pátek 29. března, 00:30 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Provzdušnění trávníku (vertikutace)

Datum: 05.03.2008 15:35
 

Nezkoušel jste někdo "oživit" trávník touto metodou? U nás teď jedna firma nabízí, že vertikutátor zapůjčí a práci provedou, což by bylo ideální - mají zkušenosti, vědí co s tím, člověk si nemusí pořizovat něco, co využije tak nejspíš dvakrát do roka. Ale píšou tam, že trávník je po tomto úkonu lehce poničený, což nevím, jak by se to zacelovalo,když by po zahradě lítal pes. Nedovedu si představit, jak moc to tý trávě dá zabrat confused smiley . Ale v jednom místě, kde je hodně jílovitá půda, je ten trávník strašný. Úplně žlutý a je na něm taková plsť thumbs up

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12345678 | další
    Aktuální stránka: 1 z 8
  • Autor: frog.o
    Status: začátečník

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 05.03.2008 16:19
     
    Já jsem vloni vertikulaci na zahradě zkoušel, trávník to neponičí, jde tam o provzdušnění půdy a odstranění mechu. Ale velké změny jsem nepozoroval, ale taky by se to mělo dělat 2x ročně a výsledek by měl být poznat až časem. Asi taky záleží o jaký trávník jde, jestli je to nějaký parádní okrasný jen na koukání, a nebo na zahradě která má určitou zátěž, že jo. No a jestli má člověk psa, tak tan tu vertikulaci zajistí sám grinning smiley grinning smiley grinning smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 05.03.2008 17:09
     

    frog.o: Já taky vertikulovala smiling smiley, dokud nepřišel můj brácha, kterýho zahrada vůbec nebere a pravil, že hlavně, že dělám machry, jaká jsem zahradnice a pak ani nevim, že se používá vertikutátor, ne žádnej vertikulátor - nechť ti toto mé ponaučení slouží tedy rovněž jako osvěta winking smiley grinning smiley

     

    Pes bohužel nevertikutuje, ten kutá... díry grinning smiley.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 05.03.2008 17:10
     

    Našla jsem o tom něco od profíků:

    [www.agros-moravia.cz]

    [www.garten.cz]

     

    Vertikutace trávníku

    Vertikutace je důležitá věc. Spočívá to v tom, že ostny nebo nože se zařezávají do země do hloubky 1- 2mm a čistí tak půdu pod drny od nečistot a posekané trávy. Po vertikutaci se lépe dostávají živiny, voda a sluneční paprsky do půdy. Půda může lépe dýchat, což trávníku svědčí více než utužené bezvzdušné půdy. Starý trávník, který nebyl nikdy vertikutován je dobré vertikutovat 2x do roka, a to na jaře a na podzim.

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 05.03.2008 22:30
     
    A nestačí když provzdušňuje krtek ? angry smiley
     
  • Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 05.03.2008 22:36
     
    A co když nechci aby tráva rostlagrinning smiley , já zásadně nehnojím nezalívám a jen se modlím aby tráva rostla co nejpomalejigrinning smiley
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 05.03.2008 22:45
     

    Anavi, na chatě dělám poctivě dvakrát ročně winking smiley . Těsně po ten trávník vypadá blbě, ale během 10 - 14 dní je to v pohodě. Záleží, jak moc se to udělá a kolik se toho odstraní.

    Spočítej si, kolik ta firma za to bude chtít, aby se ti nevyplatilo si vertikulátor zakoupit.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 05.03.2008 22:57
     
    Missi, chtějí 490 na den, práci za 200/hod, u nás by bylo asi za chvíli hotovo, není té trávy moc.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 05.03.2008 22:57
     
    jajo, mně ani tak nejde o rychlost růstu jako o to, že se mi nelíbí nevzhledné žluté fleky thumbs up
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 05.03.2008 23:00
     

    Holky, mám na to takový hrábě. Děsný. Udělala jsem kousek trávníku v předzahrádce a necítila ruce.(nebo spíš cítila až dost). Trávník krásně prokoukl, jakoby se narovnal a přijde mi, že proti zbytku na který jsem se ještě nedostala, vypadá svěžejší. Představa, že budu takhle hrabat zbytek zahrady, mě docela děsí.grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 05.03.2008 23:07
     
    hespo, no právě proto radši vysypu tu kasičku, stačilo mi dneska stříhat trávy eye rolling smiley winking smiley
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 05.03.2008 23:14
     
    Anavi, taky uvažuju, že se po něčem kouknu. Dělat hráběma celou zahradu už nějak nezvládám. Ještě loni to jakž takž šlo. No, utěšuji se, že jsem po zimě netrénovaná. grinning smiley
     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 06.03.2008 00:03
     
    Heli dej fotku těch hrábí please smiley
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 06.03.2008 00:51
     

    Dášenko, zítraflower smiley

    jestli nezapomenu.grinning smiley

     
  • Autor: Laura
    Status: nováček

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 06.03.2008 08:16
     
    Taky se přidám do diskuze,. Jeden rok jsem se snažila trávník provzdušňit těmi vertikutačními hráběmi, jak píše Hespa, ale je to strašná dřina, zvlášť, pokud se jedná o větší plochu. Te´d už asi třetí rok si půjčujeme vertikutátor od známých a trávník provzdušňujeme na jaře a na podzim. Vždycky se divíme, kolik té suché trávy a mechu se dá z trávníku vyčesat, je toho vždy hromada. Ale je fakt, že to trávníku prospěje.
     
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.