sobota 20. dubna, 01:56 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Psi
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zvířata > Domácí mazlíčci > Psi
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: petra666
Status: nováček

Určení plemena

Datum: 26.09.2013 23:28
 

Zdravím,

přikládím fotku a mám prosbičku. Nevěděl byste si někdo rady s tím co je tohle vlastně za směsku pejsků? please smiley Nebo neznáte někoho kdo by měl podobného psa se štěňátky? smiling smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12
    Aktuální stránka: 2 z 2
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Určení plemena

    Datum: 29.12.2013 09:32
     

    No právě. Nechtěla jsem to komentovat, ale NO má penis, pokud je připravený na krytí, stejný, jako dospělý muž... Ono je jiné, když má vysunutou rtěnku kvůli dominanci, to je poloviční velikosti, co do objemu.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Určení plemena

     
     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Určení plemena

    Datum: 03.11.2014 11:49
     

    Nepoletla jsem to, teta měla čubinu srnčího ratlíka, a byla z ní dost na nervy, protože pořád běhala za velkými psy a nastavovala jim zadek. Popisovala, jak z ní pak vyndavala štěňata při porodu. Jednou se jí narodily mrtvý, jednou živý. Bylo to za války, A ten pes střežil továrnu, kde teta dělala. Přes den byl přátelský, ale jednou se zdržela do tmy, musela něco opravovat, a to ji málem pokousal. Tehdy ale byli NO menší, než dnes. winking smiley winking smiley winking smiley já ještě pamatuji standard psa 50-55cm grinning smiley grinning smiley grinning smiley jen nevím, jestli to platilo i pro čubinu. Ten můj měl 53cm, a podle tabulek měl všude naprosto ideální míry, ale je pravda, že byl nejmenší z celého cvičáku, i holky byly větší grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Určení plemena

    Datum: 03.11.2014 12:09
     

    Samanko, prosím tě, kolik je ti let? smiling smiley eye popping smiley

    Já měla NO od svých patnácti let a je mi opravdu už dost let, ale psi měli 63-65 cm standard a feny měly 58-63 cm standard už v šedesátých letech winking smiley Jen úhlení bylo zcela jiné smiling smiley

    Dnes mají psi standard 63-68 cm a přijde mi, že tolerují i vyšší. Feny si už nepamatuji, přesedlala jsem na jiné plemeno smiling smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Určení plemena

    Datum: 03.11.2014 12:45
     

    Standard NO - nebudu rozepisovat - [www.ceskyklub-no.cz] . Taky se nebudu rozepisovat o toleranci, netoleranci, umění psa postavit nebo změřit winking smiley . Všeobecně ale i na výstavách se mi zdá, že "rozptyl" směrem dolů i nahoru je daleko větší.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Určení plemena

    Datum: 03.11.2014 12:52
     

    Proč jsem byla přesvědčená, že mají vyšší kohoutkovou míru? Všechny, co kolem sebe vidím, jsou skoro tak vysocí, jako náš Sorbon a ten má 70cm (maximum bosíků) a jsou normálně prošlí bonitací a jsou uchovnění eye popping smiley Naše čuba má 58 a říkají, že je malá, ale v míře grinning smiley

    Samanko, tak se omlouvám, ale v tom případě se výška standardu nezměnila minimálně padesát let.

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Určení plemena

    Datum: 04.11.2014 23:24
     

    Chodila jsem na cvičák v roce 1986-7 a všichni se mi smály, jaké mám nedochůdče. Měl košík dámský, pánský mu byl strašně velký a padal mu z hlavy při sebemenším pohybu.V klubovně byly vyvěšené tabule s rozměry -tak jsem změřila jsem toho svého čumáka a byli překvapení, že má ideální rozměry úplně všude, Když si představím, že o cm víc nebo míň už psa vyřadí z chovu, tak by 90% NO tehdy neprošlo, což bylo asi 60 psů. Určitě se muselo s výškou hýbat směrem nahoru. Dokonce mám pocit, že se o tom mluvilo na jedné schůzi, když se zašívaly rukávy roztrhaný od boxerů(ek) - blbosti si pamatuju grinning smiley Na druhou stranu je pravda, že my na výstavy nechodily, takže se hádat nebudu. Někde sice mám schovanou odbornou knihu z té doby, ale 50 banánovek prohrabávat nebudu winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Určení plemena

    Datum: 05.11.2014 09:06
     

    Samanko, kašli na to. winking smiley Taky mám atlas psů i se standardy z šedesátých let někde na půdě, ale přece tu nebudeme slovíčkařit a já nebudu přehrabovat haldy knih? grinning smiley Mně se také zdají vyšší, než bývali a mají mohutnější hlavy. Což se mi líbí, ale pro plemeno to prý také moc dobré není ze zdravotních důvodů.

    Mám bosíka, to je plemeno, se kterým se od počátků moc nehýbalo, i když do výšky si myslím také, pokud koukám na dobové obrázky, ale jinak jsou stále stejní. To se mi líbí, protože byli k něčemu vyšlechtěni, tak mají být rostlí tak, aby svůj účel co nejlépe splňovali.

    Je pravda, že když to rozpálí naplno bosík, ovčák mu nestačí i přes to, že jsou to psi podobné velikosti. Ale když jsem měla dobrmana, tak ten zase nestačil barzojovi (ale ten je o hodně vyšší) a hodně těžce to nesl - jak za ním na plné kule běžel, ječel vzteky a barzoj běžel jen lehce polocvalem grinning smiley Jinak mu neuteklo nic grinning smiley

    Co se hodně změnilo, "změklo", jsou zkoušky z výkonu podle NZŘ To je mi líto, protože dřív se podle vykonané zkoušky opravdu poznalo, jak je pes opravdu dobrý. Teď je to spíš o důslednosti a vytrvalosti psovoda, protože pokud se psovi opravdu hodně věnuje a poctivě cvičí, udělá zkoušky každý pes. Hlavně v obraně je to docela jiné, jednoduché a spíš o poslušnosti, než o tvrdosti psa sad smiley

    To jsou takové srandy winking smiley Hlavně, že jsou psiska veselá a máme je rádi love smiley

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Určení plemena

    Datum: 06.11.2014 18:44
     

    Drahuš, Bosíci jsou nádherný, jen na mě málo chlupatý grinning smiley Ale mít ho doma na gaučíku, tak bych taky neprotestovala grinning smiley grinning smiley grinning smiley. Toho svého hawíka používám hlavně jako ohřívač grinning smiley grinning smiley grinning smiley nebo on mě confused smiley confused smiley confused smiley

     
  • Autor: Flan
    Status: nováček

    Re: Určení plemena

    Datum: 02.07.2016 12:10
     
    img_20160509_194544.jpg
    Další fotografie:

    Pomozte mi prosim urcit plemeno. Na fotkach je pejskum deset mesicu. Fena a pes z jednoho vrhu. Diky

     
Stránky:  12 | <<předchozí komentáře
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Psi (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.