čtvrtek 28. března, 17:12 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Vzkazy pro adminy
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Vzkazy pro adminy
Diskutujte! Chcete na weeku něco změnit nebo vylepšit?
 
 
 
 
Autor: admin
Status: admin

Upgrade?

Datum: 26.08.2013 14:01
 

Ahoj,

 

week.cz už běží nějaký ten rok (asi 7let smiling smiley, a to je z internetového hlediska stařeček..

Začal jsem se zaobírat myšlenkou, že bych provedl větší omlazovací kůru.

 

Konkrétně by šlo o kompletní výměnu systému, který běží na pozadí (a pravděpodobně i změna designu, ale to teď vnímám jako minoritu).

Co bych od toho očekával?

- modernější rozhraní, více sociálních funkcí (tady jde defacto jen posílat soukromé zprávy)

- větší rychlost (tohle forum mi přijde, že už to nezvládá, a nechce se mi odmazávat staré příspěvky)

- zjednodušení (pravděpodobně bych nechal pouze Diskuze a Galerii)

 

Co očekávám za negativa?

- určitě se změní ovládání. Všechno bude jinak, přibudou další tlačítka možnosti. (budu se samozřejmě snažit, aby to zůstalo co možná nejbližší stávajícímu weeku, ale i tak..)

- zrušil bych tagy a hodnocení. Namyslím, že se to nějak osvědčilo

 

Co zatím nevím, zda půjde zachovat stejný systém kategorií, resp. to že lze vytvářet kategorie uživateli.. (to bych ještě ověřil..)

 

Co vy na to?

 

PS: není to nic hotového. Pokud k tomu dojde, tak půjde o záležitost v řádu měsíců ..

 

Honza

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123 | další
    Aktuální stránka: 1 z 3
  • Status: expert

    Re: Upgrade?

    Datum: 26.08.2013 14:11
     

    Honzo přimlouvám se za nemazání starých příspěvků, minule nás to dost zaskočilo. Myslím, že pro nás je důležitá Galerie, Blog není moc využívaný a Bazar taky ne. Je škoda že umřel chat, ale to je vývoj. Kategorie by mohly vytvářet moderátorky, myslím by to vyhovovalo. Hlavně kdybys chtěl mazat , varuj nás a't si schováme na čem nám záleží včas. Tagy jsem nikdy nepoužila, nástěnka je taky na nic, hodnocení taky oželíme není podstatné.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Upgrade?

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Upgrade?

    Datum: 26.08.2013 14:26
     

    Nooo, hodnocení, když je pak nějaká naše fotosoutěž, tak by se i hodilo, ale ony i ty soutěže nějak umlkly, jenže, člověk nikdy neví, že winking smiley

    Já osobně taky nemusím nástěnku, bazar ani blog, protože našich blogařů je málo, spíš tam exhibují nějací fanatici apod.

    Co bych nerušila, je možnost ankety. Ta se občas hodí.

    Aby kategorie mohli zakládat jen moderátoři, to by mi nevadilo.

    Tak za mne smiling smiley

    Byla bych i pro to, aby nováčci nemohli zakládat nové diskuze a dávat odkazy na jiné weby. Možná až po určité době a po daném počtu příspěvků.

     
  • Status: expert

    Re: Upgrade?

    Datum: 26.08.2013 14:33
     

    JJ Ty nováčky bych sejmula docela dost, protože je to s nimi někdy na budku.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Upgrade?

    Datum: 26.08.2013 16:09
     

    Za mě nástěnku zachovat. Nestíhám všechno a zajímá mě, kdo a kam přispěl naposled z mých přátel.

     
  • Autor: Radim
    Status:

    Re: Upgrade?

    Datum: 26.08.2013 21:42
     

    No otázkou je, kam chceš aby se forum ubíralo. Pokud zakážete nováčků zakládat příspěvky,pak už tu žádný nepřibyde. Spíše by bylo na místě uvažovat o transformací jednotlivých for a subfor (tady se tomu říká kategorie a podkategorie). Vytvoření poradny, kde by se mnozí mohli ptát na to co potřebují a nedávali to do běžných diskuzí. Nejsem si jistý, ale předpokládám, že se uvažuje o přechod na nějaký lepší phpbb což by mohlo být fajn. Ovšem phpbbčka si zase vybírají spamboti což znamená možný problém, který se dá ohlídat. Vzhled je jen o zvyku. Dělám admina na jednom foru a máme tam jasné pravidla. Uživatelé zakládají jen příspěvky do daných kategorii, které jsou dané týmem, který se stará o chod fora. Pokud se v týmu odhlasuje že bude nějaké nové forum, nebo subko, tak jim to je vytvořeno. Ty práva má jen administrátor, což u nás není owner- majitel. Ten jen hrabe penízky za reklamy o chod fora se stará tým- admini, modi, grafik, který tvoří loga apod.Jinak by v tom byl "nepořádek", kdyby si zakládal každý co se mu zlíbí kam se mu zlíbí. Tady jsou modi taky hodně šikovní.

     
  • Status: expert

    Re: Upgrade?

    Datum: 26.08.2013 21:46
     

    Radime, než nováčky co tu dělají reklamu všemu možnému, tak raději riskovat, že to někdo vzdá. Ale jak vím, poctiví nováčkové si rádi počkají a nebo se domluví se starousedlíky.

     
  • Autor: Radim
    Status:

    Re: Upgrade?

    Datum: 26.08.2013 22:06
     

    Podle mě je mizivé procento nováčku co spamují a dělají reklamu na něco. Nevím, kolik uživatelů se denně registruje, ale podle mě je to procento spameru mizivé a navíc se to se dá očesat omezeným oprávněním, např. možnosti vkládat příspěvky jen po schválení moderátorem sekce.jinak jsem ani netušil do dneška, že tu je nějaký chat..

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Radim (26.08.2013 22:16)
     
  • Autor: admin
    Status: admin

    Re: Upgrade?

    Datum: 26.08.2013 22:19
     

    Ahoj,

    konkretně uvažuji o vbulletinu. Je sic placený, ale poměrně vyspělý..

    Co se týče nováčků, bych byl nerad, aby se tu teď stočila diskuze tímto směrem. Tak jen pod čarou - "nováčkové" už mají i tady jisté restrikce - nemohou zakládat nové thready, a kontroluje se, zda nevkládají odkazy na jiné stránky. (v rámci možností, ono to někdy nefunguje smiling smiley

    Problém je v tom, aby to nebylo šikanovaní, tak je limit pro "nováčka" nastaven poměrně nízko (tuším na 20 příspěvků). A to si někteří spameři a propagátoři rádi napíšou.. (ostatně každé technické omezení jde obejít, jde i o to, aby to pak neotravovalo majoritu)

     
  • Autor: Rejpal
    Status:
    www.samokecna.e..

    Re: Upgrade?

    Datum: 26.08.2013 23:31
     

    Nechci vam do toho kecat, protoze jsem tu novej ...

    Ja delam moderatora na jinem foru a tam jsme delali minuly mesic take nejake upravy.

    Vymazali jsme nektere starsi prispevky, na ktere nikdo neodpovedel a nebo blbe confused smiley

     

    No jak pisu, kdo by ale poslouchal nejakyho novacka winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Rejpal (26.08.2013 23:32)
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Upgrade?

    Datum: 27.08.2013 01:13
     

    Jo jsem pro nějakou změnu. Určitě uděláš hlavní kostru a pro detaily nám dáš na výběr a nějaký prostor si to dotvořit. Klidně můžem prohlédnout , vybrat a smazat zapadlé diskuze (většínou o několika málo příspěvcích) které jsou dávno pasé. Myslím že se stále najdou i v NV, přesto že jsme již poměrně velkou čistku před nějakým časem dělali.

     
  • Autor: Rejpal
    Status:
    www.samokecna.e..

    Re: Upgrade?

    Datum: 27.08.2013 01:53
     

    A nedali by se ty nechtene reklamy a nebo spamy hned vymazat? Ja vim je s tim hodne prace, ale kdyby jste chteli, tak vam muzu pomoc winking smiley

    Radim napsal(a):

    Podle mě je mizivé procento nováčku co spamují a dělají reklamu na něco. Nevím, kolik uživatelů se denně registruje, ale podle mě je to procento spameru mizivé a navíc se to se dá očesat omezeným oprávněním, např. možnosti vkládat příspěvky jen po schválení moderátorem sekce.jinak jsem ani netušil do dneška, že tu je nějaký chat..

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Upgrade?

    Datum: 27.08.2013 08:03
     

    Tato funkce tu je, stačí, když takový příspěvek nahlásí tři z fóra a on zmizí. Pokud narazím na něco, co je fakt okaté a nesmyslné, tak to smáznu rovnou sama.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Upgrade?

    Datum: 27.08.2013 09:23
     

    To je pravda.

    A myslím si, že je tu moderátorů dost a zvládají to dobře flower smiley 

    Hlavně Honzíku ty změny v ovládání dobře vysvětli i nám, počítačovým negramotům a pomaleji myslícím grinning smiley please smiley

    Až nastane změn čas smiling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Upgrade?

    Datum: 27.08.2013 09:30
     



    Majka napsal(a):

    Za mě nástěnku zachovat. Nestíhám všechno a zajímá mě, kdo a kam přispěl naposled z mých přátel.


    Přesně tak!! Úplně jsem se zalekla jajina sdělení, že je na nic. Nedávno jsem díky nástěnce odchytla přítomnost Andory, která tu nebyla roky a byla jsem moc ráda, že jsme vyměnily na základě toho pár soukromých zpráv. love smiley Za mě tedy - nástěnku určitě ponechat, ta snad nezabírá tolik, ne? please smiley

     

    Nepotěšila mě moc tato informace:¨

    Co zatím nevím, zda půjde zachovat stejný systém kategorií, resp. to že lze vytvářet kategorie uživateli.. (to bych ještě ověřil..)

     

    Obecně jsem konzerva a nemám ráda změny, takže případnou radikální změnu Weeku asi budu prožívat traumaticky smiling smiley, ale to je můj problém.

     
Stránky:  123 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Vzkazy pro adminy (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.