    Datum: 26.11.2018 18:56
     

    několik druhů svítících kratších řetězů bylo v Lidlu, do 100 Kč včetně baterek, s nastavením času, neodolala jsem a přikoupila. Ale výzdobu ještě nemám, dnes jsem alespoň nařezala větve na věnec. Moc se mi líbí andělíci z břízy, když seženu hlavičky, tak to zkusím.

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Už máte vánoční výzdobu???

    Datum: 26.11.2018 19:30
     

    My uz mame venec, nechala jsem lepit deti tavnou pistoli skorapky orechu, sisky, kastany a zaludy. Na vic se asi nezmuzu smiling smiley

     

    Ty brezove dekorace jsou fakt hezke

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Bydlení a domácnost (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.